reklama

dysleksja

Temat na forum 'Mamy nastolatków' rozpoczęty przez nikita33, 25 Wrzesień 2014.

 1. nikita33

  nikita33 Fan(ka)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej, pisałam już o tym w dziale o zdrowiu dzieci, ale nikt nie odpowiedział, może czytają tam mamy młodszych dzieci ,których nie dotyczy ten problem. Więc pytam tu - czy są wśród Was rodzice dyslektyków? Chętnie porozmawiam, jak sobie radzą w szkole i w jaki sposób można pomóc im w nauce.
  pozdrawiam
  nikita
   
 2. elak23

  elak23 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  hej .,. nie jestem mamą dyslektyką tylko osobą z dyslekcją. Do szkoły chodziłam w czasach kiedy nie było nawet mowy o diagnozie tego schorzenia .. jedynie na maturę dostałam zaświadczenie o dysortografii.
  Dyslekcja w żaden sposób nie przeszkadzała w edukacji, skończyłam studia - tylko miałam tutaj ogranicznie bardziej do przedmiotów ścisłych.. W moim przypadku jedyna formą ćwiczeń było czytanie książek i przepisywanie najbardziej interesujących fragmentów. Czy pomagało nie wiem .. plus jest taki, że nauczyłam się szybko czytać. To co teraz uważam, za plus w postępowaniu moich rodziców to brak taryfy ulgowej ... , tzn przyjmowali jako rzecz oczywista pały z dyktanda .. ale po każdym takim sprawdzianie siedzieliśmy i rozpracowywaliśmy co ja widzę i co piszę a jaka jest "rzeczywistość". I tutaj jedną z trudności po stronie rodzica jest zrozumienie kiedy dziecko ma rzeczywisty problem z czymś a kiedy zasłania się dyslekcja po nie chciało mu się czegoś zrobić. Często mówiłam, ze czegoś nie rozumiem i specjalnie w danym tekście zmianiałam słowa .. aby wychodził misz-masz. Ogólnie ja lubię moją dyslekcję a w dobie sprawdzania gramatyki na komputerach nie ma z nią dużo problemów.
   
 3. reklama
 4. klaudi86

  klaudi86

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dysleksja oczywiście jest dla dzieci przeszkodą w nauce ale przy systematycznym ćwiczeniu nie będzie stanowiła problemu.. A wręcz może się okazać pożyteczna, bo z doświadczenia wiem ze dzieci z dysleksja wykazują bardzo duże zdolności plastyczne!
   
 5. weroobihe

  weroobihe

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Niech dziecko lepiej ćwiczy...
   
 6. minka_12

  minka_12 Majowe mamy'08 Mama i Macocha ;-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nikita najlepsze są ćwiczenia na koncentrację oraz czytanie książek :tak: Korzystajcie ze swoich praw (np. wydłużony czas na egzaminach) nam dużo pomogło! Jeżeli młody ma problem z dysgrafią może pisać egzaminy na komputerze :) konieczne dodatkowa papierologia ale polecam!
   
 7. jagmac1986

  jagmac1986

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  polecam zajęcia w poradni psychologiczno - pedagogicznej
   
 8. troxicoatl

  troxicoatl

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja również mam dysleksję i jakoś sobie dawałam radę, ale moja koleżanka ze szkoły średniej miała o wiele większe problemu. Pomagało mi pisanie na komputerze, na którym musiałam ręcznie poprawiać zaznaczone na czerwono słowa (jako błędne).
   

Poleć forum