reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci niewidzące i słabowiądzące jak sobie dajecie radę jak im pomagacie?

sic1982

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Marzec 2010
Postów
108
Miasto
katowice
Witajcie,

Może będą tu rodzice dzieci, których tak jak moja Marcia ma wielkie problemy ze wzrokiem. Chciałabym dowiedzieć jak sobie radzicie ( z sobą), w jaki sposób pomagacie dzieciakom, jakie macie problemy i jak je rozwiazujecie.

Jestem chętna do powiększenia swojej wiedzy jak i do podzielenia się już zdobytymi informacjami.
 
reklama
Witaj,

Moja Marcyśka zaczeła patrzeć w 5 i 6 miesiącu swojego życia. Teraz rehabilitujemy się i ćwiczymy wzrok. Nie widzi dalej jak na 3 metry, ale to może kwestia okularów bo są za mocne. Podziel się informacjami jak na pocztku ćwiczyliscie wzrok oprócz czarnobiałych plansz, światełek świecących zabawek? Czy u Teojej malej też wystąpił zez i oczopląs? MAcie na to jakieś ćwiczenia oprócz zasłaniania?

Pozdrawiam
 
witajcie..... moj partner ma syna który od urodzenia jest niewidomy.... ( podobno od strony jego ex w rodzinie kobiety nosza jakiś gen w sobie że chlopcy rodzą się niewidomi a dziewczynki zdrowe ) nie wiem od czego to uzależnione ale 2 dziecko jego ex urodziła zdrowe....ale jej mama ma chlopców 4 niewidomych

bynajmniej Kevin ma 9 lat a w sumie to skończy w pażdzierniku ...... mieszka w polsce( bo pod opieka matki jest) my w uk ..... widzimy go 2 razy do roku czasem rok.... ale kevin i także swojej mamy nie widuje za często tylko na wakacje ferie i świeta ....... bo mieszka w internacie i tam sie uczy ( Laski kolo Warszawy ) kevin jest pogodnym chłopcem ale czasem są problemy szybko si e denerwuje i wtedy tupa nogami albo sie kreci w kólko siedząc na pupie na podlodze..... ogolnie radzi sobie bardzo dobrze wszystko na wyczucie pozatym przez to ze jest niewidomy ma bardzo dobry sluch

pozdrawiam inne mamy
 
Do góry