reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dysleksja!!!

mama_marysia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Październik 2007
Postów
48
Pomocy drogie mamy!
U mojego synka stwoierdzono dysleksję, ma 6 latek i nie wiem co teraz robić...pani psycholog zalecila mi jakies cwieczenia, ale nie wiem czy one daja jakies efekty, daja?
 
reklama
Pamiętam w jakji ja popłoch wpadłam jak powiedzielin mi ze Krystek ma dysklesje, matko a ile ja się potem o tym naczytalam.......i wpadla w jeszcze wieksza panike..teraz Krystek ma już 11 lat i zaczyna sobie coraz lepiej radzic w szkole, jest super lubiany i uwielbia rysowac, wiec cwiczenia pewnie cos daja.....
 
Spokój, tylko spokój może nas uratować.;-)Moje dzieci nie mają dysleksji, więc mozę nie pownnam się odzywac, ale ostatnio czytałam bardzo ciekawy wątek na smyku o dysleksji. Może się przyda: Smyk
 
Dysleksja???Proszę was, nikt mi takiego kitu nie wciśnie, jak ja byłam mała to nikt nie miał dysleksji i nikt nie miął zwolnienia czy usprawiedliwienia na maturze czy klasówce, albo robisz błędy i masz niższy stopień, albo nie! To jakaś wymyślona przypadłość, która ma usprawiedliwiać przypadłość zwaną LENISTWEM!!! To robienie z dzieci niepotrzebnych inwalidów!!!
 
Jak sęi nie wie o czym się mówi, to się o czymś nie mówi…. Jak nie wiesz co to jest dysleksja to proszę: Dysleksja rozwojowa czyli specyficzne trudności w nauce czytania i pisania (ICD-10 R48) to zaburzenie manifestujące się trudnościami w nauce czytania i pisania, mimo stosowania standardowych metod nauczania, inteligencji na poziomie przeciętnym i sprzyjających warunków społeczno-kulturowych. Jest spowodowana zaburzeniami podstawowych funkcji poznawczych, co często uwarunkowane jest konstytucjonalnie. A ajk nie wiessz, że dysleksja ma podłoze biologiczne…to proszę, nie obrażaj mnie i mojego dziecka…. A co do lenistwa, to Krystek musi pracowac dwa razy więcej niż inne dzieci i leniwym na pewno nie można go nazwać!!! To nie jest robienie z dziecka inwalidów, tylko zważaniue na jego niemoc.
 
E tam!!! Czcze doktorskie gadanie!!! Czemu jak my byliśmy mali nie było takiej skali tego, tak tak ,wiem Einstein też był dyslektykiem, ale ja wiem czemu, bo się rodzice dziećmi zajmowali!
 
proponuje jednak skupic sie na tym, na czym najbardziej zalezy mamie marysia, a ona nie pytala, czy dysleksja istnieje, tylko o efektywnosc cwiczen :tak:

Ponadto, droga mala_mi,
swoim ostatnim stwierdzeniem obrazasz wielu rodzicow, ktorzy wlasnie z troski o swoje dzieci trafiaja do poradni. Rzeczywiscie masz niewielkie pojecie o czym piszesz. Aktualnie nikt poza rodzicem/opiekunem prawnym nie ma szans zglosic dziecko na diagnoze. Rodzice, ktorzy sie dzieckiem nie zajmuja i maja je w d... do prostu do poradni nie przyjda.
W dodatku jezeli przeczytasz to, co napisala specjalnie dla Ciebie Monika to raczej nie umknie Twojej uwadze fakt, ze zaniedbanie srodowiskowe uniemozliwia postawienie diagnozy.
 
mamo marysia mniemam, ze Synka zaliczono do grupy ryzyka dysleksji?
czy mial robione badanie przesiewowe w "0" czy bylas w poradni?

cwiczenia rzeczywiscie duzo daja, ale kluczem do sukcesu, jak pisaly Dziewczyny, jest sytematycznosc i uwaznosc. Nie badz zalamana :) powiem Ci, ze tak szybkie stwierdzenie zagrozenia i tak wczesnie podjete cwiczenia przynosza najlepsze efekty. W dodatku wiele z nich moze byc realizowane w formie zabawy:)
 
reklama
Witam, jestem pedagogiem w Poradni. Tak jak napisała wesolutka, Twoje dziecko zostało zaliczone do dzieci z ryzyka dysleksji. Wklejam objawy u dzieci w wieku przedszkolnym:
[FONT=&quot]*[/FONT]obniżona sprawność ruchowa (np. trudności z nauczeniem się jazdy na rowerze)
*wady wymowy, błędy gramatyczne, trudności z budowaniem zdań
*trudności z zapamiętywaniem tekstów wierszy i piosenek, złożonych poleceń
*trudności w zakresie analizy i syntezy sylabowej i głoskowej słów (dzielenie słów na sylaby i głoski, scalanie sylab i głosek w słowa, różnicowanie głosek podobnych, np. d-t)
*obniżony poziom grafomotoryki (trudności z odtwarzaniem figur, wzorów, szlaczków)
*trudności ze składaniem elementów pociętego obrazka
*trudności z poprawnym używaniem określeń stosunków przestrzennych (na, pod, za, przed, nad, obok)
*oburęczność
*mylenie strony prawej i lewej.

Zaburzenia spowodowane dysleksją mogą mieć różne nasilenie. Obserwując uczniów zgłaszających się do naszej poradni, mogę stwierdzić, że uczniów z głęboką dysleksją jest na szczęście niewielu. Dobry poziom intelektualny dziecka powinien dobrze rokować na jego naukę, a praca nad zaburzonymi funkcjami przyniesie na pewno efekty.

Jeśli chcesz, mogę przesłać Ci zestaw ćwiczeń usprawniających, które dołączam do informacji dla rodziców po badaniach przesiewowych 6-latków.
 
Do góry