reklama

dwa dni platnego urlopu na dziecko do ukończenia 14 roku życia

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez madzia.b, 28 Październik 2010.

  1. madzia.b

    madzia.b Zaciekawiona BB

    Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!
    Pracuję na pół etatu. Czy w związku z tym przysługują mi dwa dni płatnego urlopu na dziecko do ukończenia przez dziecko 14 lat?Czy wymiar tego urlopu jest uzależniony od wymiaru etatu?Jeśli jestem zatrudniona w dwóch miejscach na umowę na czas nieokreślony w wymiarze po pół etatu, to czy mogę w tym roku wykorzystać te dni u jednego pracodawcy, a w przyszłym roku za 2011 rok u drugiego?
     
  2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

    Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Art. 188. Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w
    ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

    Wymiar etatu nie powoduje zmiany wymiaru zwolnienia - zatem przysługują Pani 2 dni. U każdego pracodawcy korzysta Pani z pełni praw pracowniczych, a zatem przysługuje Pani zwolnienie w każdym miejscu pracy pod warunkiem, ze z uprawnienia a art 188 KP nie korzysta ojciec dziecka
     

Poleć forum