reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duże zatrzymanie wody w organizmie pomocy !

KaCi

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2021
Postów
62
Cześć dziewczyny pisze bo może ktoś ma jakąś poradę ? 😓😭 Jestem załamana ..
Jestem 8 tc. Od 5 tc przyjmowałam najpierw luteine dopochwowo a od 2 tygodni Progesteron Besis i po tych 2 tyg. Strasznie spuchlam +6 kg Mimo jedzenia bez zmian. A od słodyczy całkowicie mnie odrzuciło Woda zatrzymała mi się nie miłosiernie!! Nie mieszczę się w żadne spodnie, twarz mam spuchnięta palce i stopy do tego stopnia że z rozmiaru 36 zrobił mi się rozmiar 38 ;( !!! Okropnie się czuje brzuch mam strasznie wzdęty. Chce mi się płakać. Bo i tak mam nadwagę i jestem niska 156cm a teraz doszły kolejne 6kg w 2 tygodnie !!!! To jest za wcześnie na takie tycie... Pytałam lekarza ale on się zaśmiał nic nie powiedział. Dla mnie coś jest nie tak. Czy ktoś z was przyjmował progesteron i tak tył w szybkiem tempie przez tą wodę zatrzymana ??? Jak sobie radziliście. Czy można brać jakieś suplementy na nadmiar wody? Pomóżcie bo zamiast się cieszyć z tej sytuacji zaczynam chować się przed ludźmi łapie mnie straszny dół....... Dziękuję za zrozumienie i wszelkie porady !!! 😭😨
 
reklama
Od początku ciąży przyjmuje duże dawki progesteronu i schudłam. Niewiele, ale w każdym razie nic nie przytyłam
 
Nie załatwiam się za często więc być może za malo pije może 1l wody i soki.
 
Nie załatwiam się za często więc być może za malo pije może 1l wody i soki.

No to koniecznie zwiększ ilość wody. W ciąży naprawdę to ważne zwłaszcza, że wszystkie organy pracują teraz na najwyższych obrotach. Zatwardzenie też może sprzyjać i tyciu i zatrzymywaniu wody, a progesteron w tym w ogóle nie pomaga. Dużo wody i błonnika. Z soków ja zrezygnowałam do prawie 0 żeby więcej mieścić wody bo też mi to ciężko idzie. Takie minimum to 30 ml na każdy kg masy ciała chociaż dla mnie to prawie nie realne 😂
 
Zgadzam się z koleżankami woda woda i jeszcze raz woda. Nie soki, chyba że sama sobie je przygotujesz. Soki mają dużo cukru i często chociaż jest napisane że cukru nie mają to kłamią. Pij wodę najlepiej niegazowaną bo gazowana doprowadza do wzdęć. Do tego poczytaj o ćwiczeniach dla kobiet w ciąży. Polecam jeszcze pić raz dziennie jogurt z probiotykiem ja piję activie, dzięki niemu jelita prawidlowo pracują i nie ma problemów z codziennym wypróżnianiem. Powodzenia 🙂
 
reklama
Też piłam tyle co ty, chociaż litr wody nie raz to i tak było dużo 🤭
Ale w ciąży nauczyłam się pić dużo więcej.
Wody. Przede wszystkim wody.
Taki paradoks.
Im mniej pijesz wody tym więcej się jej zbiera w organiźmie 🙄
Ja strasznie puchłam ale dopiero w 3trymestrze, chociaż i tak przytyłam 30kg 😬🤯
Piłam pokrzywę, trochę pomagała bo więcej sikałam .
Przez całą ciążę tyle jej wypiłam, że teraz mam do niej obrzydzenie 😄
 
Do góry