reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dysplazja stawu biodrowego

Casablanca1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
522
Witakcie. Moje pytanie jest skierowane do mam, ktore mialy ten sam problem co ja. Na badaniu USG wyszlo, ze corka ma dysplazje lewego biodra. Mam wykonywac 2h dziennie cwiczenia na zabe. Problem polaga na tym ze corka niee chce lezec na brzuchu a jesli ją nosze to kręgosłup moj nie jest w stanie wytrzymac 30 min, co lepiej corka tez ma tego dosyc. Nie jestem w stanie cwiczyc 2 h, bo dziecko nusi spać musi, zjesc a jak ma zły humor, to nic mu sie nie chce. Poradżcie drogie, co zrobic zeby uniknac roznych aparatow lub poduszek korygujących. Wizyte mam 9 marca a od pierwszego badania minął już jakis czas.
 
reklama
Rozwiązanie
Kładź ją często na brzuszek, ale gdy sie niecierpliwi, to odwracaj. Nie musi leżeć w tej pozycji 2 h - wystarczy krócej a częściej.
Dodatkowo na pampersa nakładaj złożoną pieluchę flanelową - jest sztywna (bardziej niż tetrowa) i dobrze posłuży przy szerokim pieluchowaniu.
Nie owijaj jej też ciasno w rożki czy śpiworki - niech nóżki mają możliwość swobodnego szerokiego ułożenia.
Na dysplazję dobre jest też chustowanie no, ale skoro kręgosłup ci wysiada to pozostają tylko ćwiczenia. Z reguły dzieci nie lubia leżeć na brzuszku, ale muszą to potrzebne ćwiczenie. Spróbuj ją czymś zainteresowac lub ćwiczyć krótko, ale często
 
Kładź ją często na brzuszek, ale gdy sie niecierpliwi, to odwracaj. Nie musi leżeć w tej pozycji 2 h - wystarczy krócej a częściej.
Dodatkowo na pampersa nakładaj złożoną pieluchę flanelową - jest sztywna (bardziej niż tetrowa) i dobrze posłuży przy szerokim pieluchowaniu.
Nie owijaj jej też ciasno w rożki czy śpiworki - niech nóżki mają możliwość swobodnego szerokiego ułożenia.
 
Rozwiązanie
Do góry