reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwunastotygodniowe dziecko nie chcę jeść

Martwi mnie i to bardzo jednak to! Że mimo tego że je samo mleko i to w ilościach chyba sporych wg mnie to mało przybiera, albo wcale albo spada nawet z wagi. Jelita powinny być już zregenerowane bo na neocate jest od stycznia. Alergenu nie dostaje też. Więc nie wiem co jest grane... Czytałam że powinien przybierać chociaż 200g 300 g a on nawet tego nie przybiera..
Dobrze ze chociaz mala poprawa jest, moze skutki uboczne miną po jakimś czasie. Moze za malo kaloryczne to mleko juz dla niego? Tylko w sumie nic na to nie poradzisz, pewnie nic mu nie mozesz dodawac do tego mleka?
U nas gorzej, wydluzylam mu przerwy miedzy karmieniami, licząc ze bedzie chetniej jadł. Ale narazie bez efektu. Dobowo zjada mniej bo jedno karmienie nam wypadło. Mam nadzieję że sie z czasem przestawi i unormuje.
 
reklama
Dobrze ze chociaz mala poprawa jest, moze skutki uboczne miną po jakimś czasie. Moze za malo kaloryczne to mleko juz dla niego? Tylko w sumie nic na to nie poradzisz, pewnie nic mu nie mozesz dodawac do tego mleka?
U nas gorzej, wydluzylam mu przerwy miedzy karmieniami, licząc ze bedzie chetniej jadł. Ale narazie bez efektu. Dobowo zjada mniej bo jedno karmienie nam wypadło. Mam nadzieję że sie z czasem przestawi i unormuje.
On powinien po roku przejść na neocate junior a tam kaloryczność jest wyższa bo 100 kcal na 100 ml a w tym obecnym tylko 68 kcal na 100 ml. Ale niestety tego następnego nie toleruje wogole....
 
Także 9200 i 76 cm. Nie każde dziecko musi iść 50c niemniej jakaś przyczyna waszych problemów jest. Moja nie ma problemu z jedzeniem a drobniaczek z niej. Drobna też się urodziła podobnie jak Twój synek (z tego co pamiętam)
 
Czyli na roczek potroił wage urodzeniową?
Lekarka powiedziała, że po skończeniu roczku dziecko juz tak nie przybiera i nie rośnie. W ciągu następnego roku życia powinno przybrać 2kg. To malo w porównaniu z pierwszym rokiem.
Przelicz te kalorkie. Na kg masy ciała 83kcal czyli 9.2kg x 83kcal = 763kcal
Czyli musiałby wypijać jeszcze więcej kalorii żeby przytyć.
A mleko masz 68kcal na 100ml czyli musiałby wypijać więcej niż ok 1100ml.
Chyba nierealne co?
Ja bym się wagą nie przejmowała.
A patrzyłaś czy są neocate ale wysokokaloryczne?
Moj takie przyjmuje ale nie jest bmk. 200ml = 300kcal. Wiem,ze jest taki wysokokaloryczny bebilion peptimen.

A jak to jest z alergią? Marchew też uczula?
Wagowo waży gdzieś koło 9200 g wzrost tylko 75 cm. Waga to gdzieś koło 25 centyla a wzrost poniżej 10go centyla. A jak Twoja córeczka?
 
Czyli na roczek potroił wage urodzeniową?
Lekarka powiedziała, że po skończeniu roczku dziecko juz tak nie przybiera i nie rośnie. W ciągu następnego roku życia powinno przybrać 2kg. To malo w porównaniu z pierwszym rokiem.
Przelicz te kalorkie. Na kg masy ciała 83kcal czyli 9.2kg x 83kcal = 763kcal
Czyli musiałby wypijać jeszcze więcej kalorii żeby przytyć.
A mleko masz 68kcal na 100ml czyli musiałby wypijać więcej niż ok 1100ml.
Chyba nierealne co?
Ja bym się wagą nie przejmowała.
A patrzyłaś czy są neocate ale wysokokaloryczne?
Moj takie przyjmuje ale nie jest bmk. 200ml = 300kcal. Wiem,ze jest taki wysokokaloryczny bebilion peptimen.

A jak to jest z alergią? Marchew też uczula?
A skąd taki przelicznik? Bo pierwszy raz sie z takim spotykam. Mnie kiedys lekarz mowil ze 100ml mleka na kazdy kg ciała, ale nie pamiętam do ktorego miesiąca życia dziecka sie to stosuje.
 
Także 9200 i 76 cm. Nie każde dziecko musi iść 50c niemniej jakaś przyczyna waszych problemów jest. Moja nie ma problemu z jedzeniem a drobniaczek z niej. Drobna też się urodziła podobnie jak Twój synek (z tego co pamiętam)
Tak. Mój malutki się urodził 2700 g. Na tyle problemów, które miałam w ciąży to taki cud że się urodził i było wszystko dobrze 🥰 a Twoja córcia teraz tyle waży czy na szczepieniu na rok? Ja z mężem jesteśmy raczej z tych 'mniejszych' ale u synka dochodzą inne problemy dlatego się martwię tym że to jednak coś poważniejszego. Przez te problemy to boję się że nie będzie mówił bo jak do tej pory to mówił tylko mama tata i baba.. A czytałam że dzieci autystyczne w wieku niemowlęcym właśnie takie problemy z jedzeniem mają.
 
Czyli na roczek potroił wage urodzeniową?
Lekarka powiedziała, że po skończeniu roczku dziecko juz tak nie przybiera i nie rośnie. W ciągu następnego roku życia powinno przybrać 2kg. To malo w porównaniu z pierwszym rokiem.
Przelicz te kalorkie. Na kg masy ciała 83kcal czyli 9.2kg x 83kcal = 763kcal
Czyli musiałby wypijać jeszcze więcej kalorii żeby przytyć.
A mleko masz 68kcal na 100ml czyli musiałby wypijać więcej niż ok 1100ml.
Chyba nierealne co?
Ja bym się wagą nie przejmowała.
A patrzyłaś czy są neocate ale wysokokaloryczne?
Moj takie przyjmuje ale nie jest bmk. 200ml = 300kcal. Wiem,ze jest taki wysokokaloryczny bebilion peptimen.

A jak to jest z alergią? Marchew też uczula?
Wagę potroił na roczek. Marchew uczula niestety. Nawet siemię lniane 😔 jeśli ten przelicznik jest dobry to rzeczywiście mało je. Ale te ilości które je teraz są wciskane na siłę a co dopiero jakbym zwiększyła porcje to wtedy na bank będą wymioty. Ale znam też dzieci które jedzą mniej a przybierają super.
 
reklama
Moja mała teraz tyle waży a urodzeniowa identyczna (czyli dobrze kojarzyłam, że podobnie coś ważyli).
Z mową spokojnie ruszy. Mój starszy też podobnie szedł wagowo (do dziś szczuplak) też mało mówił a ok 2,5 roku ruszył z pełnymi zdaniami jak "stara wyga". Córka nadaje jak małe radio, wszędzie jej pełno i spała to co zje. My też za dzieciaka szczuplaki byliśmy (też było ciężko nam przytyć) U nas to genetyka, bo alergii i innych nieprawidłowości brak. Może i u was uwarunkowania genetyczne dochodzą do tych wszystkich problemów.
Mam nadzieję, że znajdziecie przyczynę, bo trzeba mu ulżyć.
U mnie problemy skończyły się z problematyczna ciążą a u Ciebie dalej niestety coś 😔 Przytulam 🤗
 
Do góry