reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dużo ciała do kochania czyli przyrost/ubytek wagi w ciąży :P

mary__mary

BorySoniowa Mamusia :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2009
Postów
3 457
Miasto
Loughrea IE, Wrocław/Zabrze PL
Różnie sprawa przyrostu wagi w ciąży wygląda w różnych przypadkach i pomyślałam że przydałby nam się wątek dotyczący wagi bo nie rzadko jest on powodem do zmartwień, lub wręcz odwrotnie do dumy. Tutaj będziemy mogły się dzielić spostrzeżeniami czy w potrzebie wspierać lub służyć radą :tak:


Zacznę więc od siebie; nigdy drobna nie byłam, 182cm wzrostu - pierwsza ciąże zaczynałam z wagą 85kg, niestety po ciąży tylko chwilowo udało mi się zrzucić i na "stałe" zostało mi kilka kg więcej co mnie "lekko" stresuje bo skoro startuję z wyższa waga to moze byc kiepsko.. Ogólnie rzecz biorąc ciąże zaczynałam z wagą 96kg, później mi trochę zleciało a teraz POWOLI przyrasta ale póki co trzymam sie 95kg gdzie w 1ciazy miałam juz 4kg na plusie :zawstydzona/y:
A jak to u was wygląda?
 
reklama
No to ja, wzrost 165 cm, pierwsza ciaze zaczynalam z waga 53 kg doszlo do 64 kg po porodzie spadlo do 58 kg i dlugo tak sie trzymalo, w ostatnim roku spadlam do 55,5 kg i to wlasciwie moja wyjsciowa waga drugiej ciazy, narazie stoi w miejscu.
 
u mnie mało ciekawie. waga 69 kg , ciągle jestem głodna utrudnia sprawe brak mozliwosci ruchu i leżenie. Pooprzednie ciąże 13 kg na plus. Ale startowałam z niżej wagi:crazy:
 
w pierwszych ciązach przytyłam po 12, 13 kg po kazdej trochę zostało ale 2 lata temu udało mi się zrzucić teraz mam 55kg przy wzroscie 164cm
 
To ja uzupelnie :-D Przy wzroscie 162cm startowalam z waga 46,6 kg. Po Lusce nic mi nie zostalo. Gdzies sie zgubilo te 9kg, smiali sie u mnie ze to Laura, wody i cycki:-D:-). I tak jak juz pisalam noe obrazilabym sie gdyby teraz cos zostalo:-D
 
Jejku ja niestety od lipca 2011 do konca roku przytyłam 8 kg z racji zaburzeń hormonalnych, PCO, itp... Niestety zrzucić mi sie nie udalo przed ciaza bo caly czas bylam na hormonach :/ w 8 tyg Gin mnie zwazyl i wyszlo 69kg w domu tego samego dnia 67,4 ale bede sie trzymac pomiarow doktora:) na razie w miejscu stoje a w jedzeniu sie nie oszczedzam :)

 
ja w jakiś czarny dół wpadłam, sprawdziłam książeczki ostatniej ciąży i 68 kg ważyłam w 17 tygodniu, a tu już na starcie 69 dziewczyny jakoś mnie to przeraża.....:baffled:
 
mary_mary ja w pierwszej ciązy przytyłam 30 kg startując od 61 kg.Potem schudłam ale 4 lata temu żuciałam palenie i waga leciała w górę aż doszła do 92 kg i w takiej wadze zaszłam w ciążę. Jak na razie nie poszło nic w górę i staram się aby tak było. Mam nadzieję, że w tej ciąży przytyję maksymalnie 10 kg a potem biorę się za siebie:tak:
 
reklama
ja teraz startuje z taka waga,z jaka w poprzednich ciazch jechalam rodzic :zawstydzona/y::-(,jedyne pocieszenie dla mnie jest takie,ze po ciazy szybko chudlam..bynajmniej tak bylo do tej pory :-D,z cora mialam na plusie 14,a z synem 30..teraz mam nadzieje nie przytyc wiecej niz to bedzie konieczne ;-),na razie poki co jem gl.jogurty i owoce..a jak zjem cos innego to wymiotuje..,wiec moze tak zle nie bedzie..ale to sie okaze..za jakis czas..:tak:
 
Do góry