reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dwa miesiące do porodu! Ratunku

Rozwiązania
0
Hej Kochane!
Jestem tu nowa, jeśli coś nie tak z tematem-poprawcie mnie😬 Jestem w Holandii, pracuję przez agencję, miesZkam z partnerem na agencyjnej lokacji... i dowiedziałam się właśnie, że mam 2 miesiące do porodu. Ostatni czas pozbawił nas praktycznie wszystkich oszczędności... Kompletnie nie wiem co robić... i jak to zrobić w dwa miesiące w zaawansowanej ciąży?! Byłam tylko na jednym usg... Czy znacie jakąś polską położną w okolicy Bevervijk? Znalazłam w Amsterdamie,ale to jednak trochę daleko... Kontrakt z agencja mam do końca roku ale obawiam się, ze nie będziemy mogli zostać na mieszkaniu z dzieckiem. Jestem przerażona, czy któraś z Was miała podobną sytuację?

reklama

Ada0701

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hej Kochane!
Jestem tu nowa, jeśli coś nie tak z tematem-poprawcie mnie😬 Jestem w Holandii, pracuję przez agencję, miesZkam z partnerem na agencyjnej lokacji... i dowiedziałam się właśnie, że mam 2 miesiące do porodu. Ostatni czas pozbawił nas praktycznie wszystkich oszczędności... Kompletnie nie wiem co robić... i jak to zrobić w dwa miesiące w zaawansowanej ciąży?! Byłam tylko na jednym usg... Czy znacie jakąś polską położną w okolicy Bevervijk? Znalazłam w Amsterdamie,ale to jednak trochę daleko... Kontrakt z agencja mam do końca roku ale obawiam się, ze nie będziemy mogli zostać na mieszkaniu z dzieckiem. Jestem przerażona, czy któraś z Was miała podobną sytuację?
Hej przede wszystkim gratulacje, niestety nie pomogę z położna ale jestem niemalże pewna ze w takiej sytuacji nie mogą Cie wyrzucić z noworodkiem na bruk, ja mieszkam w uk i tu są biura z polskimi doradcami bezplatne poszukaj może u siebie a nóż są i będą w stanie pomoc, sorki że tak zapytam dowiedziałaś się właśnie ze za 2 miesiące poród, czyli nie wiedziałaś ze jesteś w ciąży? Ps mam nadzieję że uda Ci sie znaleźć kogoś kto bedzie w stanie Ci pomóc, trzymam kciuki, powodzenia

Nelja

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Jak to właśnie się dowiedziałaś, że jesteś w 7 miesiącu ciąży?
Tez doznałam mega zdziwienia ! 😳😳
Ale przyjmuje do wiadomości, ze to sie zdarza 😳

Zebrabmw - jesli rzeczywiście dopiero teraz dowiedziałaś sie o ciąży , to domyślam sie, ze jesteś w szoku i przerażona sytuacja. Bo to jest odkrycie z serii tych MEGA BIG! Tym bardziej będąc w obcym kraju. Postaraj sie jednak poszukać pomocy od państwa. Wejdź na jakieś oficjalne strony z pomocą społeczna np w znalezieniu czy dopłatach do mieszkania. W uk gdzie mieszkam taka pomoc jest możliwa. Moze i w Holandii tak jest. Co do pomocy lekarskiej , to najlepiej pytać u źródeł. Czyli leć do szpitala. Tam cię pokierują w odpowiedni sposób. Podpowiedzą od czego zacząć . Głowa do gory! Nie takie rzeczy ludzie ogarniają ! Trzymam kciuki 🤗

oleeencja

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Tez doznałam mega zdziwienia !
Ale przyjmuje do wiadomości, ze to sie zdarza

Zebrabmw - jesli rzeczywiście dopiero teraz dowiedziałaś sie o ciąży , to domyślam sie, ze jesteś w szoku i przerażona sytuacja. Bo to jest odkrycie z serii tych MEGA BIG! Tym bardziej będąc w obcym kraju. Postaraj sie jednak poszukać pomocy od państwa. Wejdź na jakieś oficjalne strony z pomocą społeczna np w znalezieniu czy dopłatach do mieszkania. W uk gdzie mieszkam taka pomoc jest możliwa. Moze i w Holandii tak jest. Co do pomocy lekarskiej , to najlepiej pytać u źródeł. Czyli leć do szpitala. Tam cię pokierują w odpowiedni sposób. Podpowiedzą od czego zacząć . Głowa do gory! Nie takie rzeczy ludzie ogarniają ! Trzymam kciuki
Jeśli mieszka przez agencję to nie dostanie żadnego dofinansowania. Zazwyczaj pracownicy tymczasowi nie są tutaj meldowani przez agencje.

Niestety to że masz kontrakt z agencją nie daje Ci żadnej gwarancji na pracę, tym bardziej, że jesteś w ciąży. Posiadasz fazę A czy B?

Czy mówisz po angielsku? Jeśli tak to możesz znaleźć położna wszędzie.

