reklama

działalność gospodarcza

Temat na forum 'Dzieci urodzone w listopadzie 2015' rozpoczęty przez maj8ka_89, 14 Czerwiec 2015.

1. maj8ka_89

maj8ka_89 Początkująca w BB

Witam wszystkie przyszłe Mamy,
    chciałam zapytać czy któraś z Was zamierza założyć własną działalność gospodarczą i później przejść na urlop macierzyński i otrzymać wysoki zasiłek? Na wizycie w ZUSie dowiedziałam się, że podobno trzeba przez 3 miesiące płacić najwyższe składki i dopiero wtedy można otrzymać wysoki zasiłek (ponad 2000zł miesięcznie). Od znajomych słyszałam, że podobno wystarczy płacić tylko jeden miesiąc... Jeżeli któraś z Was się na tym lepiej zna, albo wie, gdzie mogę uzyskać profesjonalne informacje - bardzo proszę o wiadomość. Cały czas pracuję na umowie o dzieło, z końcem czerwca kończy mi się umowa, także nie mam szans na żadną pomoc ze strony pracodawcy... Z góry wielkie dzięki!

2. Malaja

Malaja Fanka BB :)

Wysoki zasiłek to ponad 6 tys, a nie 2. Jak założysz swoją dg musisz podpisać umowę z księgową i ona wszystko Ci podpowie.
    Ja wiem, że wystarczy jedna składka. Wiem te że świeże działalności są bardzo kontrolowane i wiele mam miało problemy więc dobrze to przemyśl.
    Są też firmy, które za opłatą pomogą Ci w uzyskaniu takiego zasiłku. Można znaleźć w necie.

3. reklama
  4. Sylka87

Sylka87 Fanka BB :)

O a ja wlasnie o tym pisalam na glownym... ja mimo ze dlugo prowadze firme zrezygnowalam z tej luki w prawie i to jest 6 tys a na chorobowym 9. Niestety kontrole sa ogromne jesli otworzysz dg zaplacisz skladke i pójdziesz na l4 licz sie z tym ze ci nie wyplaca. Skonczy sie w sądzie z różnym skutkiem. Niestety przez wykorzystywanie tej luki przez osoby zakladajace firmy przez ciaze osoby prowadzace dg od lat rowniez walcza w sadzie mimo ze prawo jest po ich stronie. Do tego zmiana w ustawie jest juz w sejmie i to kwestia czasu kiedy ja przyklepia i calkiem ta mozliwosc sie skonczy.

5. vivi1

vivi1 Zaciekawiona BB

Ja też sie podepnę pod temat. Otóż od roku prowadzę małą firme usługową i ciagle się rozwijamy dlatego chciałabym zacząć inwestować w roazówj systemów informatycznych aby wyeliminować zbędne czynności z pracy ludzkiej. Czy na takie cele: GECOS - Systemy ERP - Oprogramowanie do zarządzania firmą - GECOS moge sie ubiegać o dotację??Dodam, że nifdy wcześniej nie korzystałam z żadnej więc nie specjalnie sie orientuję w temacie i dlatego byłabym wdzięczna za informacje od was:)

6. maj8ka_89

maj8ka_89 Początkująca w BB

Malaja: Dzięki za pomoc! Możesz mi coś bliżej podpowiedzieć o tych firmach? :) a co do tych kontroli - słyszałam wiele na ten temat min to, że gdy jest prowadzone wyjaśnienie kontroli ZUS'u (bo zazwyczaj oni coś zarzucają przedsiębiorcom z czym przedsiębiorca się nie zgadza) zasiłek nie jest wypłacany....

7. Sylka87

Google... jest cala masa takich firm, kancelarii itp albo wystarczy dobra ksiegowa wtedy nikomu nie musisz dodatkowo placic. Tym bardziej ze oni pomagaja, daja porady ale nie gwarantuja wyplacenia.

8. Malaja

Prezydent jeszcze nie podpisał nowej ustawy...
    Podobno ma czas do 7 lipca żeby weszła od października, ale nie wiem czemu do 7 skoro ustawa wchodzi po 3 miesiącach...

Wiecie coś na ten temat?

9. Sylka87

Dziewczyny zainteresowane ustawa podpisana :/

10. reklama
  11. Jaga 86

Jaga 86 Fanka BB :)

niestety, tak to jest ze wsparciem państwa :/

12. Malaja

No niestety.
    Na szczęście ustawa najwcześniej wejdzie od listopada więc ratuje nas wcześniejszy macierzyński.

Ja planuję przejść na macierzyński najszybciej jak się da więc w moim przypadku koło 5 października.

A jeżeli wejdzie w tym listopadzie to mamy które mają termin na grudzień czy styczeń będą bardzo pokrzywdzone.

Poleć forum