reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dylematy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

a chce ktos troszke ode mnie bo moje piersie to jak balony z woda takie wielkie ...dobrze ze maly ciagle by tylko jadl i spal bo by laktator juz dawno w ruch misial isc... a to dopiero 3 dni po porodzie...to co to bedzie pozniej:szok::-)
 
reklama
Milu-obawiam się, że przyczyna dolegliwosci nie jest kompot z truskawek bo:
- owoce przetworzone praktycznie są pozbawione alergenów
- alergia może sie pojawic do 72h od spożycia alergenu ale dotyczy to alergii skórnych
- hmmm i po zwyłym Nan 1 było ok? czyli to reczej nie alergia na mleko krowie ani nietolerancja laktozy
 
Vetka- to ja juz nie wiem nic....Nan 1 jedza od 3 tygodni- wcześniej miały bebilon pepti bo nam taki w aptece wcisła babka w dniu wyjścia ze szpitala. Zmieniliśmy go bo dziewczynki nie miały stwierdzonej alergii!! No ale tak jakby w ostatnich dniach jedzenia pepti miały jakby początkowe kolki. Potem zmiana mleka nic nie zmieniła albo nawet kolki jakby sie zwiększyły. Ale tłumaczyć to można różnie- fakt ze kolki nie pojawiają się ponoć u dzieci od razu jak i ponoć alergia ujawnia się u dzieci ok2-3 miesiąca. Na obecna chwile czuwam i bije kilometry..jak tylko je uspie to po chwili jest kosmiczny płacz! Biore na rece i od razu mija!! i tak w kółko!!!! Dodam ze martwi mnie tez fakt ze np. Amelka przy takich bólach m,niej krzyczy ale za to strasznie sie pręży do tyłu!!
 
Milus - gdyby to była alergia ma mleko krowie to by po Nan były silne objawy, a z tego co pisałas po butli było ok. Wydaje mi sie że dziewczynki chyba mają niedojrzały przewód pokarmowy - ale pediatra nie jestem. A co do prężenia to może by warto poprośić o konsultację neurologa-czy nie sa to objawy zwiekszonego napięcia mięśniowego
 
milutek u nas takie prężenie było właśnie objawem wzmożonego napięcia...wyginanie na rękach czy przewijaku, odchylanie głowy do tyłu, mocno zaciśnięte piąstki..
a Twoje kruszynki jako wcześniaki nie są objęte specjalistyczną opieką?
W moim mieście takie dzieci trafiają do Poradni Oceny Rozwoju Noworodka i przez rok ich stan monitoruje neonatolog, okulista, neurolog, rehabilitant, ortopeda, specjalista USG - to wszystko Zosia miała ze względu na komplikacje okołoporodowe.
 
Madzik- wiele osób traktuje nasze dziewczynki jako dzieci na termin tylko ze bliźniaki. Niby są pod opieka poradni teraz tylko okulistycznej a dzisiaj mieliśmy kontrole bioderek. W piatek mamy szczepienie wiec spytam o to pediatrę bo moja mama mówi o tym samym co Ty kiedy widzi jak pręży się Amelka!! Ale dzieki wielkie za rade- popchnęłaś mnie żeby zadbać o ta przypadłość i nie zlekceważyć jej!!
 
Bosa, a moze mała ma uczulenoe na jabłka marchewki lub kurczaka??przecież te produkty tez uczulaja hmm

Biedulki z was z Milutkiem :(
 
tulip, eliminacji po kolei każdego z produktów już próbowałam - jestem na diecie bazującej na niewielu produktach, więc eliminacja była łatwa. Sama już nie wiem, co się dzieje temu mojemu biednemu dziecku. Na mieszance Bebilon HA jest trochę lepiej, ale nie jakoś znacznie, natomiast na piersi jest naprawdę kiepsko :-(
 
reklama
Dziewczyny zmartwiłam się nie na żarty, dostałam pocztą list z laboratorium badań przesiewowych, że wstępna analiza nie może jednoznacznie wykluczyć jednej z chorób wrodzonych i każą powtórzyć badanie.. czytałam, że czasem każą powtórzyć, bo próbka była źle pobrana, a 98% powtórek i tak wyklucza choroby.. jednak nie mogę przestać o tym myśleć :/
 
Do góry