reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dylematy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

hej dziewczyny, mam takie pytanie bo co nieco zaczyna mnie to aby troche stresowac... a mianowicie...szymonek nie potrafi jeszcze sam chodzic tylko sie wszedzie wspina sam wstaje bez problemu itp. nie raczkuje bo przez refluks nigdy mu nie wolno bylo na brzuszku dlugo lezec - co dalo efekt ze po prostu tego nie lubi. a do tego wszystkie dzieci z rodziny meza od razu chodzily i tez nie raczkowaly. teraz jak siedzi sam to ma pozycje do raczkowania na czworakach i podciaga sie np za nasze nogi do gory i stoi przy wszystkim co moze zlapac....problem w tym ze zawsze robi to na paluszkach... nie wiem baletnica z niego nie bedzie chyba poniewaz dosc czesto stawia tez cale stopki na ziemi tylko ze oczywiscie jest 'pijany' wiec laduje na podlodze. martwic sie tymi paluszkami bo to od zawsze tak ma tylko teraz coraz czesciej stawia stopke plasko podczas stania w miejscu...z gory dzieki za sugestie jesli by bly takowe:/pozdr!
 
reklama
buziak - tym że sam nie chodzi to bym się w ogóle nie martwiła ... tak na prawdę dzieci na chodzenie maja czas do 18tego miesiąca spokojnie. Myślę że nie jest to prawidłowe że staje na paluszkach ale nie wiem w jaki sposób to zniwelować. A nie ma możliwości by teraz jakoś zmobilizować go do raczkowania? Bo myślę że takie raczkowanie bardzo by pomogło i dało dobry start do chodzenia. Jeszcze co do paluszków...mój młody jak zaczął stawać to też z początku było to na palcach ale z czasem (tak po 3 tygodniach) zaczął stawiać całe nóżki i wtedy się przemieszczać przy meblach.
 
wiesz futero on tak roznie... nie potrafi sam jeszcze chodzic wiec podpiera sie na paluszkach bo tak mu jakos wygodniej ,a i dwa dni temu zaczal sie na brzuszek przewracac i tak jakby chcial raczkowac ale przesuwa sie do tylu jakos slizgem bo nie jest to na czworaka i nie wiem... zapisalam sie do lekarza i mam termin na 28 luty zobaczymy co powie bo jak maly chce to staje na calych stopkach ale rzadko;/ martwi mnie to powolij choc maz mowi ze to mu przejdzie i zeby jeszcze pozekac bo w sumie dopiero teraz zaczal sam wstawac i teraz wlasnie z siadu probuje wstac na proste nogi ale mu nie wychodzi i sie przewrac na czworaka
 
moja Zuzka dopiero zaczęła raczkować, sama nie wstaje i nie chodzi. Od 8 miesięcy chodzimy na rehabilitację, więc jestem spokojna, bo każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Z tego co wiem to czasem dzieci swoją przygodę z chodzeniem właśnie zaczyna na paluszkach, więc sie nie martw....
 
Natalka też sama jeszcze nie chodzi, co najwyżej zrobi parę kroczków boczkiem przy meblach, raczkować zaczęła przed Świętami.

Ja ma pytanie, które już się przewijało - jak czyścicie teraz ząbki maluchom? Ja dotąd przecierałam namoczoną pieluszką (zawijałam w nią palec i moczyłam w przegotowanej wodzie) ale teraz sprawa się skomplikowała bo Natalka zaczęła mnie w ten palec dość mocno gryźć, co gorsza, w związku z tym, że idą jej ząbki nie da sobie włożyć żadnej szczoteczki do buzi - no i klops, nie wiem co czynić?
 
katiuszka - szymonek sam szczotkuje zabki rano i wieczorem zaraz wam pokarze;p daj mu szczoteczke dla niemowla aquafresh robi i paste 0-3 lata dentysta nam dal na pierwszej wizycie kontrolnej i dziecie samo szoruje oczywiscie patrz na nia ale moj szymon od razu dobrym koncem po zabkach jezdzil i dostal odznake pana kapitana szczoteczki i jego zebowej dryzyny - przyklejona dumnie na lodowe:)
 
z momentem gdy dziecku pierwszy zabek wyszedl powinnismy sie na wizycie kontrolnej u dentysty pojawic i potem co pol roku.... tak nam przynajmnej doradzaja w uk. no i my bylismy juz dosc dawno mamy paste odznake i szczoteczke a co najwazniejsze szymonek dobra strona ja do buzi wklada i wprost uwielbia szorowac zabki:):-D
 
buziaczek, spryciarz z niego ! to dalas mi do myslenia, bo jakos ten temat mi umknal nie wiem czemu.. my tez dzielnie i regularnie szorujemy zabki ale mamy ich juz 7, wiec chyba rzeczywiscie najwyzszy czas je pokazac dentyscie. kazdy dentysta moze zrobic przeglad u maluszka czy sa zajmujacy sie konkretnie dziecmi ? nie mam pojecia jak to jest z dziecmi az tak malymi..
 
reklama
normalnie chyba jest:) my bylismy u naszego ktory nami sie zajmuje. tez mamy 7 zabkow:) pozdrawiam i milo bylo poznac:);-)
 
Do góry