reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dylemat z przedszkolem w roli głównej

maeria

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2019
Postów
588
Hej, może nam pomożecie. Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, że syn (4 lata) ma wyznaczony termin usunięcia 3 migdalka na 30.09 i teraz pytanie co z przedszkolem.

Wiadomo dziecko do zabiegu musi być absolutnie zdrowe. A w przedszkolu, w grupie 25 dzieci, ciężko uchowac się bez kataru...

Z jednej strony bym go w ogóle nie puściła do przedszkola we wrześniu na wszelki wypadek. Z drugiej strony nie chodził przez wakacje i nie chcę, żeby potem w październiku był odtracony czy coś takiego... więc póki co myślę, żeby poszedł na pierwsze dwa tygodnie, a drugie dwa przed zabiegiem został w domu.

Co Wy myślicie? Jak byście zrobiły na moim miejscu?
 
reklama
Jak masz możliwość posiedzieć z dzieckiem 2 tygodnie w domu, to nie widzę przeciwwskazań by tak zrobić (lub masz inną opiekę).
Zdrowie najważniejsze, rówieśnikami się nie martw - dzieci sobie poradzą.
 
Ja też bym chyba tak zrobiła. Niech pochodzi te 2 tygodnie, zapozna się z grupą (jeśli jest nowa), lub odświeży znajomości. A te drugie dwa tygodnie już w domku, żeby był czas na ewentualne wyleczenie kataru (jeśli złapie w tych 2 tygodniach) lub po prostu, żeby ustrzec dziecko przed zarazkami i żeby się nie rozchorował w ostatniej chwili.
 
Do góry