reklama

Dzieci a nauka języków obcych

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez jezykiemdziecka, 11 Maj 2013.

 1. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  U u nas jest miś Chicco, który mówi również po angielsku, a tak to mam małego szkraba, nie ma co popada w paranoję i odkąd skończy pół roku prowadzać go na jakieś kursy i języki :) Ja sama uczę go podstawowych słów, zwierzątek, liczb, kolorów, sądzę, ze moja znajomosć angielskiego jest na takim poziomie, że spokojnie nie musi jeszcze nigdzie chodzić na angielski, a misia lubi tak samo jak jakieś książeczki dźwiękowe, włączam mu również proste piosenki po angielsku
   
 2. monika19

  monika19 Gość

  Dzieci mogą nauczać się języków od najmłodszych lat. np. metodą helen doron, wiele szkół prowadzi takie zajęcia.
   
 3. reklama
 4. mamausia_muminka

  mamausia_muminka Zaciekawiona BB

  to prawda im dziecko wcześniej ma z językiem do czynienia tym lepiej, mój bratanek ma tego misia chicco o którym pisałyście, moim zdaniem bardzo fajna zabawka i pomocna dziecko zawsze coś tam się nauczy w formie zabawie, a jeśli chodzi o metodę helen doron to co to za metoda?
   
 5. ilon

  ilon Zaciekawiona BB

  Czym wcześniej tym lepiej.Nawet w formie zabawy:-)
   
 6. biala_dama

  biala_dama Fanka BB :)

  słyszałam właśnie o zabawkach,płytach podczas zabwy a czy kobieta w ciąży może już coś zacząć robić by dziecko miało łatwiej z językiem?są jakieś metody które skutkują?a po urodzeniu?słyszałam o jakiś kursach ale nie wiem na jakiej to zasadzie jest?
   
 7. edina

  edina Początkująca w BB

  Racja, dziecko im wcześniej zaczyna się uczyć języka to szybciej łapie go. To twój maluszek będzie miał super, poliglota :)
   
 8. aniag78

  aniag78 Fanka BB :)

  Jeśli rodzice umieją płynnie mówić językiem obcym (ale ważne jest, by wymawiali słowa idealnie, bez przekręcania), mogą sami wplątywać język w naukę dziecka. Chociażby pokazywać na rzecz i mówić jak nazywa się w różnych językach.
  Dziecku można równiez puszczać piosenki lub bajki obcojęzyczne.
   
 9. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  w ciązy raczej nie ma żadnych sposobów, gdzyź dziecko słyszy dźwięki, ale ich nie rozróżnia, raczej poznaje ton głosu mamy czy innych osób. Moim zdaniem misie chicco dwujęzyczne i piosenki po angielsku w wieku kilku miesięcy wystarczą, metoda helen doron to nic innego jak gadanie do dziecka po angielsku
   
 10. reklama
 11. Kolorowapara

  Kolorowapara Zaciekawiona BB

  wiadomo, że najlepiej jak sie mówi do dziecka w obcym języku, ale nie każdy ma w domu obcokrajowca, ;) moim zdaniem dobrze sprawdza sie szczeniaczek uczniaczek albo siostrzyczka szczeniaczka z fisher price - mówią po angielsku, śpiewają, liczą, fajna sprawa :) no i jak nie zgubisz po nich paragonu, to możesz grać w loterii na listdomikolaja.pl, jak coś wygrasz, jak znalazł będzie pod choinkę ;)
   
 12. ewelinaskowron

  ewelinaskowron Początkująca w BB

Poleć forum