reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwa problemy ciążowe

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 424
Czesć, jestem w 8 tygodniu ciąży. Ok 2 tygodnie temu dopadło mnie przeziębienie, w sumie nic wielkiego, katar i lekkie pobolewanie gardła. W sumie po 2 dniach kuracji cebula, czosnkiem i mlekiem z masłem i miodem znacznie zelżało, ale niestety nie minęło. Nadal czuję lekkie podrażnienie gardła spowodowane tym, że o ile nie mam kataru, to wydzielina z zatok spływa mi po tylnej ścianie gardła i ciągle czuję jakbym miała jakaś kluchę w gardle. Czasem mnie boli głowa tak nad nosem. Dodatkowo, nie od tygodnia mam mdlosci, a od 2 dni to już w ogóle masakra. Wcześniej chociaż mogłam coś jeść, teraz jak pomyślę o jedzeniu, a szczególnie o mięsie, to mi z automatu niedobrze. Raz nawet zwymiotowałam. Proszę powiedzcie, czy miałyście taki kłopot z gardłem w ciąży? Jak on wpływa na dzieciaczka? 29.11 idę do laryngologa, bo internista mi kazał płukać gardło woda z solą, ale mnie po tym mdli. Czy macie jakieś sposoby na mdłości? Od 2 dni nie jem nic konkretnego, same zapychacze typu krakersy lub paluszki, ewentualnie jakieś jabłko czy banana. Czy nie odbije się to negatywnie na dziecku?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kup sobie issle pastylki albo tantum verde mozna w ciazy:-)
Zapytaj w aptece .
Gardlo nie ma wpływy ma maluszka ja tez mialam w ciąży dwa razy bol gardla
 
Nie odbije organizm chroni maluszka zwłaszcza w 1 trym:-)
Pij duzo i jedz cos lekko strawnego
Nawet kup sobie sloik owocow dla dzieci czy kaszke
Rosol zjedz cos delikatnego:)
Po troszkę
Ja mialam mdłości tylko tydzien
 
Czesć, jestem w 8 tygodniu ciąży. Ok 2 tygodnie temu dopadło mnie przeziębienie, w sumie nic wielkiego, katar i lekkie pobolewanie gardła. W sumie po 2 dniach kuracji cebula, czosnkiem i mlekiem z masłem i miodem znacznie zelżało, ale niestety nie minęło. Nadal czuję lekkie podrażnienie gardła spowodowane tym, że o ile nie mam kataru, to wydzielina z zatok spływa mi po tylnej ścianie gardła i ciągle czuję jakbym miała jakaś kluchę w gardle. Czasem mnie boli głowa tak nad nosem. Dodatkowo, nie od tygodnia mam mdlosci, a od 2 dni to już w ogóle masakra. Wcześniej chociaż mogłam coś jeść, teraz jak pomyślę o jedzeniu, a szczególnie o mięsie, to mi z automatu niedobrze. Raz nawet zwymiotowałam. Proszę powiedzcie, czy miałyście taki kłopot z gardłem w ciąży? Jak on wpływa na dzieciaczka? 29.11 idę do laryngologa, bo internista mi kazał płukać gardło woda z solą, ale mnie po tym mdli. Czy macie jakieś sposoby na mdłości? Od 2 dni nie jem nic konkretnego, same zapychacze typu krakersy lub paluszki, ewentualnie jakieś jabłko czy banana. Czy nie odbije się to negatywnie na dziecku?
Ja przez ponad 3 miesiące nie jadłam nic. Z badań wynika że dzidzia jest zdrowa obecnie 27tc. Problemy z gardłem miałam w pierwszej ciąży. Prawie przez całą Ale Julcia urodzila się zdrowa także myślę że nic nie powinno się stać. A Co do mdłości to normalna obiaw ciężarnych
 
Na gardło polecam specyfiki dla ciężarnych z apteki pastylki Ew. Syrop zapytaj farmaceuty
Na mdłości polecam imbir (np jako dodatek do herbaty) jedz często ale nie objadaj sie . Nie dopuszczaj do mocnego glodu bo zacisnie Ci się żołądek. Musisz znaleźć cos co Ci wchodzi u mnie to były pomidory
 
Hm... Podchodzi mi kanapka z twarogiem i ogórkiem ;) i pierogi ze szpinakiem. Ale na widok mięsa mam ochotę lecieć do WC... Masakra :( strasznie się boje o dzidziusia, chociaż czytałam kiedyś artykuł, że kobiety żyjące w czasie wojny miały niedobory witamin ze względu na głod, a rodzily zdrowe dzieci...
 
A bierzesz jakiś zestaw witamin dla kobiet w ciąży? Możesz spróbować pić soki warzywne czy przecierowe z owoców. Jogurty naturalne. Jedz malutkie porcje a co 2-3h. Na przeziębienie w ciąży brałam pre nalen.
 
Ja polecam na gardło *spam* Gardło są to naturalne pastylki do ssania dla kobiet w ciąży i mam karmiących. Dodatkowo mają w składzie witaminę C. Ja w ciąży jak jestem przeziębiona to oprócz czosnku kupuje w aptece zwykle wapno z witaminą C. Tabletki issla są dobre jak drapie w gardle i łapie nas chrypka.
 
A bierzesz jakiś zestaw witamin dla kobiet w ciąży? Możesz spróbować pić soki warzywne czy przecierowe z owoców. Jogurty naturalne. Jedz malutkie porcje a co 2-3h. Na przeziębienie w ciąży brałam pre nalen.
Biorę tylko Prenatalne Uno - taki zestaw polecił mi lekarz. A Wy co bierzecie?
 
reklama
Biorę tylko Prenatalne Uno - taki zestaw polecił mi lekarz. A Wy co bierzecie?
Ja brałam femibion 1; teraz biorę 2 ;) wwcześniej brałam falvit mama i to przez nią mialam mdłości.

Na przeziębienie te leki typowe dla ciężarnych może i są dobre, ale skład śmieszny. ;)

Przeziębienie nie zaszkodzi dziecku, jestem w 25 tc. Trzykrotnie byłam już chora, a teraz mam grypę żołądkowa.:/
 
Do góry