reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwunastotygodniowe dziecko nie chcę jeść

U nas dzisiaj słabiutko z jedzeniem, prawie 17 a ledwo 500 wypite :(
Bylam u gastrologa, przemiła Pani doktor, wysłuchała, obejrzala wyniki badań, zbadala malego, ale w sumie tez nic nowego sie nie dowiedzialam. Będziemy probowac z Bebilon pepti. Mozemy usg w kierunku refluksu zrobić i wiecej badań kupy. Nie wiem czy on bedzie chcial pić to mleko, boje się ze bedzie jeszcze mniej jadł 😐
 
reklama
Ojej to też ciekawy przypadek. Ale skoro wcześniej jadł ładnie wszystko i pił mleko chętnie to najwyraźniej taki okres. A w wieku Pani synka niektóre dzieci mają właśnie bunt na jedzenie. Ale skoro zdrowy i badania są dobre, nie ma refluksu i alergii to pozostaje przeczekać. Albo może coś się stało w tamtym okresie i to spowodowało niechęć do jedzenia np zachlysniecie się lub zaparcia itd. Niektore mamy nawet nie wiedzą co to są problemy z jedzeniem co podadzą to zjedzą, ważą raz na rok i jest ok.. A u nas ciągle coś i wyczyn jak zje butelkę mleka bez problemu.
U mnie tez cud jak zje porcje mleka, a jak zje bez cyrków to juz w ogole rzadkość.
 
U nas dzisiaj słabiutko z jedzeniem, prawie 17 a ledwo 500 wypite :(
Bylam u gastrologa, przemiła Pani doktor, wysłuchała, obejrzala wyniki badań, zbadala malego, ale w sumie tez nic nowego sie nie dowiedzialam. Będziemy probowac z Bebilon pepti. Mozemy usg w kierunku refluksu zrobić i wiecej badań kupy. Nie wiem czy on bedzie chcial pić to mleko, boje się ze bedzie jeszcze mniej jadł [emoji52]
Daj znac, jak Wam wejdzie to mleko.
A maly u Ciebie ma jakies wysypki, cos nie tak z kupami?
Bo ja jutro mam konsultacje z gastrologiem i chce zasugerowac helicid. Nie chce isc ani w bebilon pepti ani w nutramigen, bo wlasnie mam obawy pod katem ilosci mleka - a zadnych cech alergii/nietolerancji procz refluksu nie widze.

A ile u Ciebie dobowo je maluch?
Moj tez poki co 500ml na godzine 17, ale u nas to dobry wynik[emoji2369]
 
Daj znac, jak Wam wejdzie to mleko.
A maly u Ciebie ma jakies wysypki, cos nie tak z kupami?
Bo ja jutro mam konsultacje z gastrologiem i chce zasugerowac helicid. Nie chce isc ani w bebilon pepti ani w nutramigen, bo wlasnie mam obawy pod katem ilosci mleka - a zadnych cech alergii/nietolerancji procz refluksu nie widze.

A ile u Ciebie dobowo je maluch?
Moj tez poki co 500ml na godzine 17, ale u nas to dobry wynik[emoji2369]
Nie ma zadnych wysypek, tylko ciemienuche duzą. Kupy też sa ok. Co to ten helicid?
Moj dobowo zjada 700-800. 800 to rzadko bardzo, chociaz czasami i 850 mu sie zdarzy, jak mi sie uda go w nocy nakarmić. Ale coraz niechetniej w nocy je, ostatnio to 20-60 najwyzej wypije. Teraz jest marudny okrutnie, zmeczyla go ta droga do lekarza i sam nie wiem czego chce. Na pewno nie jesc 😐
 
Nie ma zadnych wysypek, tylko ciemienuche duzą. Kupy też sa ok. Co to ten helicid?
Moj dobowo zjada 700-800. 800 to rzadko bardzo, chociaz czasami i 850 mu sie zdarzy, jak mi sie uda go w nocy nakarmić. Ale coraz niechetniej w nocy je, ostatnio to 20-60 najwyzej wypije. Teraz jest marudny okrutnie, zmeczyla go ta droga do lekarza i sam nie wiem czego chce. Na pewno nie jesc [emoji52]
I na podstawie tej ciemieniuchy?
Helicid jest na refluks, na zobojetnienie kwasow. Moj dzis co 3h trzesie sie az na butelke, az piszczy ze szczescia na jej widok. Wypija pare lykow i sie odrywa i koniec picia...

