reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dzieci, które nie chcą bawić się same.

Razer69gaming

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Kochane mamy..
Czy któraś z Was ma też ten problem?
Dziecko , które nie chce zająć się sobą i bawić się same?
Moja córka właśnie należy do tej grupy. Zastanawiam się czy to minie ? Ma teraz 2.5 roku. Zawsze muszę być obok, zresztą to od małego. Najpierw jak była mała nie przeszkadzało mi to, chętnie siedziałam i bawiłam się. Robię to do tej pory, jednak stało się to teraz irytujące. W piaskownicy muszę być i muszę się bawić , malować muszę, układać klocki muszę. . mogę tak wymieniać .. inaczej córka się zniechęca i mówi że ona bawić się też nie będzie. Konsekwencją tego jest płacz i nie potrzebne emocje
A wiadomym jest, że mam wiele obowiązków więc tak biegam między kuchnią a córka, między praniem a córka.. i tym podobne. Pomocy.. czy to da się zmienić ?

reklama

Mixme92

Rozwiązania
0
Taki urok jedynaków chyba, moja około 4 rż zaczęła więcej bawić się sama, wcześniej non stop było mama, tata oby nie sama.
Doskonale rozumiem, że to wkurza zwłaszcza jak ma się sporo do zrobienia, ja gdyby nie przedszkole to bym chyba oszalała.

Razer69gaming

Rozwiązania
0
Taki urok jedynaków chyba, moja około 4 rż zaczęła więcej bawić się sama, wcześniej non stop było mama, tata oby nie sama.
Doskonale rozumiem, że to wkurza zwłaszcza jak ma się sporo do zrobienia, ja gdyby nie przedszkole to bym chyba oszalała.
Też tak myślę, jednak jak narazie nie możemy sobie pozwolić na rodzeństwo. Hmm do przedszkola pójdzie od kolejnego roku szkolnego , więc widzę że to jeszcze potrwa. Oczywiście ona bardzo lubi kontakt też z innymi np dziadkami itd to nie jest tak , że muszę być tylko ja. Jednak 95% to czas spędzony że mną..

Mamaona

Rozwiązania
12
To nie ma nic wspólnego z byciem jedynakiem. Moja córka 2l ma dokładnie to samo, mimo, że ma starszego brata (którego często wykorzystuje do zabawy, a jak się nie da, to ciągnie mnie albo meza) nie umie się bawić sama.

Fado123

Rozwiązania
3
Wydaje mi się że teraz są takie głupie czasy, że rodzice wszystko za dzieci robią, kiedy jak ja byłam mała to byłam na podwórko puszczona, bo mama nie miała czasu, a teraz tv, tablet, telefon, i dzieci bez tego nie potrafią się zająć

Mamaona

Rozwiązania
12
Wydaje mi się że teraz są takie głupie czasy, że rodzice wszystko za dzieci robią, kiedy jak ja byłam mała to byłam na podwórko puszczona, bo mama nie miała czasu, a teraz tv, tablet, telefon, i dzieci bez tego nie potrafią się zająć
Wątpię że mama puszczała Cię sama na dwór jak miałaś 2-4 lata, jak córka autorki 😁😁 co to ma do rzeczy

Razer69gaming

Rozwiązania
0
Wątpię że mama puszczała Cię sama na dwór jak miałaś 2-4 lata, jak córka autorki 😁😁 co to ma do rzeczy
Dokładnie, 2,5 roku. I chociaż na wsi z dużym ogrodem to nie zostawiam jej samej. W dzisiejszych czasach nie jest człowiek pewien nikogo. A co do telefonów i tabletów to córka nigdy tego nie dostaje, jakby to dla niej nie istniało. Jeśli już to odpoczynkiem dla mnie jest czas gdy słucha swoich ulubionych piosenek na komputerze "Cocomelon" polecam wszystkim, są w języku angielskim. Albo bajka Bing.. naprawdę świetna i daje chwilę dla siebie :)

Ewelina.Be

Rozwiązania
1
Myślę, że to nie jest wina bycia jedynakiem. Mój syn jest jedynakiem, ma 2 lata i potrafi większość dnia bawić się samemu. Co chwila znajduje sobie jakieś zabawy. Od momentu jak zaczął już czworakować kładłam mu zabawki na podłodze, pokazywałam w jaki sposób może ich używać i nie siedziałam cały czas przy nim. Od tego momentu wolał bawić się sam niż ze mną. Teraz jak chce żebym pobawiła się z nim, to przynosi mi zabawki czy książeczki. Za to syn mojego brata od początku był przez wszystkich zabawiany, noszony na rękach i cały czas ktoś przy nim był przez co teraz nie potrafi bawić się sam i nawet na chwilę nie można go zostawić samego

reklama

JASS

Rozwiązania
0
Moje dziecko (2,5 l.) potrafił zająć się samo... przez 10 min. Naklejki, lego, farby. 10 min (to i tak progres, może kiedyś dobijemy do pół godziny? ) Później "Maaamiiii" :-) Czasami wystarczy, że zmienię jej zajęcie (na kolejne 10 min), ale najczęściej jestem zaangażowana w zabawę ("teraz Ty mama" "teraz razem" ) na dłuższy czas.
Tak więc wszelkie moje aktywności domowe zazwyczaj rozkładane są na dziesięciominutowki 🤪
Mogę przygotować warzywa na zupę, wyjąć naczynia ze zmywarki, wstawić pranie, ale wszystko w osobnych okienkach czasowych. O posprzątaniu kompleksowym mieszkania nie ma mowy.
Staram się angażować córkę w dorosłe czynności "pomożesz mi?" tam gdzie to dla niej bezpieczne, bo wówczas ona czuje się potrzebna i ma poczucie że robimy coś razem (a ja nie tonę w rzeczach do prania czy brudnych naczyniach).

