reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwumiesięczna maruda :(

ewelina975

W&E&P
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2009
Postów
83
Miasto
Tarnów
Witam wszystkich :) Może ktoś mi podpowie co robić i czy to normalne... Moja prawie dwumiesięczna córeczka od jakiegos czasu zrobiła się bardzo marudna, do tej pory nie było z nią problemów, w ciągu dnia leżała sobie spokojna, rozglądała się, wieszałam jej zabawki nad główką, woziłam w wózeczku i było dobrze. Teraz nie chce spać w ciągu dnia, płacze co chwilkę, ale to nie jest taki płacz jak ten kiedy coś ją boli, nawet nie działa noszenie na rączkach ani spacerek, nie ma podwyzszonej temperaturki,na ząbki jeszcze chyba za wczesnie, pieluszka sucha, głodna też nie jest bo regularnie co 3 godzinki dostaje 120 ml mleka modyfikowanego a pomiędzy posiłkami jeszcze pije herbatkę z kopru włoskiego. Co to może być? Macie jakiś pomysł? Czy wasze maleństwa też tak miały lub mają do tej pory?
 
reklama
Nuda, choroba, skok rozwojowy, głód- bo może zwiększyła zapotrzebowanie i 120 już jej nie wystarczy, źle ustawiony cykl dnia- drzemek,zabawy i jedzenia, niewyspanie, problemy z kupką, żadanie zainteresowania jej osobą i bycia przy niej bez przerwy....może domaga się wiecej czasu na spacerach, albo wręcz przeciwnie. Może jej zbyt gorąco- upały, albo za zimno- burze.

Ewelina...to wszystko może być:tak:Naraz albo pojedyńczo. Nikt na doległość nie zgadnie, bo tylko Ty widzisz swoje dziecko , znasz jej rytm dnia, reakcje, każdy grymas na twarzy. My możemy zgadywać- ale że nie ma żadnych niepojących objawów trudno coś konkretnie wskazać. Jedyny co mogę Ci poradzić to obserwuj i powoli eliminuj co jej może nie pasować, bo skoro jest to płacz bez żadnych innych dolegliwości to wyraża raczej stan ducha czy samopoczucia.
 
ja stawiam na nude i skok rozwojowy. a zabki no cóz słyszalam o bobasach którm w wieku 2 m wyroły:-)
cierpiliwości i jesli dałaś zade do teraz to nie ulegaj do przyzwyczajania złycgh nawyków.
 
Ja też stawiam na skok rozwojowy. Takie okresy zdarzają się co jakiś czas i same mijają, trzeba być cierpliwym. Ty najlepiej znasz swoje dziecko i jeżeli wiesz, że nie ma konkretnej przyczyny, to obstawiałabym właśnie to. Poza tym najczęściej tak jest, że im starsze dziecko tym bardziej absorbujące, szybciej się nudzi i trzeba się bardziej nagimnastykować, żeby zorganizować mu czas.
W ogóle 2 miesiące to jest jeszcze taki smętny wiek moim zdaniem. Maluch jeszcze za bardzo nie reaguje, niespecjalnie mozna go czymś zająć. Ale od tego momentu będzie coraz lepiej, kiedy zacznie się interesować zabawkami, chwytać je, śmiać się, baczniej obserwować. Wtedy będzie ci łatwiej.
 
Moja Chloe tez w tym wieku "wyla" non stop, i wydawaloby sie, ze bez powodu... Dziewczyny maja racje, to moze byc wszystko... Co do zebow to widzisz, ze moja ma 4.5 m-ca, a juz jej trzeci wychodzi... Na to chyba nie ma reguly... Musisz poprobowac wszystkiego, a jesli nic nie pomoze, to po prostu musisz uzbroic sie w anielska cierpliwosc, i czekac, kiedy to przejdzie... Wiem, ze bedzie to trudne, bo przez to przechodzilam, ale uwierz mi- warto... Powodzenia :-);-)
 
ewelina zgadzam się z przedmówczyniami dzieci po prostu płacza i niestety czasem nie da sie ich zrozumieć:-D może to zabki ida mój synek juz w wielu 3 miesiecy miał wyczuwalne 2 zabki a jak tylko skończył 4 to mu sie wyrzneły
dla pewności może skonsultuj sie z lekarzem co do zmiany mleka jezeli podajesz modyfikowane lub wprowadz bardziej restrykcyjna diete jezeli karmisz czasem uczulenie lub nietolerancja jakiegos skladnika wychodzi po jakims czasie po jego skumulowaniu
moze sie wydawać dziwne dla ciebie ale to co tobie służy warzywa owoce może dla maleństwa byc niekoniecznie dobre metoda prób i błędów próbój i powodzenia:-D
 
Do góry