reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dwa dni platnego urlopu na dziecko do ukończenia 14 roku życia

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2010
Postów
13
Witam!
Pracuję na pół etatu. Czy w związku z tym przysługują mi dwa dni płatnego urlopu na dziecko do ukończenia przez dziecko 14 lat?Czy wymiar tego urlopu jest uzależniony od wymiaru etatu?Jeśli jestem zatrudniona w dwóch miejscach na umowę na czas nieokreślony w wymiarze po pół etatu, to czy mogę w tym roku wykorzystać te dni u jednego pracodawcy, a w przyszłym roku za 2011 rok u drugiego?
 
reklama
Art. 188. Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w
ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Wymiar etatu nie powoduje zmiany wymiaru zwolnienia - zatem przysługują Pani 2 dni. U każdego pracodawcy korzysta Pani z pełni praw pracowniczych, a zatem przysługuje Pani zwolnienie w każdym miejscu pracy pod warunkiem, ze z uprawnienia a art 188 KP nie korzysta ojciec dziecka
 
Do góry