reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzidziunie jak lalunie, czyli ciuszki i inne cacuszka dla Maluszków

Frutisku, piekne prezenty.
Sandra, kupiłyśmy pościel 3 częściową i do tego wypełnienie, też z tej firmy- sama nie kupiłabym takiej drogiej pościeli, ale babcia sponsorowała wnuczce zakupy :)
 
reklama
Frutisku, słodziutkie :)

Leyna, ja też się zastanawiam nad tym kompletem za stówkę (wzór "baranki na groszkowym tle" ;)), a dodatkowo chcę kupić 2 komplety dwuczęściowe http://www.allegro.pl/item100259833_2_cz_oryginalna_posciel_mamo_tato_90x120_.html od tego samego sprzedawcy (lub jeden 3-częściowy i jeden 2-częściowy). Wcześniej myślałam, żeby ktoś mi uszył takie pościelki, ale jak pytałam, to uszycie razem z materiałem wyniosłoby tyle samo, co kupno gotowej pościeli. Co do łóżeczka, to chcemy zakupić klupś radek VII sosna z szufladą i materacem gryczano-kokosowym (http://www.allegro.pl/item99704798_lozeczko_radek_vii_sosna_szuflada_klups_matera.html).
 
no właśnie... ja na pewno kupię ten komplecik 6-częściowy, tylko jeszcze nie zdecydowałam się na wzór, ale jakiś kremowy musi być (pewnie żyrafki albo miśki). a drugi komplet 3- albo 2-częściowy. na którymś wątku dziewczyny pisały, że 2 komplety pościelki zupełnie wystarczają, warto mieć tylko ze 3 prześcieradełka na zmianę dla sikaczy ;)

a łóżeczka z Klupsia są super! mnie zainteresowało to na bujakach, bo cena jest całkiem do przyjęcia, choć to "Twoje" bardziej mi się podoba :)
jak pytałam to w jednym sklepie pani za samo łóżeczko chciała 400 zł i coś, do tego za szufladę jakieś 200 a sam bujak 70 zł :( ale to chyba nie był Klupś. ale jak podliczyłam kwotę to podziękowałam i wyszłam ze sklepu. dziecku kupię "sprzęt" na allegro.
 
Ja naszczęście o łóżeczko z wyposarzeniem martwić się nie muszę-dziadkowie sie zaoferowali ;D
My tylko wybieramy oni płaca naszczeście nie musze martwic sie o cenę żeby rodzice nie zbankrutowali , zapytałam i mamy zmieścić sie do 800zł ,wiec sie nie martwie, tyle że allegro odpada bo moja mama musi dotknąć i zobaczyć, więc pozostaja sklepy.Ale ważne że my nie bedziemy placić ;D
 
sandra1982 pisze:
A kiedy w ogole macie zamiar kupic lozeczko, posciel i to ustawic?:)

jak będzie kasa :) czekam aż ZUS łaskawie zasiłek prześle :mad:
a na poważnie. najpierw szafa narożna na korytarz. później przemeblowanie pokoju, żeby móc wstawić łóżeczko. do końca czerwca najpóźniej chciałabym ze wszystkim zdążyć, bo w lipcu to w sumie nie wiadomo jak się będę czuła i czy Piotruś się nie pospieszy - różnie bywa...
a przecież takie łóżeczko musi się "wywietrzyć" z zapachów. stwierdziłam, że mam gdzieś przesądy i będę kupować stopniowo, bo mycha ma rację, że jak przyjdzie na raz wydać 3000 zł to będzie zbyt dużo. ubranka i inne pierdołki typu butelka jakaś kupię na samym końcu.
 
sandra1982 pisze:
Dziewczyny, a co sadzicie o tej wanience?
http://www.allegro.pl/item100249573_wanna_onda_ok_baby_profilowana_wanienka_super_cena.html

Zastanawiam sie czy zamowic taka czy kupic taka najzwyklejsza...

nie wiem czy oglądacie na tvn style jest taki program,, mamo juz jestem,,(polecam bardzo ciekawy)
i tam ostatnio połozna wypowiadała sie na temat wanienek.
byly tez opinie mam maluszków i wszystkie mówiły ze najlepsza jest zwykła wanienka dosyc duza,bo po pierwsze ma sie pełna kontrole nad dzieckiem mozna je wygodnie trzymac i jest łatwa do utrzymania higieny,a te wszysttkie z profilowanymi denkami nie koniecznie sa praktyczne no i 9-10 miesieczny maluszek juz sie w tym nie bedzie chcial kąpac.

ja napewno kupie najzwyklejsza wanienke bez bajerów
 
Hej dziewczyny! Ja też co do wanienki nie mam zamiaru kombinować. Dostałam używaną od koleżanki. Chcę sobie tylko dopkupic foczkę którą można włożyć i wyciągnąć w miarę potrzeby, bo im dziecko będzie większe i będzie potrafiło samo siedzieć to foczka będzie nie potrzebna! ;)

Pozdrawiam Mycha z wrześniówek!!
 
Dziewczyny, jak sobie mysle jak bedzie wygladac lista zakupow, to az sie przerazam :) Ile takich pierdolek jest potrzebnych: oliwki, kremy, pudry, patyczki, spirytus bla bla bla itd. itp. :) a i tak na koniec czlowiek sie orientuje, ze jednak czegos mu brakuje... Moja kolezanka, kotra ma termin tydzin wczesniej niz ja zrobila wstepna liste i wyszly jej 3 kartki-podkreslam-lista wstepna :)
 
reklama
Mi tez się wydaje, że najpraktyczniejsza jest zwykła wanienka, choćby dlatego że taki tygodniowy bobasek będzie mniej się stresował czując podczas kąpieli rękę mamy lub taty niż plastik, zastanawiam sie tylko czy brać do niej stojak czy nie.
A w przyszłym tygodniu, zapowiedziałam juz mojemu Piotrkowi, że ma sobie wygospodarować trochę czasu, bo u nas to jest podstawowy problem, że jeszcze nic nie mamy, bo nie chcę kupować sama, i ruszamy po sklepach. No i albo kupimy łóżeczko + wszystko do niego, albo zamówimy wózek. :)
 
Do góry