reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci - badania profilaktyczne, szczepienia, pielęgnacja

szczepienie na zoltaczke jest obowiazkowe, pierwsza dawka podawana jest w szpitalu w pierwszej dobie po porodzie,nastepna jest za 6 tygodni
 
reklama
Witajcie dziewczyny termin produ zbliża sie bardzo szybko i trzeba myslec o zakupach dla maleństwa :).Jakich kosmetyków będziecie uzywać w pielęgnacj maleństwa i jakie pieluszki jednorazowe?
Mi położna poleciła kosmetyki z serii Nivea Baby, a na odpażenia Sudocrem a pieluchy to Pampersy.
Pozdrawiam popcia1
 
Mi z kolei w sklepie polecono Nivea i dałam się skusić :tak:
Słyszałam, że ważne, aby wszystkie kosmetyki były z jednej firmy - aby było łatwiej stwierdzić, w razie jakieś wysypki, od czego to jest.

Aha! No i o Johnsonie nasłuchałam się tylu skarg od mam (często uczulają), że skutecznie się do nich ziechęciłam.
 
Ja używałam różnych kosmetyków, zamiast oliwki oliwe , natomiast teraz bede bazowac na niemieckich kosmetykach firmy Bubchen kiedys dostalam mleczko po kapieli odprezajace dla dziecka i bylo bardzo dobre :)
Krem mysle o sudokremie ale pamietam ze takze Linomag oraz Bepanthen byl dobry :)
 
ja mam poki co probki sudocremu,mydelko nivea,krem do buzki nivea,do pupy penatena i jeszcze cos jeszcze innej firmy,tzn na razie mam smietnik,ale wydaje mi sie,ze nie najgorszy,jesli chodzi o jakosc :-)
 
Mi poleciły koleżanki:
- na początek kosmetyki Nivea Baby i Bubchen
- pieluszki Pampers ( ale ja mam Bella - mamaoli je ma i chyba była zadowolona)
- Sudocrem na dupcię
- Johnson i Penaten mi odradzano :baffled:
 
Kosmetykow to mam rozne probki, ackzolwiek kupilam tez na Allegro na przyklad wilgotne chusteczki Pampers Sensitive w pudelku i mam Johnsona 2 nienapoczete paczki takich tez chusteczek. Jak Jasio bedzie na nie uczulony to bede ich sama uzywac, bo je lubie :-D

Aha - na Allegro kupilam pieluszki Pampers i moim zdaniem zrobilam dobry interes, bo za 4 paczki tych pieluszek (lacznie 108 sztuk) wraz z przesylka zaplacilam 59,5zl a w sklepie najwieksze opakowanie jakie widzialam mialo chyba 96 sztuk i kosztowalo ponad 63zl :-) wiec jestem zadowolona ;-)

Te pieluszki sa produkcji niemieckiej i sprzedawca zachwala ze sa bardziej chlonne niz te produkowane w Polsce. Nie wiem czy w pryzpadku pieluch tak jest, ale jesli chodzi o rzeczy typu proszki do prania czy jakies plyny, to te oryginalne niemieckie faktycznie sa lepsze/ wydajniejsze/ porzadniejsze.

Aha - mam tez zamowione torebki na zuzyte pieluszki... :eek:

Jesli chodzi o inne kosmetyki to mam poki co probki sudocremu, a oliwke czy cos innego mzoe tez kupie Bambino skoro najmniej uczula.

Proszek do prania kupilam JELP do ubranek kolorowych. Nawet piorac swoj rzeczy nie uzywam nigdy proszku do rzeczy bialych, bo bialych mam bardzo malo. Dla Jasia bedem iala tylko biale pieluchy tetrowe, ale jak je wypiore w proszku do kolorow to tez chyba bedzie ok ;-)
 
reklama
Jeśli mogę się troszkę wtrącić, to też polecam kosmetyki Bambino.Ja mam tej firmy oliwkę,krem ochronny i krem pielęgnacyjny i ani śladu uczulenia :-) .Do pupci to albo sudocrem albo bepanthen.
Pieluchy to głownie Pampersy,ale Huggies'y też są dobre jak dla nas.I chusteczki też Pampersa.
Powiem wam też że fajne są woreczki na zużyte pieluszki co się nazywają PAKLANKI - pochłaniają nieladny zapach :tak: :-) i są niedrogie.
A o Johnsonie też słyszałam wiele negatywnych opinii - że są przereklamowane te kosmetyki i baaaardzo często uczulają.
 
Do góry