reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dylematy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

reklama
katka - a tej nakładki silikonowej tez nie da sobie włożyć?

co do wizyt u dentysty to u nas na szkole rodzenia mieliśmy jedne zajęcia z dentystami i mówili żeby z dzieckiem wybrać się do dentysty w miarę szybko najlepiej koło roczku ... w sumie tu nawet nie chodzi o samo sprawdzenie uzębienia ale bardziej o przyzwyczajanie malucha do dentysty i o to by dentysta nie kojarzył się tylko z czymś złym :-)
 
Ostatnia edycja:
Buziaczku moja mała tez drepta tylko przy meblach i tez pierwsze jej wstawania wygladały tak jakby chciała wspiac sie na paluszki,teraz stawia stopki płasko.Kiedys obiło mi sie o uszy ze na poczatku moze dziecko tak stawiac stopki ale chodzic na paluszkach nie powinno.
Katjusza my tez miałysmy okropny prpoblem z myciem ''paszczy'';)bo niunia nic nie dawała zrobic sobie koło buzi,pomogło codzienne,ranne przypatrywanie sie jak mama myje zabki:)kupiłam jej szczoteczke ta malutka (chyba aquafresh) i teraz codziennie rano Gosia sama upomina sie o szczoteczke i sama myje zabki:)paste ponoc wystarczy zaczac uzywac jak sa conajmniej 4 zabki;)
 
Jaśko jak widzi szczoteczkę to sztywno zasiada otwiera buźkę i szczotkujemy. Najpierw mama pomaga a później synek sam dzielnie myje swoje perły:-). My mamy szczoteczkę OralB i jest świetna, od razu podpasiła. Nakładka sylikonowa dobra była do momentu...strasznie gryzł mój palec. Zdecydowanie lepiej wypada męska szczoteczka hehe.
 
buziak - ja tak sobie jeszcze pomyślałam... że jak mój na początku stawał na paluszkach to starałam się by stawał tylko na twardym... tak więc nie stwarzałam mu możliwości stawania na naszym łóżku czy kanapie.
 
wiesz futerko on mi sie wydaje ze ma problem ze swoja dlugoscia tzn.jest wysoki i chudy i mu sie nogi kolebia w kazda strone jeszcze i to moze byc powod poniewaz jak uda mu sie uzyskac rownowage w koncu to go nie przewaza do przodu i wtedy na calej stopie stoi i to chyba jest znak ze jest jeszcze za slaby by sam stac i gdy troszke sie wzmocni tj.dgy mu sie nozki uginac przestana to wtedy chyba dpiero stanie na pewnej calej stopce bo poki co to sie o wszystko brzuszkiem opiera lub trzymac musi bo mu sie nozki uginaja a to chyba temu ze chudy jest - tzn.wszyscy mowia ze dlugi i chudy:confused::shocked2:

edit:jego tatus ma 190 cm i moze to jest powod? a mlody wazy tylko 10.38 przy wzroscie ok.81 cm... ponoc to troche malo...
 
reklama
buziaczek1 ja wiem czy tak mało mój ma 78 cm a ważył ostatnio jakieś 3 tygodnie temu 7300 to jest dopiero chudzina też długi i chudy właśnie :).Jak na razie to klęczy tylko w łóżeczku trzymając się szczebelków bo wstać na nóżki nie jest jeszcze w stanie , chociaż próbuje :)
 
Do góry