reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci - badania profilaktyczne, szczepienia, pielęgnacja

gaaliyah ja do pupci używam zasypki nivea baby i bardzo sobie chwale:tak: Odparzenia nam sie zdarzały ale bardzo zadko, wtedy stosowałam maść robioną, którą pzrepisał pediatra
 
reklama
mi połozna poleciła do codziennej pielegnacji pupu alantan.


a wogole to z tymi kosmetykami mozna oszalec:tak:

dokładnie wiola! bo ja już mam krem na odparzenia Nivea, ale chciałabym dzidzię smarować czymś normalnym, nie tylko na odparzenia, żeby nawilżać skórkę.... dlatego też myślałam o jakimś mleczku pielęgnacyjnym, do całego ciała...:baffled::eek::baffled: eee, qtwa nic już nie wiem :laugh2:
 
Witam,
A oto lista moich sprawdzonych kosmetyków - bo nie mam ochoty na kolejne przykre doświadczenia
- pieluszki jednorazowe Pampers ( jezeli pupa będzie odparzona to nie z ich powodu)
- krem Sudocrem na odparzenia
- chusteczki nawilżające Pampers lub Dzidziuś
- proszek do prania Jelp
- mydło Bambino ( na pewno nie kąpać od urodzenia w płynach do kąpieli, np.Nivea
Pozdrawiam!

Mnie się podoba zestaw mamyjasia - prosty, konkretny, bez zbędnych dodatków (dodałabym oliwkę moze, co?)

chciałabym dzidzię smarować czymś normalnym, nie tylko na odparzenia, żeby nawilżać skórkę....

gaaliyah, no wlaśnie te chusteczki dostatecznie nawilżają skórę dziecka. (Mówiła mi to nawet Pani w sklepie - a przeciez mogła mi sprzedać wszystko, no nie? ;)
 
ja wreszcie kosmetyki kupiłam i w sumie każdy innej firmy, ale stałam przy pólce ponad godzinę i jestem zadowlona. krem kupiłam bambino - w razie gdyby sie nie sprawdził sama go zuzyje, do kąpieli top to toe johnsona, bo pamietam jak kąpałam kiedys mała dzidzie kolezanki tym i miała taka nawilzoną skore, ze pozazdrościc, a poza tym doświadczoną mame podpytałam:-), oliwkę kupiłam hipp, ponieważ wyczytałam, ze lepiej jest kupić oliwkę w nieprzezroczystym opakowaniu, bo nie traci wtedy wartości. poza tym mozna tez ja stosować na rozstepy jakby co:-) , chusteczki bambino, bo miękkie a i nawilżyły moje suche łapy. balneum na razie odpuszczam, bo niby dla starszych niemowląt, a sudocremu mam mała probke
 
i jeszcze coś. pieluchy to rozmiar 1 pampers, bo maja nawet wyciecie na pępek i wchłaniają pierwsze kupki. a co okaze sie faktycznie dobre to się same dowiemy. pań w sklepie nie słucham. najlepiej znajomych mam i siebie.
 
szerlock- ja raczej siebie nie mogę słuchać w tej kwestii, bo nie mam raczej doświadczenia, co jest dla dziecka dobre, co innego doświadczone mamy:tak:

krupko- lista jest ok faktycznie, ale co do chusteczek to różnie doświadczone mamusie piszą, jedne polecają tylko firmę Pampers, inne wyłącznie Nivea, a jeszcze inne chwalą sobie Dzidzusia:eek::baffled: que passa? :eek: więc chyba będę po prostu próbować każdych w miarę możliwości:happy:

a ja ostatnio zakupiłam paklanki, znajoma powiedziała, ze to dobry pomysł jak się wychodzi z domu ( w gosci itd.).
 
A co to takiego te paklanki??? :eek:

szerlock - wszystko super, tylko ponoć lepiej kupować wszystko z jednej firmy. No ale miejmy nadzieję, że Twoje dziecie ominą wszelkie wysypki :tak:
 
reklama
na temat kosmtyków przeprowadziłam wywiad i właśnie większość moich mam zaleca różne firmy, bo wteyd łatwiej zobaczyć co ewentulanie uczula a i nie zawsze serie z danej firmy są w całości dobre dla dzieci. ja tam sobie mówię, ze nie będzie uczuleń, bo trzeba myśleć pozytywnie i nie przyciągać złych myśli.

 
Do góry