Czy masz swojego lekarza rodzinnego?
Czy sama opłacasz ubezpieczenie czy masz przez agencję? Jeśli to drugie to radzę sprawdzić czy na pewno jest to opłacane przez agencję.

Nie wiem jak postąpi Twoja agencja ale większości przypadków jeśli nie jesteś zdolna to pracy to eksmitują z ich firmowych domków. Powinnaś skontaktować się ze swoim koordynatorem.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
K Dwa bardzo wczesne poronienia Ciąża po poronieniu 16
A Dwa razy pusty pecherzyk Potrzebuję porady 10
Arluś Witam was kochane dołączam do grupy dwa pozytywne testy i trochę obaw.. Czerwcowe mamy 2020 7
D Poronienie i dwa zabiegi łyżeczkowania Potrzebuję porady 12
I Kiedy moze nastapic owulacja? Tj 6 dc i dlaczego dwa pecherzyki? Potrzebuję porady 4
Y Pozytywny test, dwa negatywne, Potrzebuję porady 104
H Seks dzien/dwa dni po okresie Potrzebuję porady 11
A Beta HCG i dwa ciałka żółte Potrzebuję porady 2
N Dwa problemy ciążowe Potrzebuję porady 16
kaswyrzyk Roczniak i dwa zęby co do jedzenia Jedzeniowe ABC 2
K Zapalenie pluc, dwa antybiotyki jednoczesnie u dziecka Potrzebuję porady 17
M zajście w ciąże zaraz po okresie Potrzebuję porady 23
M Problemy żołądkowe, nadmiar witaminy A - dwa pytania Potrzebuję porady 2
Z Dwa razy ten sam test ciążowy Potrzebuję porady 7
G Niemowlę 6m zjadło dwa kawałki styropianu. Potrzebuję porady 6
A dwa poronienia- brak pomysłu działania Potrzebuję porady 0
yesenia dwa pęcherzyki w jajniku Staramy się 2
J Kończymy DWA latka!! Dzieci urodzone w listopadzie 2011 1
M Dwa tygodnie wolnego dla ojca z tutułu urodzenia się dziecka Porady prawnika 6
J Dwa pytania z serii konsumenckie Porady prawnika 1
M dwa ostatnie problemy :) Zdrowie 6
M dwa ostatnie problemy :-) Spanie 11
A Dwa dni na opiekę nad dzieckiem (art. 188) Porady prawnika 3
M Moje dwa chłopaczki :) Gratulacje 10
M dwa dni platnego urlopu na dziecko do ukończenia 14 roku życia Porady prawnika 1
Pauli25 ropien w bliznie pooperacyjnej dwa miesiace po cesarce Zdrowa mama 1
andzia_82 dwa paluszki Roczniaki i dwulatki 5
Pauli25 Dwa potwory Z Sulechowa!!!!! Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 2
M Kilka słów o tym jak dwa razy MUSIAŁEM się ożenić! Zwierzenia 16
K Hej dziewczyny. Jakie mleko polecacie dla wczesniaka 32tydzien? Teraz mamy skończone 2 miesiące a u mnie pojawił się problem z pokarmem. Potrzebuję porady 13
I 4 miesięczne dziecko, problem z jedzeniem. Potrzebuję porady 4
L Rozszerzenie diety-dziecko 4 miesiące Żywienie 3
Martxx1 Ślub 3 miesiące po porodzie. Pomocy :) Potrzebuję porady 14
K Kolejna ciąża 3 miesiące po cc Ciąża, poród, połóg 11
A Zuzia 4 miesiące a kaszka na noc? Potrzebuję porady 33
idealka Gumowata, klejąca kupka - niemowlak 3 miesiące (zdjęcie kupki - ostrzegam ;) Zdrowie 5
M ból w pachwinie, 4 miesiące po porodzie Potrzebuję porady 5
M Seks bolesny 4 miesiące po porodzie Rozmowy o seksie 4
Katkax Kleik ryżowy - 3 miesiące . Żywienie 13
A karmię ponad 4 miesiące i modlę się żeby dotrwać do 6.... :/ Żywienie 23
Anecia1111 koniec umowy 2 miesiące po porodzie Porady prawnika 6
J Osłabienie 4 miesiące po porodzie Młodziutkie mamy 21
A Pierwsze miesiące ciąży - Ile każda z nas straciła na wadze :) Ciąża, poród, połóg 12
M Magiczne 4 miesiące Żywienie dzieci - porady 1
W 3 Miesiące i co dalej Żywienie dzieci - porady 3
valesca Bebiko 2 - 2 różne miesiące na opakowaniach ;/ Żywienie 2
MartaZiolko 3 miesiące i gorzej śpi w nocy Spanie 12
A Jak liczyc miesiące ciąży Ciąża, poród, połóg 324
A Oznaki porodu Ciąża, poród, połóg 5
K Wywoływanie / przyspieszenie porodu Ciąża, poród, połóg 23