reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dyskopatia a porod

Jestem fizjoterapeutką i uwierz mi na słowo, że jak się wybierzesz do fizjoterapeuty to Ci pomoze przygotowac się do porodu. Tu trzeba ćwiczyć mięśnie, rozciągać czy rozluźniać. Tak jak wyżej napisano, dyskopatia nie jest wskazaniem do cc, ale spróbuj z neurologiem i z fizjoterapeutą. :)
nie zawsze da się przygotować do porodu. To jest bardzo indywidualna sprawa a sam poród bardzo dynamiczny. Czasami strach jest obezwladniajacy po prostu. Często nawet fizjoterapeutki nie dają rady rodzic naturalnie;) a przygotowane przecież jesteśmy perfekcyjnie;) pozdrawiam
 
reklama
nie zawsze da się przygotować do porodu. To jest bardzo indywidualna sprawa a sam poród bardzo dynamiczny. Czasami strach jest obezwladniajacy po prostu. Często nawet fizjoterapeutki nie dają rady rodzic naturalnie;) a przygotowane przecież jesteśmy perfekcyjnie;) pozdrawiam
Nie chodzi mi w tym sensie. Bardziej mi przyszło na myśl, że często ćwiczenia sprawiają że pacjentka ciężarna ma lżej na psychice i czuje się fizycznie lżej. Mam teraz 3 pacjentki ciężarne, strasznie skarżą się na bóle kręgosłupa. Boją się porodu naturalnego, bo na cc wskazania nie mają, ale mówią że czują się lżej "psychicznie" i to miałam na myśli. Różne przypadki są. Jedna bedzie świetnie pamiętała o ćwiczeniach oddechowych, a druga może nawet o tym nie myśleć bo bedzie szybka akcja i cc. Do samego porodu się nie da przygotować, i zgadza się ze nie wszystkie możemy rodzić naturalnie. 😌
 
Nie chodzi mi w tym sensie. Bardziej mi przyszło na myśl, że często ćwiczenia sprawiają że pacjentka ciężarna ma lżej na psychice i czuje się fizycznie lżej. Mam teraz 3 pacjentki ciężarne, strasznie skarżą się na bóle kręgosłupa. Boją się porodu naturalnego, bo na cc wskazania nie mają, ale mówią że czują się lżej "psychicznie" i to miałam na myśli. Różne przypadki są. Jedna bedzie świetnie pamiętała o ćwiczeniach oddechowych, a druga może nawet o tym nie myśleć bo bedzie szybka akcja i cc. Do samego porodu się nie da przygotować, i zgadza się ze nie wszystkie możemy rodzić naturalnie. 😌
a skoro tak to rozumiesz to zgadzam się w stu procentach;))
 
Ja bym na ten moment właśnie skupiła się na tym co teraz - czyli wizyta u fizjoterapeuty i neurologa.
A potem będzie można myśleć o zaświadczeniu/skierowaniu na cc. Tylko skoro już czujesz, że dolegliwości się wzmagają, to nie ma na co czekać. Ty młodsza nie jesteś, a po co się męczyć skoro jest szansa na pomoc?
 
Nie chodzi mi w tym sensie. Bardziej mi przyszło na myśl, że często ćwiczenia sprawiają że pacjentka ciężarna ma lżej na psychice i czuje się fizycznie lżej. Mam teraz 3 pacjentki ciężarne, strasznie skarżą się na bóle kręgosłupa. Boją się porodu naturalnego, bo na cc wskazania nie mają, ale mówią że czują się lżej "psychicznie" i to miałam na myśli. Różne przypadki są. Jedna bedzie świetnie pamiętała o ćwiczeniach oddechowych, a druga może nawet o tym nie myśleć bo bedzie szybka akcja i cc. Do samego porodu się nie da przygotować, i zgadza się ze nie wszystkie możemy rodzić naturalnie. 😌
Ja rowniez mam dyskopatie, disc mocna skolioze i jakies guzki plus ucisk ma worek oponowy. I u.mnie w druga strone boje sie, ze beda chcieli robic cc. Poki co nie bylam sie jeszcze w tej sprawie dowiadywac. Ale ciesze sie czytajac, ze dyskopatia nie jest przeciwwskazaniem do porodu SN. A czy mozna zdecydowac sie na znieczulenie w kregoslup? Czy mogloby ono pogorszyc jego stan?
 
Ja odczuwamy coraz mocniejszy bol w rozszerzeniu lonowym.Jak wstaje to trzymam się za krocze.Chodze jak kaczka i czuje jak co chwile wylatuje mi samoistnie mocz.Czasem boli jakby ktoś wałek w krocze wsadził dlatego 2 tyg.temu wydawało mi się ze dziecko mi kroczem wychodzi a to był dopiero 21 tydzień.
 
Witam
Mam dyskopatie 4i 5 kregu oraz zaostrzenia boczno przednie kregoslupa plus lekkie skrzywienie.Mam 39lat. Tobedzie 3 porod .Kazdy znioslam masakrycznie.Czuje jak mi cos pstryka w krzyzu.Ginekolog powiedzial ze to nie przeszkadza w naturalnym rodzeniu.Ostatni porod 10 lat temu tak bolesny (jeszcze nie mialam dyskopati) ze mi powiedzieli ze nie chcialam na porodowce z nimi spolpracowac.Na koncu uslyszalam od poloznej ze jestem chora umyslowo i kazda z nich rodzila wiec powinnam sie leczyc a nie tyle wrzeszczec.Potem powiedzialy ze to dla mojego dobra musialy tak powiedziec bo dziecko by sie udusilo bo ja przec nie chcialam z bolu.Takie byly wredne ze niemoglam ze strachu lozyska urodzic i trzebo bylo skrobac.Nawet powiedzialy chirurgowi by uwazal na mnie bo ja"specjalny przypadek jestem.Boje sie rodzic i mam takiego stracha.
Marzy mi sie cc.
Mam dyskopatię, trzech neurologów potwierdziło, że powinnam rodzic przez CC. Pierwsze miałam CC, drugie też będę miała. Także, nie wiem, co to za wymysły, że to nie jest wskazanie. I nie, nie cisnęłam na CC, chciałam pierwsze rodzic naturalnie, wprost powiedziano, że to może być niebezpieczne.
 
Mam dyskopatię, trzech neurologów potwierdziło, że powinnam rodzic przez CC. Pierwsze miałam CC, drugie też będę miała. Także, nie wiem, co to za wymysły, że to nie jest wskazanie. I nie, nie cisnęłam na CC, chciałam pierwsze rodzic naturalnie, wprost powiedziano, że to może być niebezpieczne.
Myślę, że wszystko zależy od tego jaka jest ta dyskopatia i czy bardzo Ci dokucza podczas życia codziennego
 
reklama
Czy skoro przed ciąża mnie boli rozejście to znaczy ze nie będzie bolalo przy porodzie?Czy dopiero wtedy będę wyc z bólu?Ginekolog każe mi ćwiczyć mimo bolesci bo stwierdził ze to mi nie zaszkodzi.
 
Do góry