Duzo zjada Twoj maly mimo wszystko[emoji2958] moj to czasem mam wrazenie, ze jakbym cala noc upychala smoczek to nie potrzebowalby tego nocnego jedzenia[emoji23]
 
O
I na podstawie tej ciemieniuchy?
Helicid jest na refluks, na zobojetnienie kwasow. Moj dzis co 3h trzesie sie az na butelke, az piszczy ze szczescia na jej widok. Wypija pare lykow i sie odrywa i koniec picia...

Duzo zjada Twoj maly mimo wszystko[emoji2958] moj to czasem mam wrazenie, ze jakbym cala noc upychala smoczek to nie potrzebowalby tego nocnego jedzenia[emoji23]
On zdecydowanie czesciej 700 z kawalkiem wypija niz 800. A dzisiaj to nie wiem czy 700 sie uda. Chyba tez nie potrzebuje nocnego karmienia, ale ja jednak staram mu się cokolwiek upchnąć jeszcze. Czasami 40 minut go karmie a on ledwo 30 zje 🤦‍♀️
 
I na podstawie tej ciemieniuchy?
Helicid jest na refluks, na zobojetnienie kwasow. Moj dzis co 3h trzesie sie az na butelke, az piszczy ze szczescia na jej widok. Wypija pare lykow i sie odrywa i koniec picia...

Duzo zjada Twoj maly mimo wszystko[emoji2958] moj to czasem mam wrazenie, ze jakbym cala noc upychala smoczek to nie potrzebowalby tego nocnego jedzenia[emoji23]
Sandy jeśli dziecko ma refluks to robi się ph metrie by sprawdzić, czy refluks jest zasadowy, wtedy się nie leczy, czy kwaśny. Moja dziewczynka miała masywny refluks, ale był zasadowy i nie było lekow
 
O

On zdecydowanie czesciej 700 z kawalkiem wypija niz 800. A dzisiaj to nie wiem czy 700 sie uda. Chyba tez nie potrzebuje nocnego karmienia, ale ja jednak staram mu się cokolwiek upchnąć jeszcze. Czasami 40 minut go karmie a on ledwo 30 zje [emoji2356]
Moim zdaniem jak na 3 miesięczne dziecko to całkiem ładnie ci je. To, że wcześniej jadł więcej nie znaczy, że teraz też musi. Do 3 miesiąca życia kształtuje się ośrodek głodu i sytości. Wtedy dziecko może jeść więcej, bo zajada każdy dyskomfort. A ile przybiera na wadze miesięcznie? Minimum to 500g. Oczywiście nie twierdzę, że nie macie problemu, ale może pomoże ci to troszkę zluzować. Moja córcia mając rok ledwo jadła 500-600 ml na dobę. Tylko ilość jedzenia jest uzależniona od masy ciała dziecka, a nie od wieku.
 
O

On zdecydowanie czesciej 700 z kawalkiem wypija niz 800. A dzisiaj to nie wiem czy 700 sie uda. Chyba tez nie potrzebuje nocnego karmienia, ale ja jednak staram mu się cokolwiek upchnąć jeszcze. Czasami 40 minut go karmie a on ledwo 30 zje 🤦‍♀️
Bardzo ładnie ci zjada. Mój w tym wieku max jadł 600 ml a częściej do 500 ml. Przybierał wtedy ok 400 g na mc. Takie ilości jak Twój je to mój na rok zjada czadami😊 ale i kiepsko przybiera na wadze. Nie ważne ile je ważne by przybierał na wadze. Jeśli przybiera ładnie to super..
 
reklama
Moim zdaniem jak na 3 miesięczne dziecko to całkiem ładnie ci je. To, że wcześniej jadł więcej nie znaczy, że teraz też musi. Do 3 miesiąca życia kształtuje się ośrodek głodu i sytości. Wtedy dziecko może jeść więcej, bo zajada każdy dyskomfort. A ile przybiera na wadze miesięcznie? Minimum to 500g. Oczywiście nie twierdzę, że nie macie problemu, ale może pomoże ci to troszkę zluzować. Moja córcia mając rok ledwo jadła 500-600 ml na dobę. Tylko ilość jedzenia jest uzależniona od masy ciała dziecka, a nie od wieku.
On jest duzy, tydzien temu 7500 ważył. Mnie bardziej chodzi o jego niechec do jedzenia, sposob w jaki je. Gdybym mu nie dawala butli to by chyba ze 300 zjadal. On zje kilka lykow i juz najedzony i szczesliwy. Przy karmieniu jest placz, plucie, wyginanie sie i stekanie. W tym jest najwiekszy problem. Karmienie czasami trwa godzine bo wypije troche i ryk, wiec musze go uspokoic, potem znowu kilka lykow i ryk. A w polowie najczęściej zasypia. I tak w kółko
 
Do góry