reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzidziunie jak lalunie, czyli ciuszki i inne cacuszka dla Maluszków

O ja pieprze, ladnie tego duzo :) Trzeba by powoli brac sie za kompletowanie wszystkich tych rzeczy, bo wydatek bedzie na pewno spory...Mysle, ze od konca maja zaczne kupowac najwazniejsze rzeczy...
 
reklama
No dużo :o
Ale myśle że z tych dwóch list idzie wypośrodkowac i wyeliminowac wiele rzeczy , nadal bedzie dużo ale nie aż tak.
Jak pokazałam mamie swoja liste to bidulka sie chwyciła za głowe skąd ja to wszystko wytrzasłam (ja która jeszce o dzidziach wiem tzw.minimum).
Poza tym ide na szkołe rodzenia więc tam tez napewno powiedzą co jest niezbędne a co zwykłym wymysłem, ide od 1 czerwca więc będe w miare możliwości streszczac zajęcia (dla tych co nie idą). :)
 
No ja na pewno nie bede kupowac wszystkich tych rzeczy, ktore sa na tych listach. Bardziej na "czuja" :) i w towarzystwie mamy, ktora ma duze doswiadczenie w tych sprawach :) Najwyzej dokupi sie cos w trakcie.

Chyba jednak do szkoly rodzenia nie pojde - szkoda troche kasy. A poza tym ciocia mojej bliskiej kolezanki jest polozna, wiec juz mam uzgodnione, ze po porodzie jak wroce do domu to pokaze mi jak zajmowac sie malenstwem, jak kapac itd. itp.

A Ty Mada ucz sie tam pilnie i przekazuj nam (nieukom ;) ) wszystkie naistotniejsze informacje, ktore wyniesiesz z zajec :)

Pozdrawiam.
 
No oczywiście , że przekaże jak dużo się da, bo zapewne tylko wy będziecie cciały tego wysłucac ;)a nie koleżanki które nawet jeszcze nie planuja dzieci a jeżeli planuja to też mają ograniczoną cierpliwość do opowiadań ;)
My dużo za szkołę nie pacimy 90zł za 10 spotkań-myśle że to nie dużo.
 
Rzeczywiscie, 90 zl to nie jest zle. U nas jest to wydatek rzedu 300-400 zl, wiec szkoda kasy - lepiej kupic za to lozeczko dla maluszka :)
 
Dziwne z tymi cenami, u nas w mieście 3 szpitale i ich ceny- nr.2 90zł(tam my idziemy bo tam chcemy rodzić i chce poznać położne i inne zwyczaje szpitala) nr.3 120zł a nr.1-za darmo (ale nie wiem ile spotkań),jest jeszce stowarzyszenie gdzie tez sz.r. za darmo ale z miejscami problem. Gdzie wy szukacie tych szkół , jakieś prywatne czy co?
 
No to ja już becikowe wydałam. Pojechaliśmy dzisiaj do sklepu w innym mieście pooglądać co tam mają. No i na oglądaniu się nie skończyło. ;D
Tak sobie patrzyliśmy na łóżeczka, no i spodobała nam się pościel, stwierdziliśmy, że ją weźmiemy. :)
Patrzymy tak po sobie i w sumie jednocześnie stwierdziliśmy, że przecież możemy już kupić łóżeczko. No i zaczęło się wzięliśmy łóżeczko, materacyk, prześcieradło, wyżej wspomnianą pościel, rożek i żeby dopełnić całości to ceratkę pod prześcieradło też. ;D
No i najlepsze - ostatnio jeszcze byłam za zwykła wanną - a pani w sklepie namówiła nas na taką komodę kąpielową (wanna zakrywana przewijakiem i dwie półeczki) no i to też kupiliśmy. Nie jestem jakoś do końca przekonana jak to się sprawdzi, jeżeli nie bardzo to kupimy zwykłą wanienkę, a przewijak tak jak mówiłam zrobię na biurku, komoda zaś zostanie komuś sprezentowana ;)
Jeszcze kupiliśmy fotelik samochodowy, bo wózek w końcu weźmiemy bez (to w sumie ze względu na znaczną różnicę w cenie tych fotelików)
Ale fajnie robić takie zakupy ;D chociaż przebieranie we wzorach i kolorach jakoś tak mnie wymęczyło.
Aaa, i wybraliśmy też przy okazji kolor wózka, już nie mogę sie doczekać kiedy go zamówimy. :)
Ja chce już sierpień. ;D
 
a ja dziś znów oglądałam pościelki na allegro i wynalazłam jeszcze inne cudeńka, oprócz z tych od mamo-tato (http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3975175)

oto one: http://www.allegro.pl/item103128433_cudna_posciel_6_el_135x100_nowe_wzory_promocja.html
zwłaszcza te 2 podbiły moje serce:
pszczki7qv.jpg
seledyn3db.jpg


i jeszcze jedna aukcja - tutaj pościel podobna do mamo-tato, ale ochraniacz jest na całe łóżeczko a nie tylko na pół
http://www.allegro.pl/item103033455_posciel_6_elem_super_wzory_.html

i teraz będzie: osiołkowi w żłoby dano... i na co się zdecydować??
 
Leyna, żyrafy i pszczółki rewelacyjne :laugh:
mi będzie baaaardzo trudno sie zdecydować ::)
a mam pytanko-czy kołderka i podusia zawsze są w tyc samych wymiarach? bo tez bym juz kupiła pościel ale nie wiem czy później bedzie dobra bo łóżeczko z wyposarzeniem kupuje mama ale dopiero w lipcu.
 
reklama
Leyna, zamawiam na allegro dokladnie ta sama posciel w pszczolki i rozek do tego :) - tzn. dodalam narazie do obserwowanych i jezeli nie znajde nic innego to na pewno to zamowie.

K@si@ widze, ze zakupy naleza do udanych! Super. Porob fotki i wklej je, zeby sie pochwalic zdobyczami :)

My narazie jestesmy w trakcie klotni jaki wozek ("lepiej odrazu malucha Jej kupic"), jakie lozeczko("ladniejsze bym wystrugal") itd. :laugh: :laugh: :laugh: Pewnie w przyszlym mies. zaczniemy kompletowac najwazniejsza wyprawke - czyli wozek, lozeczko itd.
 
Do góry