reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwa bardzo wczesne poronienia

Dołączył(a)
14 Marzec 2020
Postów
6
Witam błagam doradzicie mi co ja mam zrobić. W październiku poronilam po raz pierwszy dokładnie diagnoza brzmiała pusty pecherzyk. Z czasem doszlam do wniosku ze sprobujemy jeszcze raz. Udało się zaszłam w ciążę i teraz 5 tydzień znów krwawienie wizyta w szpitalu badanie poziomu hormonu i wyrok niema już ciąży. Co ka mogę zrobić tak bardzo pragniemy dziecka
 
reklama
Uwaza się, że dopiero trzy poronienia powinny skłonić do diagnostyki, jakby te trzy traktuje się jako coś,, normalnego,, na tak wczesnym etapie ciąży związaną głównie z wadami genetycznymi zarodka. Ja po dwóch poronieniach zrobiłam panel badań w kierunku trombolofilli, cukrzycy, tarczycy. Poronienia nastąpiły po pierwszej donoszonej zdrowej ciąży. Lekarz podejrzewał problem z krzepliwością. Trafił. Dodatkowo pojawił się problem z cukrem, który też moze mieć wpływ na taki stan rzeczy i z tarczyca. Po diagnozie, lekach szybko zaszłam w ciążę i to bliźniacza, ostalo się tylko jedno dziecko, dzisiaj jestem w 29 tyg. Ciąża zagrożona porodem przedwczesnym ale to że względu na niewydolność szyjki. Od początku ciąży jestem na lekach i zastrzykach. Pomogły utrzymać ciążę. Badania przed ciąża robiłam prywatnie. Łączny koszt ok 1500 zł.
 
Uwaza się, że dopiero trzy poronienia powinny skłonić do diagnostyki, jakby te trzy traktuje się jako coś,, normalnego,, na tak wczesnym etapie ciąży związaną głównie z wadami genetycznymi zarodka. Ja po dwóch poronieniach zrobiłam panel badań w kierunku trombolofilli, cukrzycy, tarczycy. Poronienia nastąpiły po pierwszej donoszonej zdrowej ciąży. Lekarz podejrzewał problem z krzepliwością. Trafił. Dodatkowo pojawił się problem z cukrem, który też moze mieć wpływ na taki stan rzeczy i z tarczyca. Po diagnozie, lekach szybko zaszłam w ciążę i to bliźniacza, ostalo się tylko jedno dziecko, dzisiaj jestem w 29 tyg. Ciąża zagrożona porodem przedwczesnym ale to że względu na niewydolność szyjki. Od początku ciąży jestem na lekach i zastrzykach. Pomogły utrzymać ciążę. Badania przed ciąża robiłam prywatnie. Łączny koszt ok 1500
 
Ja tez 2 razy pod rząd poronilam ,raz pusty pęcherzyk, drugi serduszko przestało bić w 9 tc, u mnie problem z cienkim endometrium, i najprawdopodobniej cytomegalowirus za 2 razem, zmieniłam kwas i wit na zmwtylowane, i 3 ciąża zdrowa i donoszona , ale jak wyżej z tą krzepliwoscia warto sprawdzić
 
Dziękuję za informacje ja jeszcze niestety nie mam dzieci A mogę wiedzieć z jakiej okolicy jesteś? I życzę duzi zdrówka dla Ciebie i dzidziusia
 
Ja tez 2 razy pod rząd poronilam ,raz pusty pęcherzyk, drugi serduszko przestało bić w 9 tc, u mnie problem z cienkim endometrium, i najprawdopodobniej cytomegalowirus za 2 razem, zmieniłam kwas i wit na zmwtylowane, i 3 ciąża zdrowa i donoszona , ale jak wyżej z tą krzepliwoscia warto sprawdzić
U mnie też właśnie pierwsza to pusty pęcherzyk A teraz to sama już nie wiem co poszło nie tak a mogłabyś mi podać nazwę tych witamin
 
Dziękuję za informacje ja jeszcze niestety nie mam dzieci A mogę wiedzieć z jakiej okolicy jesteś? I życzę duzi zdrówka dla Ciebie i dzidziusia
Ja okolice Czestochowy , ja tez się o 1 starałam 2 lata ,i w tym czasie te 2 poronienia, a jesteś pod opieką ginekologa ?? Robiłaś jakieś badania ? Tarczyce ?
 
Ja okolice Czestochowy , ja tez się o 1 starałam 2 lata ,i w tym czasie te 2 poronienia, a jesteś pod opieką ginekologa ?? Robiłaś jakieś badania ? Tarczyce ?
Właśnie jestem ale to mała miejscowość i lekarz tacy siebie po pierwszym razie lekarz stwierdził że tak się zdarza a wczoraj potwierdzily sie najgorsze przypuszczenia odnosnie drugiej ciazy
 
reklama
Do góry