reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwie kreski przy takich hormonach - pomóżcie

Natiee

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Październik 2019
Postów
128
Cześć, przed chwilą zrobiłam 3 testy, wszystkie pozytywne. Z tym, że moje hormony są totalnie złe, dlatego bardzo się martwię i cała się trzęsę od godziny. Możecie zerknąć na moje badania i powiedzieć, czy jest szansa donosić taką ciążę, a może to w ogóle fałszywie dodatni wynik wskazujący np. na torbiel? Wizytę mam dopiero za kilka dni a betę zrobię dopiero w poniedziałek. Poniżej wyniki robione w 2 tygodniu ciąży (o ile to faktycznie ciąża):
TSH - 3,4 !
FT3 - 4,98
FT4 - 15,35
FSH - 1,23
estradiol - 298
prolaktyna - 46,54 ! (norma do 23)
androstendion - 5,67 ! (norma do 3,3)
testosteron - 0,58 ! (norma do 0,48)
antyTPO - 5,84
progesteron - 34,3
CRP <0,3

Jednym słowem wszystkiego za dużo... Z innych objawów spóźnia mi się okres i od tygodnia strasznie bolą mnie piersi.
 

Załączniki

  • test.jpg
    test.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 370
reklama
Cześć, przed chwilą zrobiłam 3 testy, wszystkie pozytywne. Z tym, że moje hormony są totalnie złe, dlatego bardzo się martwię i cała się trzęsę od godziny. Możecie zerknąć na moje badania i powiedzieć, czy jest szansa donosić taką ciążę, a może to w ogóle fałszywie dodatni wynik wskazujący np. na torbiel? Wizytę mam dopiero za kilka dni a betę zrobię dopiero w poniedziałek. Poniżej wyniki robione w 2 tygodniu ciąży (o ile to faktycznie ciąża):
TSH - 3,4 !
FT3 - 4,98
FT4 - 15,35
FSH - 1,23
estradiol - 298
prolaktyna - 46,54 ! (norma do 23)
androstendion - 5,67 ! (norma do 3,3)
testosteron - 0,58 ! (norma do 0,48)
antyTPO - 5,84
progesteron - 34,3
CRP
Jednym słowem wszystkiego za dużo... Z innych objawów spóźnia mi się okres i od tygodnia strasznie bolą mnie piersi.
Gratulacje tylko się cieszyc. Z takimi wynikami to bardzo ciężko zajść w ciążę a tobie się udało. Starałas się o dziecko czy "wpadka"?
 
Pierwszy miesiąc starań... Byłam pewna, że to jeszcze nie teraz, nawet pozwoliłam sobie na 2 piwa, przez co teraz okropnie się martwię :(
 
Cześć, przed chwilą zrobiłam 3 testy, wszystkie pozytywne. Z tym, że moje hormony są totalnie złe, dlatego bardzo się martwię i cała się trzęsę od godziny. Możecie zerknąć na moje badania i powiedzieć, czy jest szansa donosić taką ciążę, a może to w ogóle fałszywie dodatni wynik wskazujący np. na torbiel? Wizytę mam dopiero za kilka dni a betę zrobię dopiero w poniedziałek. Poniżej wyniki robione w 2 tygodniu ciąży (o ile to faktycznie ciąża):
TSH - 3,4 !
FT3 - 4,98
FT4 - 15,35
FSH - 1,23
estradiol - 298
prolaktyna - 46,54 ! (norma do 23)
androstendion - 5,67 ! (norma do 3,3)
testosteron - 0,58 ! (norma do 0,48)
antyTPO - 5,84
progesteron - 34,3
CRP <0,3

Jednym słowem wszystkiego za dużo... Z innych objawów spóźnia mi się okres i od tygodnia strasznie bolą mnie piersi.
Tez miałam złe wyniki tarczycowe, choruje na hashimoto. Aktualnie mam zwiekszona dawkę euthyroxu na 150 i mam nadzieję że wynik się poprawi:)
Podwyższony progesteron może być przy ciąży bliźniaczej - ja tak mam :)
Trzymam kciuki, będzie dobrze :)
 
Dzięki! Też mam przepisany Euthyrox 70, ale gin przepisał mi go myśląc, że nie jestem w ciąży. No i dostałam też Bromergon. Myślicie, że brać oba w czasie ciąży?
 
Cześć, przed chwilą zrobiłam 3 testy, wszystkie pozytywne. Z tym, że moje hormony są totalnie złe, dlatego bardzo się martwię i cała się trzęsę od godziny. Możecie zerknąć na moje badania i powiedzieć, czy jest szansa donosić taką ciążę, a może to w ogóle fałszywie dodatni wynik wskazujący np. na torbiel? Wizytę mam dopiero za kilka dni a betę zrobię dopiero w poniedziałek. Poniżej wyniki robione w 2 tygodniu ciąży (o ile to faktycznie ciąża):
TSH - 3,4 !
FT3 - 4,98
FT4 - 15,35
FSH - 1,23
estradiol - 298
prolaktyna - 46,54 ! (norma do 23)
androstendion - 5,67 ! (norma do 3,3)
testosteron - 0,58 ! (norma do 0,48)
antyTPO - 5,84
progesteron - 34,3
CRP <0,3

Jednym słowem wszystkiego za dużo... Z innych objawów spóźnia mi się okres i od tygodnia strasznie bolą mnie piersi.
Spokojnie, jeśli potwierdzisz ciążę , idź do endokrynologa. Wprowadzi Ci odpowiednie leczenie. Zaszłam w ciążę nie wiedząc że choruje na nadczynność, a wyniki miałam straszne. Endo przepisała mi odpowiednie tabletki , częste kontrole i wszystko było okej. Syna urodziłam w 39 tc
 
Pierwszy miesiąc starań... Byłam pewna, że to jeszcze nie teraz, nawet pozwoliłam sobie na 2 piwa, przez co teraz okropnie się martwię :(
Bez przesady. Te 2 piwa nic nie zaszkodza. Ciesz się a nie martw. Czasu nie cofniesz. Jak by każda kobieta przy staraniach miała się w 100% oszczędzać to byłaby jedna wielka masakra a żyć też trzeba.
 
Dzięki! Też mam przepisany Euthyrox 70, ale gin przepisał mi go myśląc, że nie jestem w ciąży. No i dostałam też Bromergon. Myślicie, że brać oba w czasie ciąży?
Prolaktyny się nie obniża w czasie w ciąży bo ona sama z siebie rośnie bo prolaktyna jest odpowiedzialna za laktacje. A leki na tarczyce bierz żeby nie podrosla bardziej.
 
Ok, w takim razie biorę dalej Euthyrox i Femibion. Napiszę jeszcze później czy beta potwierdziła testy, niestety przez święta pójdę na badanie dopiero w poniedziałek. Dziękuję za pomoc <3 trochę podniosłyście mnie na duchu :)
 
reklama
Dopóki nie wykształci się łożysko to dziecko i tak nie otrzymuje tego, co aktualnie zjadasz tylko zapasy z Twojego organizmu, więc się nie martw tymi piwami. Co do hormonów to powinnaś najpierw potwierdzić ciążę i skonsultować to z ginekologiem, a później z endokrynologiem.
 
Do góry