reklama

dużo pije

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez madlen84, 28 Październik 2010.

1. madlen84

madlen84 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam mamuśki!
    Mam taki problem i proszę o pomoc!
    Mój synek bardzo dużo pije! Potrafi wypić 2l wody truskawkowej (bo taką mu daje,słyszałam, że lepsze to niż soczki czy herbatki)na dobę. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że Kacper pije 3-4 butelki 125ml na raz! Dużo pije też w nocy. Przebudza się tak koło 3 i do rana woła pić co 30min! i pije tak 2-3 flaszki!
    Początkowo myślałam, że to taki rodzaj pieszczoty-długo karmiłam piersią i myślałam,że smoczek w butelce to taki zamiennik cycka(zwykłego smoczka nigdy nie ssał) ale ostatnio zmieniałam mu smoczek na plastikowy ustnik i nic się nie zmieniał.Dalej dużo pije. Dodatkowo od wczoraj zasypia z butelką w buzi!
    Nie wiem czy to normalne, że moje dziecko tyle pije.
    Może powinnam mu zrobić jakieś badania. Znajoma mówiła żebym zrobiła mu badanie cukru!
    Nie wiem co o tym mysleć!
    Proszę Was o jakieś rady!

2. pandorka

pandorka Luty 2010 / Kwiecień 2011

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dużo pije, poniewaz po słodkich napojach chce się jeszcze bardziej pić. Spróbuj rozcieńczać te wodę ze zwykła-bezsmakową woda mineralną. Z drugiej strony lepiej niech pije dużo niż za mało. Zapytaj pediatry przy najbliższej okazji.

3. reklama
  4. Karolina Isio-Kurpińska

Karolina Isio-Kurpińska Expert J&J. Porady

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,
    Ja też stanowczo podawałabm czystą wodę mineralną - te smakowe zawierają aspartam, stanowczo nieodpowiedni dla małych dzieci, a przede wszystkim nie gaszą pragnienia, ponieważ są słodkie. Jeśli wypijanie tak dużych ilości będzie się utrzymywać po podaniu zwykłej wody, koniecznie trzeba skonsultować się z pediatrą i zapewne przeprowadzić podstawowe badania - szczególnie poziomu cukru we krwi.

5. medeuska

medeuska październikowa mama'09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    czyli jeśli dziecko dużo pije to znaczy, że może być coś nie tak?
    kurcze mój syn wypija 1,5-2l wody niegazowanej dziennie.... poza tym raczej nic więcej, bo mleka nie tyka, w to wliczyłam te z wodę z której przygotowuję mu kaszkę mleczną. Jedyna dodatkowa woda to obiadek + owoc...
    poza tym on nie chce pić nic innego, poza wodą mineralną, żaden soczek, herbatka czy mleko nie przechodzi...

6. pandorka

pandorka Luty 2010 / Kwiecień 2011

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    medeuska- zauwaz ze 2l wody dziennie to zalecana norma dla dorosłych

7. madlen84

madlen84 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pandorka posłuchałam Twojej rady i rzeczywiście tak jakby mniej pił. Na początku był bunt szczególnie przy zasypianiu ale wygrałam:))) Zobaczymy co będzie dalej.
    A o co chodzi z tym badaniem cukru we krwi?? i co ma ilość spożywanych płynów do tego badania? Czy to, że dziecko dużo pije może oznaczać np. cukrzycę???
    Zaczynam się martwić.

8. medeuska

medeuska październikowa mama'09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    pandorka mi sie wydawało, ze po prosrtu taka jego natura i że jesli pije tylk wode to nic mu sie nie stanie- gorzej gdyby to były soki;-)
    no ale w listopadzie mamy szczepienie to powiemy o tym pediatrze:tak:

9. maks_olo

maks_olo Kwietniowi Chłopcy :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój synek też bardzo dużo pił, jednak u niego odbijało to się na apetycie... prawie w ogóle przestał jeść...

przede wszystkim żadna woda truskawkowa, tylko zwykła woda niegazowana (będzie protestował, ale wtedy zobaczysz kiedy naprawdę ma pragnienie)
    myśmy zrobili badanie poziomu cukru - u nas wyszło wszystko ok
    w nocy w ogóle nie podajemy picia (chyba, że był chory)
    porozmawiaj z pediatrą, ale pewnie powie, że jak pije czysta wodę, to wszystko ok ;-)

10. reklama
  11. madlen84

madlen84 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zrobiłam badanie cukru we krwi i na szczęście wszystko w porządku. To pewnie taki nawyk! Pieszczota! Spróbuję podawać mu zwykłą wodę.
    Dzięki mamuśki!

12. charlene

charlene Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas tez tak bylo, tez robilam badanie...Po prostu uwielbiala smoczek (w nocy) i slomke (w dzien) - jak zaczelam podawac z normalnego kubka,to problem zniknal. teraz pije tylko jak naprawde jej sie chce, juz nie tula sie po domu z bidonem pod pacha :)

Ach, no i tez tylko woda zwykla. Herbatka dla niemowlat chyba lepsza niz woda smakowa - to tylko ziola, a w tych wodach swinstwa straszne.

Poleć forum