reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziąsełka u niemowlaka

Pati4gce

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2022
Postów
808
Hej mam moze glupie pytanie ale w sumie to moje pierwsze dziecko. Ma miesiac i od jakiegos tygodnia jest bardzo nerwowa. Troche jakby ja cos w buzi bolalo. Zrobilam zdjecie dziaselek i jakies zgrubienie tam jest z jednej strony zastanawiam sie czy to moze byc zabek czy to dziaselka tak wygladaja? Mąż mi mowi ze to niemozliwe bo zabki dopiero od 4 miesiaca, gdzies tak wyczytał :-)
IMG_20220814_173121.jpg
 
reklama
Hej mam moze glupie pytanie ale w sumie to moje pierwsze dziecko. Ma miesiac i od jakiegos tygodnia jest bardzo nerwowa. Troche jakby ja cos w buzi bolalo. Zrobilam zdjecie dziaselek i jakies zgrubienie tam jest z jednej strony zastanawiam sie czy to moze byc zabek czy to dziaselka tak wygladaja? Mąż mi mowi ze to niemozliwe bo zabki dopiero od 4 miesiaca, gdzies tak wyczytał :-)
Zobacz załącznik 1433127
To na pewno nie zęby, widać na zdjęciu że dziasła to taka kreseczka na razie, nawet nie zaczęły się rozpulchniac. A to zgrubienie to przypadkiem nie jest wędzidełko górne? Ale nie do końca widzę na zdjęciu. I mąż ma rację zęby to bliżej pół roku, 4 miesiąc to i tak będzie szybko.

A nerwowość może wynikać z kolek, bo to taki czas że mogą się pojawiać
 
Też uważam, że prędzej kolki lub problemy z brzuszkiem - naszemu się cofało, bez ulewania, bo to co się cofnęło połknął, ale było widać, że nie jest to dla niego komfortowe - delikatnie mówiąc.

Na zęby zdecydowanie za wcześnie. Nasz teraz ma 3 mies i produkuje tyle śliny że też mamy wrażenie że zęby idą, ale zdajemy sobie sprawę że za wcześnie jeszcze... Ale produkuje tyle śliny że zapluwa wszystko i wszystkich (śmiejemy się że oznacza swój teren)
 
Moze to rzeczywiscie kolki, choc mnie to zmylilo ze kupki normalnie robi. Ale te jej placze pojawiaja sie w dzien i trwaja pare godzin, potem to przechodzi, w nocy tez spi. Ogolnie ulewac tez ulewa ale jakby cos z tym bylo to przypuszczam ze caly czas byloby cos nie tak a nie tylko pare godzin w ciagu dnia :-)
 
Do góry