reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwunastotygodniowe dziecko nie chcę jeść

Daje bardzo dużo nawet 10 ml. Ja podaję strzykawka od nurpfenu. W ten sposób obliczam ile wypije. To naprawdę dużo. Jeśli ci małe dziecko wypije na dobę 200 ml orsalit to będzie dobrze. Oczywiście lepiej więcej, ale dobre i to. Walcz o każdy ml. Lepsze 50 ml orsalitu niż pełna porcja (ok 100 ml.) mleka. Mnie dzięki temu udaje się unikać szpitala z moja dziewczynka, która ma fobie szpitalna.
Dziękuję.
Ostatnia biegunka była o 14 i do teraz jest super. Chyba jagody i smecta dały radę....(?)
 
reklama
Ale tu sie cisza zrobila.
Co u was? U nas nadal bez zmian. Trochę malo przybral przez ostatni miesiąc, 200g. Ale nie narzekam, dobrze ze przybral 😄
 
Ale tu sie cisza zrobila.
Co u was? U nas nadal bez zmian. Trochę malo przybral przez ostatni miesiąc, 200g. Ale nie narzekam, dobrze ze przybral 😄
Super, dokładnie najważniejsze że przybrał. U nas postępów żadnych nie ma. Tydzień temu musiałam odstawić wszystkie leki na refluks. Zostały tylko antyalergiczne. Jest gorzej na pewno.... A w pon idziemy do szpitala i już mi słabo na samą myśl. Boję się 😭
 
Super, dokładnie najważniejsze że przybrał. U nas postępów żadnych nie ma. Tydzień temu musiałam odstawić wszystkie leki na refluks. Zostały tylko antyalergiczne. Jest gorzej na pewno.... A w pon idziemy do szpitala i już mi słabo na samą myśl. Boję się [emoji24]
Nie bój się, będzie dobrze. Będą próbowali wam pomóc. Do jakiego szpitala idziesz?
 
Jak tam u Was dziewczyny?

Mój zaczął jeść, ale toleruje jedynie papki. Gdy tylko poczuje kawałek lub że cos jest suche (np.bułka) to wypluwa...
 
Jak tam u Was dziewczyny?

Mój zaczął jeść, ale toleruje jedynie papki. Gdy tylko poczuje kawałek lub że cos jest suche (np.bułka) to wypluwa...
A ile ma miesięcy?
U nas tez papki, niedawno zaczal jesc papki z grudkami ale nie zawsze chce. Ja mu daje zupki sloiczkowe, tam te grudki miekkie sa i jakos sobie z nimi radzi. Bulki, chrupki chce jesc ale zdarza mu sie zakrztusic wiec tu bardzo ostroznie mu daje. Ostatnio zakrztusil sie brzoskwinia, malenki kawaleczek a i tak nie poszlo. Boje się go zniechecic do jedzenia wiec nie walcze bardzo o te kawalki narazie. Daje to z czym sobie radzi i od czasu do czasu probuje ale nic na sile. Ja sie i tak ciesze ze on je wiec nie chce przekombinowac. Przyjdzie czas na kawalki i cala reszte. Chociaz jak czytam ze niektóre dzieci juz kanapki i kluski jedza to mi troche slabo 😅
 
reklama
20 msc. W tym tygodniu przerzucił sie na grudki, więc może to juz kwestia czasu jak sie przekona do normalnego jedzenia.
A u Was ile msc?
A ile ma miesięcy?
U nas tez papki, niedawno zaczal jesc papki z grudkami ale nie zawsze chce. Ja mu daje zupki sloiczkowe, tam te grudki miekkie sa i jakos sobie z nimi radzi. Bulki, chrupki chce jesc ale zdarza mu sie zakrztusic wiec tu bardzo ostroznie mu daje. Ostatnio zakrztusil sie brzoskwinia, malenki kawaleczek a i tak nie poszlo. Boje się go zniechecic do jedzenia wiec nie walcze bardzo o te kawalki narazie. Daje to z czym sobie radzi i od czasu do czasu probuje ale nic na sile. Ja sie i tak ciesze ze on je wiec nie chce przekombinowac. Przyjdzie czas na kawalki i cala reszte. Chociaz jak czytam ze niektóre dzieci juz kanapki i kluski jedza to mi troche slabo [emoji28]
 
Do góry