reklama

Dylemat samotnej matki 4-letniego synka

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez scytale, 3 Październik 2012.

1. scytale

scytale Początkująca w BB

Mam problem i mam nadzieję, że użytkownicy forum go rozwiążą. Jak już wspomniałam jestem samotną matką, z 4- letnim synem. Jest on już wystarczająco wysoki, aby nauczyć się sikania do toalety na stojąco. Problem jest jedynie (lub aż) taki:

Czy chłopcy przed sikaniem ściągają napletek? Czy trzeba lub można to robić? Naprawdę nie wiem i bardzo proszę o szczerą odpowiedź.

ps.:podczas kąpieli napletek bez problemu schodzi, także tu nie ma kłopotów.

2. happybeti

happybeti show must go on...

Z tego, co ja pamietam, z czasów, gdy moi chlopcy byli mali, to nic takiego nie robili:-).Zwyczajnie sikali i juz:tak:

Zresztą sama "weź to na logikę";-)- do tej pory, jak sikal w pieluszke czy do nocniczka, nie bylo "problemu napletka".No i nadal nie ma:tak:

Ostatnia edycja: 3 Październik 2012
  3. reklama
  4. marka1307

marka1307 mama aniołka Michałka

tak wlasnie moj synek tez ma 4 latka i sika jak mu wygodnie raz na siedzaco raz na stojaco ale nie sciaga napletka bo po co:)

5. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

tylko się nie śmiej, spytałam męża, on też nie ściąga :-D:-D

6. scytale

Też mi się tak wydawało. Ale niepewność nadała mi jedna rzecz: Miesiące temu gdzieś (niestety nie pamiętam), znalazł się artykuł, gdzie autor ostrzegał, że resztki moczu (pod napletkiem) mogą być wyśmienite dla rozwoju bakterii. Ale teraz jak się zastanawiam... bakterie i tak wszędzie mamy, a można się codziennie myć. (Może autor pisał o tych, co się nie myją i było niejasne?)

7. scytale

No to dziękuję za odpowiedzi. Mam teraz pewność, że to obojętne (a bardziej powszechne i wygodne jest "nie-ściągać").

8. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Obiecuję Ci, że wolisz żeby siusiał na siedząco;-)

9. scytale

To już mi pozostaw.

10. reklama
  11. scytale

Np. publiczne toalety są brudne, a co jak nie ma toalety, wtedy lepiej stać. Poza tym nauczy się normalnego celowania, i będzie dobrze.

12. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

wiesz faceci dorośli nie zawsze celują normalnie, odkąd mojemu kazałam wyszorować kibel i pralkę ( bo były nieźle osiurane) od tej pory w domu sika na siedząco. Może to zabawne ale mam to gdzieś, nie będę szorować wszystkiego dookoła. Wiadomo w miejscach publicznych sikanie na siedząco nie wchodzi w grę za żadne skarby.

Poleć forum