reklama

Dużo rozumie a nic nie mówi - 16 miesięczny chłopczyk

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez elfica, 25 Listopad 2008.

1. elfica

elfica elfica

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Drogie Mamy bardzo się już denerwuje bo mój synek (16 miesięcy) nie mówi nawet mam ani tata. Jak mówię mu np. przynieś książeczkę czy klocki czy autko - przynosi, rozumie co do niego mówię ale on nie chce mówić nawet najprostszych słów jak mama, tata czy baba - nic :( Jak mówię do niego: powiedz mama albo powiedz tata - to tak się uśmiecha jakby się wstydził i otwiera buzię jakby mówił mama ale bez dźwięku. owszem gada tam coś po swojemu ale nic poza tym. Martwię się czy słusznie? W około nawet roczne dzieci mówią mama a on nic :(

2. Tara

Tara Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Elfica- myslę, że nie masz co się martwić, wiadomo, że dzieci rozwijają się w różnym tempie. Moj młodszybrat baaaaaaardzo długo nic nie mówił, mam chodziła w nim logopedy itd bo w zasadzie do 4 roku zycie nie formuował pełnych zdan, a potem po prostu sie rozkręcił:-) i nagle zaczął gadac jak najęty. Sądzę, że wszystko jest ok, ale jesli bardzo sie martwisz skonsultuj to z lekarzem.

3. reklama
  4. beata1980

beata1980 Sierp 2007 czerw 2009

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja Viki ma 15.m. troche zaczyna juz mowic ale jej kuzynka w sierpniu skonczyla 2.lata i mowi mniej niz wiktoria lekarz powiedzial ze nie ma co sie martwic kazdy maluch rozwija sie w swoim tepie

5. formichiere

formichiere Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Też myślę że każde dziecko rozwija się swoim tempem. Mój synek jak skończył 2 lata to się trochę otworzył i zaczął powtarzać, wcześniej tylko mama i tata, itp. Jego kuzyn jest rok starszy a mówi mniej ale widać że rozumie o wiele więcej niż mój 2 latek

6. monika0904

monika0904 styczniówka2006

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja również uważam że każde dziecko rozwija się w innym tempie,myślę że nie masz się czym martwić,na pocieszenie dodam że mój Kubuś zaczął mówić jak miał 2,5 roku,a wcześniej to ani me ani be ani kukuryku:-D:-D:-D

7. elfica

elfica elfica

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziękuję Dziewczyny od razu mi lepiej. Zamartwiam się bo przyjaciółka mi opowiada jaki jest synek jest genialny bo tak dużo mówi (za miesiac będzie miał 2 lata) i przez to tak zaczęłam się bać czy z moim małym wszystko jest ok.

8. monika0904

monika0904 styczniówka2006

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wiesz na to co mówią ludzie zawsze trzeba brać ''poprawke"bo nieraz troche ubarwiają rzeczywistość bo mimo tego że to przyjaciółka to wiadomo że o swoim dziecku powie tylko dobrze no nie;-);-);-).Mi ostatnio sąsiadka opowiadała że jej półtora roczna wnuczka chodzi na tańce taka to niby genialna jest,ale ciężko w to uwierzyć bo przecież to dziecko dopiero zaczęło chodzić samo a gdzie tu mówić o tańcach,więc jak widzisz nie można wszystkiego brać tak dosłownie do siebie bo potem nie potrzebnie się zamartwiasz;-):-)

9. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nigdy nie porównuj swojego dziecka z innym ;-)

10. reklama
  11. julcia_89

julcia_89 Szczęśliwa mama Mikołajka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój Mikołaj ma 14 miesięcy i mówi tylko mama, baba, tata czasami gdzie albo bob (nasz piesek) więc tesz to nie jest żadna rewelacja ale od paru dni rozkręca się :) Myślę że trzeba cierpliwie czekac aż nasze pociechy zaczną "nawijać" (za jakiś czas bedziesz miała tego aż za dużo)

Pozdrawiam i nie martw się :)

12. paaulisia20

paaulisia20 Mamusia Juleczki 5.07.07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziewczyny maja racje nie masz sie co martwic a kazde dzsiecko trzeba traktowac indywidualnie moja Julia tez ma 16 miesieciy rozumie duzo zrobi wszystko o co ja poprosze
    duzo romawaij z dziceckiem pokazuj nie mow pieszczotliwie (jak np. moja tesciowa zamiast telewizor mowi izor:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i od razu zwracam jej uwage:tak:;-) mow poprawnie czytaj bajeczki itd duzo zabawy i poczekaj a zasypie sie slowami :sorry:

moja Julia troszke mowi np.
    bobo
    tata mama baba dzia dzia daccc itd....

Poleć forum