reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci - badania profilaktyczne, szczepienia, pielęgnacja

Aaaa i bephanten to konieczność, tylko poczytajcie dokładnie który jest do brodawek, bo jest kilka rodzai.
 
reklama
I uprzedzam powinnyście prać swoje ciuchy także w proszku dla dzieci, którego używacie bo dziecko ma częsty kontakt z Waszymi ubraniami i mogą podrażniać mu skórkę. U mnie tak było, Karolka miała straszne wypryski na policzkach od naszych ubrań, do tej pory ma wrażliwą cerę.
Po jakimś czasie można zacząć używać tego płynu sesitive.
Na to bym nawet nie wpadła. Dzięki Agask:-)
 
A ja slyszalam o tym zeby przez jakis czas prac swoje (i meza) ubrania w proszku dla dzieci i tak wlasnie mialam zamiar zrobic. Zwlaszcza ze jakis czas temu sama mialam uczulenie i tez kupowalam JELPa do naszych ubran.

A jesli chodzi o kosmetyki dla Jasia to moze sprobuje Bambino - przynajmniej w tym momencie zaoszczedze :-D bo sa chyba troszke tansze niz inne ;-)
 
tylko nie szalejcie z iloscia kosmetykow, bo tak naprawde wystarczy pare rzeczy. ja przez pierwszy miesiac uzywalam praktycznie tylko mydelko bambino, oilatum do kapieli, krem bambino do buzi na spacerek i bepanthen do pupy. teraz mam jeszcze plyn do kapieli Hipp. oliwke mam urodzenia malej i dopiero polowe zuzylam :baffled: puder wogole sie nie przydal
 
No to ja napiszę też - Alantan plus na pupę, Sudocrem na odparzenia (albo inne coś), Linomag na policzki na wysypkę a zimą dla ochrony przed mrozem i wiatrem.
Pieluszki - Huggies super flex
Do tego mydełko w kostce Bambino i oliwka bambino prawie wyłącznie do codziennej pielęgnacji główki - nawilżoną oliwką szczoteczką dla niemowląt szczotkuje się włosy żeby zapobiec ciemieniuszce.

Do tego jednorazowe waciki nasączone spirytusem dla niemowląt, spirytus (do rozcieńczenia) i gaziki jałowe, i koniecznie sól fizjologiczna w malutkich pojemnikach lub coś w rodzaju Sterimaru do nawilżania nosa.


Agnieszka
 
No wlasnie a propos spirytusu, to polozna zganila pomysl tych jednorazowych wacikow nasaczonych spirytusem i kazala kupic spirytus 70% w sklepie (monopolowym :eek: ), co jest bez sensu bo w sklepie jest 90% i trzebaby rozcienczac :baffled:

No i ta seria Oilatum jest dobra ponoc, ale chyba troche kosztuje. Z drugiej strony jak te kosmetyki tak powoli schodza to moze sie szarpne ;-)
 
mysz u nas to wygladało tak, ze rozcieńczaliśmy ten spirytus:tak:
do kileliszka 1\3 spirytusu a reszta wody przegotowanej i tym patyczkiem dla niemowląt przemywalismy pempek, gaziki sie nie sprawdziły

a oilatum uzywaliśmy przy Maksiu no i faktycznie drogo ale wystarczyło wlac zakretkę tego do wanienki i wystarczało na jakis miesiąc opakowanie 200ml chyba .
Co do Johnsona to OLi nic nie było no a Maksiowi musielismy wszystko odstawić, żeby dojśc po czym miał wysypke ale do dzis nie wiemy:-(
na szczęscie jest juz OK
 
Ostatnie badnia dowodzą, że pępek bez przecierania spirytusem goi się tak samo szybko, a czasem nawet szybciej. Tylko o higienę trzeba dbać rzecz jasna :tak:
 
reklama
Dodam pare słow od siebie:-) .
Do kapieli uzywalismy OIlatum i choc jeste drogi nie trzeba Go duzo i starcza na miesiac czasem dwa zalezy od opakowania(ja juz sie pytalam u mnie w aptece o najwiekszy 500 ml kosztuje 58 zł)
Oliwka Bambino nie droga i dobra (po jonson's Igi mial wyspke:-( )

Puder wcale sie nie przydał pupe smarujemy albo bambino albo sudockremem czesciej sudockremem cienka warstwa duze opakowanie starczało nam na poczatku na ok 3-4 miesiace teraz na 2
Na buzie linomag ale w sumie Igor jakiś czas mial jakas nieceikawa wysypke i mielismy przestac Go smarowac tylko myc buzie woda mineralna i pomogło.

Co do pieluch to na poczatku uzywalismy Bella start a teraz cały czas Pampersy
 
Do góry