empuse

Miasto
lubelskie
Rozwiązania
0
Moim zdaniem kwestia temperamentu. Moja córka ma 5 lat, pomimo że była pierwszym dzieckiem/wnuczkiem w rodzinie, rozkapryszoną ale jak coś jej się spodobało to i 3 h bez jedzenia (w lubi jeść). Obecnie sun 9 mc i tak samo, ma nową fajna zabawkę to i 40 minut spokoju

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
LittlePrincess Rewelacja!!! Dla dzieci które długo nie mogą usnąć!!! Roczniaki i dwulatki 4
Skakanka Stycznióweczki, które mają już dzieci Dzieci urodzone w styczniu 2007 521
M Ile ważą/ważyły Wasze 6miesieczne dzieci? Potrzebuję porady 20
N Jak wasze dzieci przyjely roszerzanie diety ? :) Potrzebuję porady 89
E Rehabilitacja dzieci z MPD Potrzebuję porady 0
M Zmianowosc w pracy a dzieci w przedszkolu Potrzebuję porady 0
R Klimatyzacja a dzieci Potrzebuję porady 9
DittavonTeese Nasze dzieci Październikowe mamusie 2020 -priv 0
N Luźne pytanie - 2 dzieci, 2 pokoje Potrzebuję porady 22
aniaslu Czy od września dzieci wrócą do szkoły? Pytanie tygodnia 25
luna91 Książki dla dzieci Majowe mamusie 2020 38
U Polskie marki dla dzieci Potrzebuję porady 0
V Coś na komary dla dzieci Potrzebuję porady 5
U Dlaczego rodzice chcą dzieci skoro ich nie stać? Potrzebuję porady 196
IdaMagdalena Jak waŻA Wasze 8 miesięczne dzieci ? Potrzebuję porady 11
M Brak akceptacji dzieci Potrzebuję porady 125
Malamonka1894 Espumisan dla dzieci Ciąża, poród, połóg 4
Beczulinda Domki dzieci - nasze brzuszki Styczniowe mamy 2021 6
aniaslu Puścicie dzieci na kolonie i obozy? Dajcie znać! Pytanie tygodnia 4
W Czy po 25.05 Wasze dzieci pójdą do przedszkola/szkoły? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 0
P Nadopiekuncza partnerka Potrzebuję porady 6
O Dzieci urodzone w Lipcu 2015 rok Przedszkolaki 3
Elencza Sposoby i patenty na dzienne usypianie dzieci. Potrzebuję porady 11
M masa dzieci w ciąży bliźniaczej w 19 tc Potrzebuję porady 0
S Sama z dwójką małych dzieci Potrzebuję porady 25
U Zajęcia dodatkowe dla dzieci Potrzebuję porady 8
U Horror w złobku skrzywdzone dzieci i rodzice Potrzebuję porady 1
K Imiona dla dzieci, chłopczyk i dziewczynka Potrzebuję porady 61
Jetkaa Smierc dziecka a kolejna ciaza? Czy sa mamy zmarlych dzieci ktore chcialy zostac jeszcze raz mama? Mamusie Aniołków 81
L Chrzest dzieci. Potrzebuję porady 62
T Zaniepokojenie sytuacją i opiekunką w sali zabaw dla dzieci Potrzebuję porady 8
studentkastomatologii KOMPLEKSOWE BADANIA STOMATOLOGICZNE DLA DZIECI Ogłoszenia Szczecin 2
S Kołderka obciążeniowa Potrzebuję porady 1
L Czym odrobaczyc dzieci? Potrzebuję porady 7
aniaslu Seksualizacja jest groźna. Jak chronić dzieci? Temat tygodnia 6
L Gdy dzieci chorują, mama fiksuje. Potrzebuję porady 6
vieblonde Tort urodzinowy dla dzieci. Robicie sami? Czy może zamawiacie? Pytanie tygodnia 21
aniaslu Zajęcia dodatkowe dla dzieci? Czy są potrzebne? Jak sądzisz? Temat tygodnia 21
aniaslu Problem z brzuszkiem i zaparciami u dzieci Potrzebuję porady 0
L Pokoje dla dzieci Wielodzietni 7
M Książeczki dla dzieci Potrzebuję porady 8
A Gry planszowe dla dzieci Przedszkolaki 6
aniaslu Zaparcia u dzieci Potrzebuję porady 8
E Bardzo źle psychicznie znoszę informacje o tragediach z udziałem dzieci. Potrzebuję porady 7
C Ile miesięcy miały wasze dzieci kiedy przeszły kolki Potrzebuję porady 10
DarkAsterR Mamy dwójki dzieci. Roczniaki i dwulatki 12
U Dzieci z małą różnicą wieku Potrzebuję porady 11
U Jakie znacie fajne zabawy dla dzieci, jak spędzacie czas w swoimi pociechami Potrzebuję porady 1
sylwkaq90 Buty dla dzieci - Zielona Góra Zielona Góra 1
X Wpływ deklaracji LGBT na nasze dzieci BB psycholog dziecięcy radzi mamom 27