reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

duży przyrost CRL w pierwszym trymestrze

Cmn

Dołączył(a)
6 Sierpień 2021
Postów
2
Witam,

Chciałabym zapytać was czy w pierwszym trymestrze zmieniał wam sie termin porodu i o ile? U mnie wygląda to tak i mnie trochę niepokoi:

usg z 01.07 - wiek ciąży 6t5d

usg z 22.07 (po 3 tygodniach) 10t2d

usg z 29.07 (po 4 tygodniach) 11t6d

czyli od pierwszego usg do ostatniego termin porodu przyspieszył się o tydzień, też tak miałyście? mam umówioną datę usg genetycznego na 16.08 (13t6d według drugiego usg) i boję się że będzie za późno (mój gin na urlopie więc nie mam jak zapytać a trzecie usg robiłam u innego gin który nie chciał wierzyć w inne usg niż u niego)
 
reklama
U mnie na każdym USG wychodził inny termin. Termin z OM 01.01.2022, natomiast z prenatalnych 26.12.2021 i tego mam się trzymac. Termin określany jest m.in. na podstawie wzrostu dziecka a wiadomo że dzieci różnie rosną więc podobno ostateczny termin przyjmuje się z prenatalnych. W pierwszych tygodniach ciąży wychodził 24.12 także ciągle się zmieniało.

Tak wygląda jakbyś to USG prenatalne miała na ostatni dzwonek ale nie wiem czy to jakiś problem.

Myślę że nie powinnaś martwić się na zapas
 
Mój ginekolog tez zmienil mi date w 13 tyg. Z 29.09 na 25.09 a z usg 20tc wynika 21.09. Mowil tez ze najbardziej wiarygodne pomiary są w 9tc wtedy dziecko mozna dokladnie pomierzyc i wynik jest najbardziej prawdopodobny
 
Do góry