reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dużo rozumie a nic nie mówi - 16 miesięczny chłopczyk

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Drogie Mamy bardzo się już denerwuje bo mój synek (16 miesięcy) nie mówi nawet mam ani tata. Jak mówię mu np. przynieś książeczkę czy klocki czy autko - przynosi, rozumie co do niego mówię ale on nie chce mówić nawet najprostszych słów jak mama, tata czy baba - nic :( Jak mówię do niego: powiedz mama albo powiedz tata - to tak się uśmiecha jakby się wstydził i otwiera buzię jakby mówił mama ale bez dźwięku. owszem gada tam coś po swojemu ale nic poza tym. Martwię się czy słusznie? W około nawet roczne dzieci mówią mama a on nic :(
 
reklama
Elfica- myslę, że nie masz co się martwić, wiadomo, że dzieci rozwijają się w różnym tempie. Moj młodszybrat baaaaaaardzo długo nic nie mówił, mam chodziła w nim logopedy itd bo w zasadzie do 4 roku zycie nie formuował pełnych zdan, a potem po prostu sie rozkręcił:-) i nagle zaczął gadac jak najęty. Sądzę, że wszystko jest ok, ale jesli bardzo sie martwisz skonsultuj to z lekarzem.
 
Moja Viki ma 15.m. troche zaczyna juz mowic ale jej kuzynka w sierpniu skonczyla 2.lata i mowi mniej niz wiktoria lekarz powiedzial ze nie ma co sie martwic kazdy maluch rozwija sie w swoim tepie
 
Też myślę że każde dziecko rozwija się swoim tempem. Mój synek jak skończył 2 lata to się trochę otworzył i zaczął powtarzać, wcześniej tylko mama i tata, itp. Jego kuzyn jest rok starszy a mówi mniej ale widać że rozumie o wiele więcej niż mój 2 latek
 
Ja również uważam że każde dziecko rozwija się w innym tempie,myślę że nie masz się czym martwić,na pocieszenie dodam że mój Kubuś zaczął mówić jak miał 2,5 roku,a wcześniej to ani me ani be ani kukuryku:-D:-D:-D
 
dziękuję Dziewczyny od razu mi lepiej. Zamartwiam się bo przyjaciółka mi opowiada jaki jest synek jest genialny bo tak dużo mówi (za miesiac będzie miał 2 lata) i przez to tak zaczęłam się bać czy z moim małym wszystko jest ok.
 
Wiesz na to co mówią ludzie zawsze trzeba brać ''poprawke"bo nieraz troche ubarwiają rzeczywistość bo mimo tego że to przyjaciółka to wiadomo że o swoim dziecku powie tylko dobrze no nie;-);-);-).Mi ostatnio sąsiadka opowiadała że jej półtora roczna wnuczka chodzi na tańce taka to niby genialna jest,ale ciężko w to uwierzyć bo przecież to dziecko dopiero zaczęło chodzić samo a gdzie tu mówić o tańcach,więc jak widzisz nie można wszystkiego brać tak dosłownie do siebie bo potem nie potrzebnie się zamartwiasz;-):-)
 
Mój Mikołaj ma 14 miesięcy i mówi tylko mama, baba, tata czasami gdzie albo bob (nasz piesek) więc tesz to nie jest żadna rewelacja ale od paru dni rozkręca się :) Myślę że trzeba cierpliwie czekac aż nasze pociechy zaczną "nawijać" (za jakiś czas bedziesz miała tego aż za dużo)

Pozdrawiam i nie martw się :)
 
reklama
dziewczyny maja racje nie masz sie co martwic a kazde dzsiecko trzeba traktowac indywidualnie moja Julia tez ma 16 miesieciy rozumie duzo zrobi wszystko o co ja poprosze
duzo romawaij z dziceckiem pokazuj nie mow pieszczotliwie (jak np. moja tesciowa zamiast telewizor mowi izor:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i od razu zwracam jej uwage:tak:;-) mow poprawnie czytaj bajeczki itd duzo zabawy i poczekaj a zasypie sie slowami :sorry:

moja Julia troszke mowi np.
bobo
tata mama baba dzia dzia daccc itd....
 
Do góry