reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwa miesiące do porodu! Ratunku

Dołączył(a)
29 Maj 2020
Postów
1
Hej Kochane!
Jestem tu nowa, jeśli coś nie tak z tematem-poprawcie mnie😬 Jestem w Holandii, pracuję przez agencję, miesZkam z partnerem na agencyjnej lokacji... i dowiedziałam się właśnie, że mam 2 miesiące do porodu. Ostatni czas pozbawił nas praktycznie wszystkich oszczędności... Kompletnie nie wiem co robić... i jak to zrobić w dwa miesiące w zaawansowanej ciąży?! Byłam tylko na jednym usg... Czy znacie jakąś polską położną w okolicy Bevervijk? Znalazłam w Amsterdamie,ale to jednak trochę daleko... Kontrakt z agencja mam do końca roku ale obawiam się, ze nie będziemy mogli zostać na mieszkaniu z dzieckiem. Jestem przerażona, czy któraś z Was miała podobną sytuację?
 
reklama
Hej Kochane!
Jestem tu nowa, jeśli coś nie tak z tematem-poprawcie mnie😬 Jestem w Holandii, pracuję przez agencję, miesZkam z partnerem na agencyjnej lokacji... i dowiedziałam się właśnie, że mam 2 miesiące do porodu. Ostatni czas pozbawił nas praktycznie wszystkich oszczędności... Kompletnie nie wiem co robić... i jak to zrobić w dwa miesiące w zaawansowanej ciąży?! Byłam tylko na jednym usg... Czy znacie jakąś polską położną w okolicy Bevervijk? Znalazłam w Amsterdamie,ale to jednak trochę daleko... Kontrakt z agencja mam do końca roku ale obawiam się, ze nie będziemy mogli zostać na mieszkaniu z dzieckiem. Jestem przerażona, czy któraś z Was miała podobną sytuację?
Hej przede wszystkim gratulacje, niestety nie pomogę z położna ale jestem niemalże pewna ze w takiej sytuacji nie mogą Cie wyrzucić z noworodkiem na bruk, ja mieszkam w uk i tu są biura z polskimi doradcami bezplatne poszukaj może u siebie a nóż są i będą w stanie pomoc, sorki że tak zapytam dowiedziałaś się właśnie ze za 2 miesiące poród, czyli nie wiedziałaś ze jesteś w ciąży? Ps mam nadzieję że uda Ci sie znaleźć kogoś kto bedzie w stanie Ci pomóc, trzymam kciuki, powodzenia
 
Jak to właśnie się dowiedziałaś, że jesteś w 7 miesiącu ciąży?
Tez doznałam mega zdziwienia ! 😳😳
Ale przyjmuje do wiadomości, ze to sie zdarza 😳

Zebrabmw - jesli rzeczywiście dopiero teraz dowiedziałaś sie o ciąży , to domyślam sie, ze jesteś w szoku i przerażona sytuacja. Bo to jest odkrycie z serii tych MEGA BIG! Tym bardziej będąc w obcym kraju. Postaraj sie jednak poszukać pomocy od państwa. Wejdź na jakieś oficjalne strony z pomocą społeczna np w znalezieniu czy dopłatach do mieszkania. W uk gdzie mieszkam taka pomoc jest możliwa. Moze i w Holandii tak jest. Co do pomocy lekarskiej , to najlepiej pytać u źródeł. Czyli leć do szpitala. Tam cię pokierują w odpowiedni sposób. Podpowiedzą od czego zacząć . Głowa do gory! Nie takie rzeczy ludzie ogarniają ! Trzymam kciuki 🤗
 
Tez doznałam mega zdziwienia ! [emoji15][emoji15]
Ale przyjmuje do wiadomości, ze to sie zdarza [emoji15]

Zebrabmw - jesli rzeczywiście dopiero teraz dowiedziałaś sie o ciąży , to domyślam sie, ze jesteś w szoku i przerażona sytuacja. Bo to jest odkrycie z serii tych MEGA BIG! Tym bardziej będąc w obcym kraju. Postaraj sie jednak poszukać pomocy od państwa. Wejdź na jakieś oficjalne strony z pomocą społeczna np w znalezieniu czy dopłatach do mieszkania. W uk gdzie mieszkam taka pomoc jest możliwa. Moze i w Holandii tak jest. Co do pomocy lekarskiej , to najlepiej pytać u źródeł. Czyli leć do szpitala. Tam cię pokierują w odpowiedni sposób. Podpowiedzą od czego zacząć . Głowa do gory! Nie takie rzeczy ludzie ogarniają ! Trzymam kciuki [emoji847]

Jeśli mieszka przez agencję to nie dostanie żadnego dofinansowania. Zazwyczaj pracownicy tymczasowi nie są tutaj meldowani przez agencje.

Niestety to że masz kontrakt z agencją nie daje Ci żadnej gwarancji na pracę, tym bardziej, że jesteś w ciąży. Posiadasz fazę A czy B?

Czy mówisz po angielsku? Jeśli tak to możesz znaleźć położna wszędzie.

Czy masz swojego lekarza rodzinnego?
Czy sama opłacasz ubezpieczenie czy masz przez agencję? Jeśli to drugie to radzę sprawdzić czy na pewno jest to opłacane przez agencję.

Nie wiem jak postąpi Twoja agencja ale większości przypadków jeśli nie jesteś zdolna to pracy to eksmitują z ich firmowych domków. Powinnaś skontaktować się ze swoim koordynatorem.
 
Do góry