reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUŻE RODZINY 3+ część 2

Oj, no to ja tyłam 15kg, 15kg i 20kg (ale 5kg zanim się zorientowałam). Dzieci 3,6kg, 3,3kg (3tyg przed TP) i 4,2kg. Niby wracałam samoistnie do swojej wyjściowej wagi, ale po każdej ciąży dłużej mi to schodziło. Ostatnio już bardzo ciężko w rezultacie startowałam z pułapu +3kg i już złapałam 15kg a jeszcze ze 4-5tyg zostało więc coś na pewno dorzucę. Teoretycznie 20kg będzie do zrzucenia. Słabo to widzę, szczególnie brzuch, bo po trzeciej ciąży została mi mała przepuklina i lekarz mówił, że nie wolno mi brzuszków ćwiczyć. No i tak się dorobiłam sadełka i zmieniłam garderobę na luźne bluzki :-)
Ja tez przeszlam na luzne bluzki☺
 
reklama
Właśnie zastanawiam się jakby to było u mnie gdybym teraz nagle przytyła z 10kg, czy bym się wzięła za siebie i pewnie nie bo ja z tych leniwych i uwielbiam jeść:p wiec podziwiam Was bo znając mnie by to nie wyszło.. wiem jakie to ciężkie bo przed ciążami nieraz sobie mówiłam ze sobie odmowie tego czy tamtego i nigdy się to nie udało ;-) ;)
 
Nigdy w życiu na żadnej diecie nie byłam, lubiłam i lubię jeść a słodycze to już hit. Dużo i smacznie. Nie musiałam.
Kiedy waga sobie szła do góry a ja jeszcze mieściłam się nie tyle w ciuchach :laugh2: co w swoich wyobrażeniach o sobie i dobrze się z tym czułam to mi to zapisało...i tak dwa lata. W pewnym momencie przestała czuć się z sobą komfortowo. Ciuch można wyrzucić i kupić nowy a ciała i dobrego samopoczucia nie. Czułam się źle i to zdecydowało, że czas się zabrać za siebie dla siebie. To, że odbierałam sygnały z otoczenia, że moje ciało się zmienia tylko mnie motywowały. Ogólnie w tym względzie jestem leń więc to był wysiłek solidny. Rezygnowanie że słodyczy graniczyło z cudem ale się opłacało. Oduczyłam się i już nie słyszę kawy i herbaty wcale, czasem miodem. Pierwszy tydzień dramat, DRAMAT ... koszmar. Rozciagniety żoładek wołał jeść...a ja już zjadłam co mialam. Potem powoli, powoli i się udało. Jak tylko waga w lipcu wyskoczyła na 49 wyłączyłem tryb zrzucić na utrzymaj:-p:-) :) Jem co tylko mam ochotę, ale zdecydowanie mniej i o stałych porach 5 raz dziennie. Wcześniej byle kiedy i dużo...no to tyle.

Pytanie: golicie do zera łono? Jesli tak czym?!
Ja rzadko ale ostatnio mi się spodobało. Maszynka podraznia i miałam krosty bolesne, włoski wrastały. Kupiłam krem, efekt Wow, bez podrażnień ale znów że mam grube łonowe to z 12 minut muszę z kremem siedzieć żeby zaszło. Chociaż po3 depilacji widzę, jakby słabsze te włoski już i szybciej wpadać zaczynają więc może rzeczywiście jest tak jak piszą na ulotce.
 
4 kg w ciazy[emoji32][emoji32][emoji32][emoji32][emoji32][emoji32]

Ja tez przytyłam tyle w ciąży ale do 7 miesiąc wymiotowałam [emoji52][emoji17]
Czyli ważyłam 70 , w ciąży schudłam 6 kg i potem przybrałam tylko 4 , lekarz mówił żebym jadła ale to tak nie działa . Mówił ze dziecko będzie malutkie ... a miało ponad 3kg [emoji1319]
 
Ja tez przytyłam tyle w ciąży ale do 7 miesiąc wymiotowałam [emoji52][emoji17]
Czyli ważyłam 70 , w ciąży schudłam 6 kg i potem przybrałam tylko 4 , lekarz mówił żebym jadła ale to tak nie działa . Mówił ze dziecko będzie malutkie ... a miało ponad 3kg [emoji1319]
Gratuluję. Ja tylam w ciazy po 23kg, dzieci rodziłam blisko 4kg, a w zasadzie do swojej wagi prędzej czy później wracalam mimo wieku gdzie przemiana materii juz wolniejsza. Teraz zajęło mi to więcej czasu ale nie szkodzi.
 
Ja tez przytyłam tyle w ciąży ale do 7 miesiąc wymiotowałam [emoji52][emoji17]
Czyli ważyłam 70 , w ciąży schudłam 6 kg i potem przybrałam tylko 4 , lekarz mówił żebym jadła ale to tak nie działa . Mówił ze dziecko będzie malutkie ... a miało ponad 3kg [emoji1319]
...tylko mnie w ciazy nigdy nie zdarzyło się wymiotowac...na szczescie[emoji4]
 
Gratuluję. Ja tylam w ciazy po 23kg, dzieci rodziłam blisko 4kg, a w zasadzie do swojej wagi prędzej czy później wracalam mimo wieku gdzie przemiana materii juz wolniejsza. Teraz zajęło mi to więcej czasu ale nie szkodzi.

Z pierwszym przybrałam 20 to z 3 mniej [emoji6]
U mnie w ciąży jest samowolka na jedzenie [emoji23] dlatego po porodzie biorę się ostro za ćwiczenia bo samo nic nie przyjdzie [emoji28]
 
Mamunia, gabaryty twoich dzieci do rodzenia są jak marzenie dla drobnej kobietki :) Szkoda, ze mi nie było dane ;)

Co do golenia, ja używam na zmianę maszynki i trymera. Krem do depilacji mi nie podpasował na okolice bikini. Z reguły nie jestem tam gładka jak Brazylijka, najczęściej mam paseczek na srodku, a reszta na 0. Najgorzej jest jak włoski odrastają , więc decyzja o dłuższym owłosieniu po depilacji musi być przemyślana:D
 
reklama
To naprawdę podziwiam ... ja z każdym
No ale jak to się mówi [emoji2] jest warto [emoji173]️[emoji1588]
Ja haftnęłam dwa razy w drugiej ciąży i tyle z moich ciążowych wymiotów ;)
Ale żeby nie było kolorowo, uczucie nudności miałam w 3 ostatnich ciążach. Tylko syn był łaskawy i oszczędził matce kłopotów trawiennych :D
 
Do góry