reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dylematy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

Malinaa - mnie położna zaleciła 2x dziennie picie herbatki ułatwiającej trawienie z Hippa. A małemu jak są gazy to rumiankową, a jak nie ma to koperkową. Do tej pory jednak nie dawałam mu żadnej, tylko sama piję.
 
reklama
Ja własnie mam teraz problem z tym że mam MAŁO POKARMU :( jestem załamana, bo to teraz jest dla Michasi najważniejsze. W szpitalu miałam nawał pokarmu, ale wtedy Niunia nie mogła jeść bo byla tylko na kroplówkach, zaczeła jesc na 5tą dobe i chyba było za poźno.... Pije herbatki na laktacje i bawarki, ale to nic nie pomaga :( Moze miałyscie podobny przykład?? Musze ją dokarmiać mleczkiem kupnym. A Ona wyssie wszystko z piersi i jest jej malo, mam około 15 ml na 3 h , próbuje pobudzać laktatorem i nic kompletnie.:-( A ona musi zjesc minimum 50,60 ...


A jeśli mam komuś doradzić co na nawał mleczka, to troszke odciągnąć dosłownie dla ulgi jeśli dzidzius w tym czasie nie jest głodny, a Wy macie nabrzmiałe i bolące piersi , guzki rozmasować i troszke odciągnąc, jest duża ulga, a jak komus to nie wystarczy to wypic SZAŁWIE tak ją sączyć przez godzinke, nie płukać tylko PIĆ ;) ;-)
 
ona, ja też mam cały czas za mało pokarmu, mały coraz więcej je i nie nadążam... Piję herbatkę na laktację i kompot z jabłek.

na nawał polecam okłady na piersi ze schłodzonych i rozbitych tłuczkiem liści kapusty. Dziewczynie w szpitalu bardzo pomogły.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
na laktacje dobra jest jeszcze kawa zbożowa z mlekiem:tak:
mozna jeszcze masowac piersi. Jak Barnima wzieto na intensywna terapie to polozna kazala wlasnie masowac piersi i np.polozyc sobie na ramieniu kocyk czy inna rzecz nalezaca do dziecka by pachnialo nim ( brzmi to glupio wiem:zawstydzona/y:) no ale przez zapach i masaz piersi tez wytwazaja sie jakies tam reakcje w mozgu co powoduja naplyw pokarmu.

cos takiego: GUA SHA - Breast Health Project
http://www.pigeon.com/products/et_bc_gel.html

mozna tez wykonywac masaz przed samym karmieniem :tak:
 
Ostatnia edycja:
ja do wczoraj mialam malo pokarmu a teraz az za duzo wiec badzcie cierpliwe a ja zrobie tak jak radzicie :)
 
M kupił dziś premium care dwójeczki na zaś i sobie wypróbowałam. Nie wiem czy to przez wielkość czy rzeczywiście są takie dobre, ale młody zrobił potężną kupę i nawet nie poczuł :shocked2: za to my poczuliśmy :sorry:
 
a co u was z piersiami nie macie nadmiaru mleka?bo mnie od wczoraj tak strasznie bola szczegolnie jedna ze nie moge sie dotknac nie chce sciagac bo to pewnie spowoduje ze pokarm bedzie wytwarzal sie w wiekszej ilosci prawda?moze macie jakies inne rady?

a i jeszcze mala strasznie placze jak ja przystawiam tak jakby nie mogla sobie poradzic ze zlapaniem a jak zlapie to troche possie i znow to samo:(

Cornelka - ja jako świeża matka z dopiero co przebyłym zastojem pokarmu - proszę Cię, BŁAGAM nie zaniedbaj tego bo potem ból jest dramatyczny!!! Ja przegapiłam ten moment, już opisywałam na głównym - zorientowałam się dopiero jak dostałam dreszczy i temperatury 38 stopni!! :szok: Mnie uratował rytuał całonocny: ciepły prysznic piersi, gorący okład z pieluchy, intensywny masaż piersi przez męża (tyle że przy zastoju pokarmu rozmasowanie tych grudek już strasznie boli!), potem karmienie młodej, odciągnięcie nadmiaru laktatorem a na koniec okład z schłodzonych rozbitych liści kapusty. Pomogło, ale pół dnia i cała nocka były dramatyczne!!
 
Kajtusza wczoraj czulam ze dostane temperatury ale naszczescie nie bylo rozmasowalam je staralam sie cos sciagnac ale niestety nie udalo sie nic nie chcialo leciec ale masaz pomogl i dzis jest o wiele lepiej:)
 
Cornelka - i bardzo dobrze, tylko nie zaprzestawaj narazie masażów i sprawdzaj codziennie cyce dopóki się nie unormują - to może potrwać kilka dni..
 
reklama
bede tak robic bo bol jest straszny a ja jeszcze nie mialam az tak duzego nawalu tak jak np dziewczyny w szpitalu cierpialy to ojjj nie chce nawet wiedziec jak to boli takze bede masowac ;)
 
Do góry