reklama

Działalność gospodarcza - czy konieczna?

Temat na forum 'Moje hobby' rozpoczęty przez Bura, 23 Listopad 2010.

1. Bura

Bura Gość

Witam wszystkich :)
    Wiecie może jak to jest ze sprzedażą własnych prac (rękodzieło): czy gdybym chciała założyć sklepik internetowy, to muszę zarejestrować działalność gospodarczą? Jak wyglądają przepisy w tej kwestii?

2. mata-kow

mata-kow mama do kwadratu :)

Chcąc sprzedawać cokolwiek w sklepiku internetowym musisz założyć działalność. Oczywiście możesz nie rejestrowac działaności, ale wtedy musisz liczyc się z ryzykiem kar w przypadku wytropienia przez US itp. Nie wiem dokładnie jakiego typu to rękodzieło, jeśli biżuteria z udziałem (nawet minimalnym) metali szlachetnych i minerałów, to dodatkowo trzeba byc na vacie i miec kase fiskalną. Jeśli to inne rękodzieło może warto poszukac w okolicy jakiegos stowarzyszenia rękodzielników i próbowac wystawiac na kiermaszach.. zawsze też jest allegro, e-bay, istniejące galerie internetowe, gdzie możesz zobaczyć, czy rekodzieło które wykonujeszznajdzie nabywców

3. reklama
  4. Pati.b

Pati.b Fanka BB :)

na allegro i e-bay tez US węszy wiec ja bym nie ryzykowala bez zakladania działalności gospodarczej..., zerknij sobie do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, jest tam wykaz kwot podatku karty podatkowej (najprostsza z mozliwych form opodatkowania tyle ze płacisz bez wzgledu na to czy cos zarobisz czy nie) i sprawdz sobie ile by tobie wypadalo wplacac, lub zerknij do stawek ryczałtu moze akurat masz te 3% podatku a nie np 20% z przychodów... a na allegro to jakbym wystawiala na twoim miejscu to jedynie jako przedmioty uzywane a nie robione na zamowienie...

5. Bura

Bura Gość

Dziękuję za odpowiedzi!
    Mój mąż prowadzi działalność gospodarczą i ma wpisaną m.in. sprzedaż internetową, więc akurat z tym nie powinno być kłopotów. Ale szkoda, że nie da się tego ominąć :sorry: Pogadam z księgową jak ona to widzi. Może uda się zarobić jakiś grosik...

6. mata-kow

mata-kow mama do kwadratu :)

skoro Twój mąż prowadzi m.in. sprzedaż internetową to nie widze problemu, żeby sie podpiąć pod niego ;-) ewentualnie będzie trzeba dopisać kolejne rodzaje prowadzonej działalności...

a co do allegro i tym podobnych serwisów, to chodziło mi o sprawdzenie zaptzrebowania na rekodzieło, niestety nie ma mowy o regularnej sprzedaży... a i warto wiedzieć, że rzecz, którą wytworzylismy spokojnie po pół roku mżemy sprzedać bez oowiązku odprowadzania podatku (kiedy cena przedmiotu nie przekroczu ustalonej ustawą kwoty)

Poleć forum