reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duży brzuszek 6 miesiąc ..

Dziewczyny wizytę mam dopiero 14 września ,ale chciałabym zapytać Was o Wasze brzuszki ..wciąż ktoś się mnie dosłownie czepia ,że mam duży brzuch jak na 6 miesiąc ...w pierwszej ciąży wydaje mi się ,że był trochę mniejszy ..już nie wiem jak reagować ..pod koniec grudnia mam termin .co Wy o tym myślicie ?
Pogonić dziada/dziadówę, która się wtrąca w nie swoje sprawy. O jak mnie to w***wiało, jak starsi, mili w gruncie rzeczy panowie z mojej pracy się interesowali, a który to miesiąc, a czy będzie chłopczyk itd. Współczuję, że też przez to przechodzisz, sytuacja jest o tyle niezręczna, że (chcę w to wierzyć) te pytania i komentarze są jednak podszyte życzliwym zainteresowaniem, a nie złośliwością. Dlatego jak ktoś obcy lub na wpół obcy komentował, to przyznam, że nie miałam jaj, żeby gasić, ale w bliższym gronie, jak kolega skomentował, że już duży ten mój brzuch, to powiedziałam mu, że nie używałam Calgonu to i bębęn mi wywaliło. Na szczęście znajomość na tyle długa, że się na odburknięcie nie obraził.
 
reklama
To ja jestem odwrotnym przypadkiem i w obu ciążach do 6m chodziłam w swoich normalnych ubraniach, tylko dżinsy zmienilam na dresy i legginsy. I miałam sytuację, że poszłam po zakupy, poprosiłam o przepuszczenie bo ciąża, a gosć mnie otaksowal wzrokiem z góry na dół i wypalił "ta ciąża to z przodu czy z tyłu?".

Trochę żałuję, że brzucha nie było, bo miałam takie fajne ciażowe ciuchy 😂
 
Dziewczyny wizytę mam dopiero 14 września ,ale chciałabym zapytać Was o Wasze brzuszki ..wciąż ktoś się mnie dosłownie czepia ,że mam duży brzuch jak na 6 miesiąc ...w pierwszej ciąży wydaje mi się ,że był trochę mniejszy ..już nie wiem jak reagować ..pod koniec grudnia mam termin .co Wy o tym myślicie ?
Często przy drugiej ciąży brzuch rośnie szybciej niż przy pierwszej. U mnie się to potwierdziło i szybciej mi urósł niż przy pierwszej ciąży.
 
Często przy drugiej ciąży brzuch rośnie szybciej niż przy pierwszej. U mnie się to potwierdziło i szybciej mi urósł niż przy pierwszej ciąży.
Moja koleżanka w drugiej ciąży miała dużo mniejszy brzuszek niż w pierwszej.
Ja miałam ogromny brzuch w pierwszej ciąży, jestem ciekawa jak to będzie kiedyś w kolejnej 🙈 Jestem usiana rozstępami i fajnie byłoby, gdyby tym razem skóra nie była rozciągnięta ponad granice swojej wytrzymałości 😅 a z drugiej strony bardzo lubiłam tą wielką piłkę przed sobą 🤪
 
Mi się wydaje że ludzie tak naprawdę nie mają wiele na myśli i niespecjalnie w ogóle rozkminiaja to co mówią (ot byle coś powiedzieć 🤷) to bardziej chyba my poprostu rozkminiamy będąc w ciąży bo hormony etc. Podobnie jak się ma małe dziecko i człowiek jest taki przewrażliwiony i wszystkie rady go wkurzają i dotykają a tak naprawde wystarczy jednym uchem wpuścić a drugim wypuścić co niepotrzebne. Moja szwagierka gdy byłam w drugiej ciąży (bliźniaczej) i przytyłam potwornie spytała mnie: ,,Jezu jaki ty masz gigantyczny brzuch!.To co będzie teraz z Twoją skórą??" Mówię **** nic nie będzie. Najwyżej będę miała zjebaną skórę na brzuchu za to dwójkę nowych dzieci 🤭🤔😅p.s. nic się dla mnie specjalnie nie zmieniło (wyglądowo) jestem chuda jak byłam całe życie a brzuch z bliska to mi tylko mąż ogląda i uważa że spoko😅🤭
 
Mi się wydaje że ludzie tak naprawdę nie mają wiele na myśli i niespecjalnie w ogóle rozkminiaja to co mówią (ot byle coś powiedzieć 🤷) to bardziej chyba my poprostu rozkminiamy będąc w ciąży bo hormony etc. Podobnie jak się ma małe dziecko i człowiek jest taki przewrażliwiony i wszystkie rady go wkurzają i dotykają a tak naprawde wystarczy jednym uchem wpuścić a drugim wypuścić co niepotrzebne. Moja szwagierka gdy byłam w drugiej ciąży (bliźniaczej) i przytyłam potwornie spytała mnie: ,,Jezu jaki ty masz gigantyczny brzuch!.To co będzie teraz z Twoją skórą??" Mówię **** nic nie będzie. Najwyżej będę miała zjebaną skórę na brzuchu za to dwójkę nowych dzieci 🤭🤔😅p.s. nic się dla mnie specjalnie nie zmieniło (wyglądowo) jestem chuda jak byłam całe życie a brzuch z bliska to mi tylko mąż ogląda i uważa że spoko😅🤭
Jasne, że trzeba olewać i jasne, że kobiety w ciąży czasem wyolbrzymiają. Ja tylko nie rozumiem tego fenomenu, że jakbyś Ty ciotce klotce powiedziała, że jest gruba jak bania to by była awantura na całą rodzinę. Ta sama ciotka klotka kobiecie w ciąży można powiedzieć, że wyglada jak beczka i jeszcze wszyscy się powinni cieszyć ☹️
 
Jasne, że trzeba olewać i jasne, że kobiety w ciąży czasem wyolbrzymiają. Ja tylko nie rozumiem tego fenomenu, że jakbyś Ty ciotce klotce powiedziała, że jest gruba jak bania to by była awantura na całą rodzinę. Ta sama ciotka klotka kobiecie w ciąży można powiedzieć, że wyglada jak beczka i jeszcze wszyscy się powinni cieszyć ☹️
Ech no tak jest poprostu też mi się to nie podoba 🤷TAK już chyba w narodzie mamy....że się kobietę w ciąży bez krępacji po brzuchu klepie np...I nie nie jest to Twój mąż tylko sąsiadka lub nielubiana koleżanką z pracy🤭 Do skutku bym odpowiadała coś asertywnego ale z przymrużeniem oka (niekoniecznie od....się bo nie sądzę żeby aż tak były złe intencje rozmówcy🤭😁)
 
reklama
Kochana nie przejmuj się ja dopiero weszłam w 3 miesiąc a brzuch wygląda jak w 5-6 😄 zwłaszcza wieczorem.Takie krzywe hasła świadczą o tych ludziach nie o Tobie.Bardzo dużo czynników przekłada się na rozmiar brzucha.nie stresuj się i pamiętaj,że jak urodzisz to to minie 🙂😉
 
reklama
Do góry