reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwie kreski i oczekiwanie na wizytę u ginekolog - co robić?

Musia94

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2020
Postów
24
Cześć dziewczyny!
Staramy się już prawie dwa lata, w tym miesiącu zaczęłam monitorować cykl testami owu i wygląda na to że się udało!
IMG_20210406_091716.jpg
IMG_20210406_091726.jpg

(teraz mam 32dc i kreska jest już widoczna na tyle co testowa)
Po zobaczeniu dwóch kresek umówiłam się do mojej ginekolog - wizyta za dwa tygodnie :( i teraz trochę wariuję; codziennie powtarzam test żeby upewnić się że nadal jestem w ciąży(kreska codziennie mocniejsza, więc chyba idzie ok?), zwiększyłam dawkę kwasu foliowego z 400 do 800 i piję tylko jedną filiżankę kawy zamiast 3.

Czy powinnam zmienić coś jeszcze w ciągu tych dwóch tygodni dopóki nie omówię wszystkiego z lekarzem? Czy może szukać innego ginekolog z bliższym terminem?
Dodam że nie mam na razie żadnych objawów oprócz braku miesiączki i bólu piersi :)
 
reklama
Super kreseczki, gratuluję 😍 czekaj cierpliwie, nie wariuj, oszczędzaj się, przede wszystkim spokój jest teraz najważniejszy 😃 ją przed wizytą skontrolowałam sobie betę. Na wizyte szłam w 6t5d 🥰
 
Gratulacje :) Nie ma sensu wcześniej jeśli nic się nie dzieje będziesz się tylko stresować ze nic nie widać.
Możesz w tym czasie zrobić sobie bete 2x w odstępie 48h i zobaczyć czy dobrze przyrasta chociaż to nie jest koniecznie. Zrobiłabym na Twoim miejscu na pewno progesteron czy jest ok :)
 
Do ginekologa nie ma co wcześniej, lepiej nawet poczekać do 7 tc aby było słychać serduszko. Ja w pierwszej ciąży poszłam od razu na drugi dzień testu pozytywnego to nic a nic nie było widać na usg. Coraz bardziej przekonuje się do tej metody monitoringu , ciekawe czy u mnie się uda tym razem 😊 a to że test owu dzień przed miesiączką znów był pozytywny to też może oznaczać ciążę w takim wypadku ?
Gratulacje !!! ❤️❤️
 
Właśnie, te wszystkie to owulacyjne czy jest tam też ciążowy ? Przepraszam moze głupie pytanie ale nic nie wiem o testach owulacyjnych ;)
W każdym razie gratulacje :)
 
Właśnie, te wszystkie to owulacyjne czy jest tam też ciążowy ? Przepraszam moze głupie pytanie ale nic nie wiem o testach owulacyjnych ;)
W każdym razie gratulacje :)
Ten ostatni to ciążowy, ale owulacyjne zaczęły mi też pokazywać ciąże wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki - podobno tak się zdarza
 
Do ginekologa nie ma co wcześniej, lepiej nawet poczekać do 7 tc aby było słychać serduszko. Ja w pierwszej ciąży poszłam od razu na drugi dzień testu pozytywnego to nic a nic nie było widać na usg. Coraz bardziej przekonuje się do tej metody monitoringu , ciekawe czy u mnie się uda tym razem 😊 a to że test owu dzień przed miesiączką znów był pozytywny to też może oznaczać ciążę w takim wypadku ?
Gratulacje !!! ❤️❤️
Dziękuję 😍 Polecam tą metodę, u mnie zadziałała od razu :D Chociaż nie byłam pewna co do owulacji w tym miesiącu - kreska nie była na tyle mocna co myślałam, teraz kiedy ciążowy jest pozytywny owulacyjne też mają grube krechy :) Co to monitoringu cyklu przekonał mnie ten temat - https://www.babyboom.pl/forum/temat/testy-owulacyjne.100987/ i u mnie też wyglądało tak jak tutaj że najpierw były kreski na owu :)
 
Ten ostatni to ciążowy, ale owulacyjne zaczęły mi też pokazywać ciąże wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki - podobno tak się zdarza
Tak ponoć może tak się zdarzyć. Ale nie wiem czy ze mną jest coś nie tak czy ja na każdym owu widzę druga cienką linię 🤣
 
reklama
Kurde aż mam ochotę tak jak Ty zrobić taki monitoring :) bo ja zawsze na czują z tą owulacja i nie zawsze trafnie
 
Do góry