reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci - badania profilaktyczne, szczepienia, pielęgnacja

zgred

Maj 06, Maj 07...
Dołączył(a)
28 Październik 2006
Postów
1 916
Miasto
Gdańsk
Hejka

Pośpieszyłam się? :) Ale przypomniało mi się w związku z fotelikami i pozycją dzieci o badaniach na dysplazję :) Dość szybko powinno się zrobić badania na dysplazję biodrową najlepiej USG. W Gdańsku polecam doktora Sieliwończyka, ma gabinet niedaleko skrzyżowania Miszewskiego z Grunwaldzką, ma fajne podejście do dzieci no i widać że dużą wprawę na ile to mogę ocenić.
Telefon: 58 302 66 13

Podobnie już zaraz po urodzeniu trzeba się rejestrować (jeśli się chce) na USG brzuszka, warto też zrobić główkę, a czas oczekiwania nieraz jest długi... Polecam z kolei USG w Solidarności dr Wyszomirska bardzo fajnie podchodzi do dzieci i jak byliśmy to prze-usg-owała Ignacowi wszystko co było można byłam bardzo zadowolona. 58 301 06 22


Oczywiście te badania trzeba wykonać prywatnie ale chyba warto szczególnie że dzieci mają tendencję czasem do płączu z nie wiadomo jakiego powodu :) Więc dobrze jak się ten brzuch zrobi, bo przynajmniej wiadomo na czym się stoi.

A bioderka to mus, bo nierozpoznana dysplazja to bardzo niebezpieczna rzecz. Oczywiście w szpitalu jak coś lekarze podejrzewają to zrobią, ale jak nie to niestety... Podobno bardziej narażone są dziewczynki.

Agnieszka
 
reklama
Jeśli chodzi o badania moczu to w Szp. Wojewódzkim i na Akademii można zrobić ekspresowe badania bakteriologiczne moczu (no i tak trwa to chyba dwa dni), ale i tak jest najszybciej. Próbkę trzeba zebrać w specjalny pojemniczek!

Aga
 
Dzięki Żyrafa - ja miałam takie szczęście że miałam szwagierkę bardziej doświadczoną tkóra urodziła 2 miesiące wcześniej i ona nam takie rzeczy mówiła... Na początku dzwoniliśmy do niej co chwilę :)) Więc wiem jak to jest :)


Agnieszka
 
A wlasnie a propos szczepien, to macie zamiar trzymac sie kalendarza czy szczepic na cos jeszcze?
Doswiadczone mamy moze pomoga??? Myslalam o szczepionce na pneumokoki ale tak sobie mysle ze przez pierwszy rok Jasio nie bedzie sie stykal z dziecmi za bardzo bo do zlobka nie pojdzie (chyba ze jednak tak, ale na dzien dzisiejszy wolimy opiekunke od 8 miesiaca), wiec moze niekoniecznie trzeba? Poczekac moze warto i zaszczepic na to jak pojdzie do przedszkola?
A szczepionki na grype - od kiedy mozna szczepic??? Ja sie szczepie co roku i trzyma mnie to przez caly rok :-)
Na zoltaczke bede chciala Jasia zaszczepic na pewno.

Cos jeszcze????
 
Co do szczepień to ja polecam skojarzone, mimo że sporo się płaci ale oszczędza się dużo bólu, bo czasem jest jedno kłucie zamiast trzech, albo dwóch.
O dodatkowe najlepiej pytać pediatrę. Jeśli chodzi o pneumokoki to przez pierwszy rok życia jeśli dziecko jest w domu lepiej nie, bo to silna szczepionka, chyba, ze złobek to wtedy decyzja mamy i lekarza.
Grypa, nie wiem czy w tym roku będziecie mogły zaszczepić, wydaje mi sie, ze maluchy będą jeszcze za małe, a poza tym będą inne szczepienia obowiązkowe.
Na żółtaczkę dzieci zostaną zaszczepione jeszcze w szpitalu.
 
Na grype nie zamierzalam teraz ( w tym roku), ale jak Jasio bedzie mial 2 albo i 3 lata i pojdzie do przedszkola.
Jesli chodzi o szczepienia na zoltaczke w szpitalu to slyszalam gdzies (ale moze cos pokrecilam) ze szczepia tam tansza szczepionka ktora trzeba podac wiecej razy, ale ponoc mozna kupic drozsza i chyba wystarczy raz.
Wiecie cos o tym???
 
reklama
O tym na co i po co szczepią w szpitalu nie będę pisać bo nie iwem :)

Ale za to orientuję się w sprawie późniejszych szczepień. Oto kalendarz:
http://www.szczepienia.pl/mmw/img/kal_normal.gif

Po lewej są szczepienia darmowe I program szczepień.
Po prawej widzimy ciekawe rzeczy - szczepionki 5w1 i 6w1 czyli np Infanrix IPV+HIB (ok 150zł) oraz Infanrix Hexa (180-200 zł). Są też szczepionki innej firmy ale nie pamiętam bo używaliśmy Hexy. To są szczepionki których trzeba podać 3 dawki - 2,4,5 miesiąc. Obie zaiwerają szczepionkę na HIB, która we wszystkich krajach oprócz Polski :) jest w pakiecie podstawowym i są szczepione na nią wszystkie dzieci. Do tego Hexa zaiwera już WZW dzięki czemu odpadają dwa szczepienia na WZW i po 3 dawce Hexy macie spokój aż do 13 miesiąca.
Przy tej 5 w 1 też odpadają jakieś ukłucia, możecie poczytać więcej tutaj:
http://www.szczepienia.pl/mmw/51,Kalendarz_szczepień_dziecka.html

Do tego jakość szczepionki jest lepsza - za darmo macie szczepionkę pełnokomórkową, a te szczepionki Infanrix mają extracelularną która jest bezpieczniejsza.

Muszę kończyć :)

Agnieszka
 
Do góry