reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dystocja barkowa

Dołączył(a)
26 Maj 2021
Postów
5
Hej!Dziewczyny może, któras z Was byla/jest w podobnej sytuacji.Jestem juz na samej koncowce ciazy i na usg obwód brzuszka dziecka AC (jest w 95centylu) oraz o okolo 3-3,5 cm szerszy od obwodu głowki HC...z tego co mowił dr jest to wynik na pograniczu bezpieczenstwa porodu sn, gdyz moze grozic dystocja barkowa. Bardzo chciałam rodzic sn, jednak sama jestem drobna, mam kiepskie wymiary miednicy(wszystkie wyniki ponizej normy) a dziecko ma podejrzenie makrosomi plodu.Jednak ew decyzja o cc ma nastapic w trakcie proby sn....przeraza mnie ta dystocja...Moze u was tez bylo takie podejrzenie?Podobne wyniki?Jak rodziłyscie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli masz wymiary miednicy „poniżej normy” a dziecko ma podejrzenie makrosomii to nie jest to wystarczający powód dla Twojego lekarza, aby poród odbył się za pomocą CC?
Jak zaczęłam czytać o tych wszystkich chwytach podczas porodu SN oraz o ryzyku jakie niesie za sobą to wszystko, to mi się słabo zrobiło 😳 Nie dziwie Ci się, ze bardzo się obawiasz dnia porodu. Na kiedy konkretnie masz termin?
Sama przy swoim porodzie miałam komplikacje - główka się zaklinowała, cofała i tak pare razy przy parciach i pamietam jak mnie trzy położne i lekarz przekładali/uciskali itp. 🤦‍♀️
 
W ogóle to nie jest tak, że jak dziecko ma podejrzenie makrosomii to z automatu jest cc?
Jejku, ja by się nie zgodziła na poród snw takiej sytuacji, to się może skończyć bardzo źle... Nie upieraj się przy porodzie naturalnym, zapytaj o wszelkie możliwości itp. Trzymaj się dzielnie !
 
Ja urodziłam ponad tydzień temu sn z 3cm różnicy AC do hc... Na ostatniej wizycie u mojego prowadzącego wyszło 4cm różnicy - wcześniej nic nie wspominał a ja nie byłam niczego świadoma - no bo skąd... Powiedział, że za tydzień mam się zgłosić na IP i powiedzieć że nie czuje ruchow - to mnie przyjmą i zostawia na obserwacji a w książeczce wpisał informacje aby to zbadali ponownie przed porodem... Postanowiłam nie czekać bo CC mnie przerażało bardziej i 4.01 pojechałam na IP nie kłamiąc z ruchami ale miałam już 4cm rozwarcia (od tylu zostawiają na obserwacji więc się udało, zaczęłam 'rodzic' a skończyłam 6.01 o północy (przebijanie wód musiało być wykonane ponieważ stanęło na 7cm 5.01) zbadali mnie przy przyjęciu i było też około 4cm różnicy a na porodówce zmierzył ktoś kto się na tym zna niby bardziej i wyszło 3cm - więc CC było skreślone i pozwolili sn. Nie chciałam czekać tego tygodnia jak kazał prowadzący bo brzuszek mógł jeszcze przecież rosnąć...
 
Do góry