reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Działalność gospodarcza a macierzyński

Dołączył(a)
30 Maj 2013
Postów
4
Miasto
Sanok
Kochane mamusie jestem pewna że któraś z was pomoże mi odnaleźć się w tej zupełnie nowej i skomplikowanej dla mnie sytuacji.

Otóż od kilku miesięcy jestem na stażu, po którego zakończeniu mieliśmy wraz z narzeczonym (a w przyłym roku w czerwcu mężem :)) otworzyć działalność gospodarczą, a właściwie przenieść bo do tej pory była prowadzona w Austrii. Kilka tygodni temu okazalo się że jestem w ciąży, jestem szczęśliwa jak jeszcze nigdy dotąd ale mam mnóstwo rozterek natury ekonomicznej :) Otworzenie działalności gospodarczej nie stanowi problemu, chciałabym jednak otrzymać zasiłkek macierzyński już będąc na działalności, tylko czy składki z odbywane stażu będą się liczyły? Czy musze zrobić przerwe od płacenia skłądek zus i dopiero np. po miesiącu zacząć z działalnością? Nie mam pojęcia co zrobić a sami wiecie jakie mogą być składki z urzędu pracy z wypłaty 900 zł... Niechciałabym by były brane pod uwagę dlatego nie wiem czy przerwa wystarczy... Bardzo prosze o pomoc!
 
reklama
Ja też myślę, że biuro rachunkowe jest w tym momencie dobrym rozwiązaniem. Kwota do 50zł jest do przeżycia, a dowiesz się wszystkiego z dobrego, wiarygodnego źródła. Podpytaj przy okazji, jak wygląda kwestia prowadzenia działalności w Polsce, żeby niczego nie przeoczyć i nie narazić się na niepotrzebne nieprzyjemności i kary. Dowiedz się chociażby, jakie są Twoje obowiązki względem środowiska, bo z tego co wiem każdy przedsiębiorca musi prowadzić np. sprawozdania ekologiczne, a niestety nie wszyscy są tego świadomi.
 
Hej dziewczyny, pamiętajcie że już niedługo pora rozliczeń przychodzi :) jeśli potrzebujecie program pit to podobno podatnik.info ma spoko program a w szczególności świetne porady ekspertów.
 
Rozliczanie się przez internet to rzeczywiście bardzo wygodna sprawa i sama korzystam co roku z tej opcji, a takich programów zdeycydowanie nie brakuje.
 
reklama
W przypadku zwykłego rozliczenia rocznego też tak robię, czasami jednak korzystam z biura rachunkowego Jaworzno, ponieważ boję się, że popełnię błędy robiąc to sama. A chyba jak każdy nie lubię być wzywana do urzędu skarbowego.
 
Do góry