reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Dużo rozumie a nic nie mówi - 16 miesięczny chłopczyk

elfica

elfica
Miasto
Rybnik
Rozwiązania
0
Drogie Mamy bardzo się już denerwuje bo mój synek (16 miesięcy) nie mówi nawet mam ani tata. Jak mówię mu np. przynieś książeczkę czy klocki czy autko - przynosi, rozumie co do niego mówię ale on nie chce mówić nawet najprostszych słów jak mama, tata czy baba - nic :( Jak mówię do niego: powiedz mama albo powiedz tata - to tak się uśmiecha jakby się wstydził i otwiera buzię jakby mówił mama ale bez dźwięku. owszem gada tam coś po swojemu ale nic poza tym. Martwię się czy słusznie? W około nawet roczne dzieci mówią mama a on nic :(

reklama

Tara

Początkująca w BB
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Elfica- myslę, że nie masz co się martwić, wiadomo, że dzieci rozwijają się w różnym tempie. Moj młodszybrat baaaaaaardzo długo nic nie mówił, mam chodziła w nim logopedy itd bo w zasadzie do 4 roku zycie nie formuował pełnych zdan, a potem po prostu sie rozkręcił:-) i nagle zaczął gadac jak najęty. Sądzę, że wszystko jest ok, ale jesli bardzo sie martwisz skonsultuj to z lekarzem.

beata1980

Sierp 2007 czerw 2009
Miasto
NowyTarg ,Canada
Rozwiązania
0
Moja Viki ma 15.m. troche zaczyna juz mowic ale jej kuzynka w sierpniu skonczyla 2.lata i mowi mniej niz wiktoria lekarz powiedzial ze nie ma co sie martwic kazdy maluch rozwija sie w swoim tepie

formichiere

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Też myślę że każde dziecko rozwija się swoim tempem. Mój synek jak skończył 2 lata to się trochę otworzył i zaczął powtarzać, wcześniej tylko mama i tata, itp. Jego kuzyn jest rok starszy a mówi mniej ale widać że rozumie o wiele więcej niż mój 2 latek

monika0904

styczniówka2006
Miasto
Swarzędz
Rozwiązania
0
Ja również uważam że każde dziecko rozwija się w innym tempie,myślę że nie masz się czym martwić,na pocieszenie dodam że mój Kubuś zaczął mówić jak miał 2,5 roku,a wcześniej to ani me ani be ani kukuryku:-D:-D:-D

elfica

elfica
Miasto
Rybnik
Rozwiązania
0
dziękuję Dziewczyny od razu mi lepiej. Zamartwiam się bo przyjaciółka mi opowiada jaki jest synek jest genialny bo tak dużo mówi (za miesiac będzie miał 2 lata) i przez to tak zaczęłam się bać czy z moim małym wszystko jest ok.

monika0904

styczniówka2006
Miasto
Swarzędz
Rozwiązania
0
Wiesz na to co mówią ludzie zawsze trzeba brać ''poprawke"bo nieraz troche ubarwiają rzeczywistość bo mimo tego że to przyjaciółka to wiadomo że o swoim dziecku powie tylko dobrze no nie;-);-);-).Mi ostatnio sąsiadka opowiadała że jej półtora roczna wnuczka chodzi na tańce taka to niby genialna jest,ale ciężko w to uwierzyć bo przecież to dziecko dopiero zaczęło chodzić samo a gdzie tu mówić o tańcach,więc jak widzisz nie można wszystkiego brać tak dosłownie do siebie bo potem nie potrzebnie się zamartwiasz;-):-)

julcia_89

Szczęśliwa mama Mikołajka
Rozwiązania
0
Mój Mikołaj ma 14 miesięcy i mówi tylko mama, baba, tata czasami gdzie albo bob (nasz piesek) więc tesz to nie jest żadna rewelacja ale od paru dni rozkręca się :) Myślę że trzeba cierpliwie czekac aż nasze pociechy zaczną "nawijać" (za jakiś czas bedziesz miała tego aż za dużo)

Pozdrawiam i nie martw się :)

reklama

paaulisia20

Mamusia Juleczki 5.07.07
Miasto
lubin/sobin
Rozwiązania
0
dziewczyny maja racje nie masz sie co martwic a kazde dzsiecko trzeba traktowac indywidualnie moja Julia tez ma 16 miesieciy rozumie duzo zrobi wszystko o co ja poprosze
duzo romawaij z dziceckiem pokazuj nie mow pieszczotliwie (jak np. moja tesciowa zamiast telewizor mowi izor:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i od razu zwracam jej uwage:tak:;-) mow poprawnie czytaj bajeczki itd duzo zabawy i poczekaj a zasypie sie slowami :sorry:

moja Julia troszke mowi np.
bobo
tata mama baba dzia dzia daccc itd....

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry