reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci urodzone w 33/34 tygodniu ciąży

Ja w pierwszej 19 kg maly 2 tygodnie po terminie na wywolywaniu (koszmar)... 3650 i 56 cm a teraz jakies 13 kg mam na plusie a mala jak na razie 2 kg tylko ze zaczynamy wlasnie 33 tydzien
To też ładna miał wagę, a teraz jeszcze trochę czasu to przybierze zresztą 2 kg w 33 tyg to już ładnie
 
reklama
Też miałam luteine 2 razy. Najpierw na początku ciąży długo krwawilam z powodu krwiaka, w jednej i w drugiej. A potem właśnie w 25 tygodniu przeszłam nieżyt zoladkowo jelitowy gdzie odwodniona trafilam do szpitala i zaczęły się skurcze
U mnie na poczatku bylo plamienie takie delikatke no i te skurcze... Ale to bylo gdzies kolo 2 miesiaca moze 3 o ile pamietam... I tak do 32 tygodnia 1 luteina byla. Tylko lekarz mowil ze lozysko jest nisko a nie wyjasnil o co chodzi
 
To też ładna miał wagę, a teraz jeszcze trochę czasu to przybierze zresztą 2 kg w 33 tyg to już ładnie
Bylam w szoku po urodzeniu ze byl taki duzy z razji ze brzuch nie byl za duzy jak u niektorych w 6 miesiacu. Teraz mie pytaja ktory miesiac 4 czy 5 a juz prawie polowa 8 :) mam nadzieje ze przez to zr tak ladnie wazy tez jest dobrze rozwinieta zeby wrazie czego byla wstanue sama oddychac do szpitala mamy niestety jakies 20 km wiec staram sie zeby wytrzymala jak najdluzej
 
Bylam w szoku po urodzeniu ze byl taki duzy z razji ze brzuch nie byl za duzy jak u niektorych w 6 miesiacu. Teraz mie pytaja ktory miesiac 4 czy 5 a juz prawie polowa 8 :) mam nadzieje ze przez to zr tak ladnie wazy tez jest dobrze rozwinieta zeby wrazie czego byla wstanue sama oddychac do szpitala mamy niestety jakies 20 km wiec staram sie zeby wytrzymala jak najdluzej
U mnie z oddychaniem nie było problemu tylko ta temperatura. Musiał być dogrzewany. No i mimo wagi było widać, że wcześniak chudziutki i miał meszek na buzce☺
 
A resztę to tak jak pisalam, z tym bioderkiem ale to raczej nie przez wczesniactwo bo ja miałam też a bylam urodzona o czasie. Przepuklina ale po 2 miesiącach nie było po niej śladu. No i ta asymetria i wnm ale to nie tylko wczesniaki mają
 
A resztę to tak jak pisalam, z tym bioderkiem ale to raczej nie przez wczesniactwo bo ja miałam też a bylam urodzona o czasie. Przepuklina ale po 2 miesiącach nie było po niej śladu. No i ta asymetria i wnm ale to nie tylko wczesniaki mają
Mam nadzieje ze bedzie dobrze, moj maly mial bark zlamany przy porodzie choc nie wiem jakim cudem na dzczescie teraz bedziemy na inny szpital jechac
 
Hej, moja córeczka się urodzila w 31 tygodniu z wagą 1060 gramów. Miała wiele problemów, w szpitalu 2 miesiące, teraz ma 4 lata i jest wspaniała dziewczynką. Tak że im później tym lepiej. No i ważna jest waga urodzeniowa.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, moja córeczka się urodzila w 31 tygodniu z wagą 1060 gramów. Miała wiele problemów, w szpitalu 2 miesiące, teraz ma 4 lata i jest wspaniała dziewczynką. Tak że im później tym lepiej. No i ważna jest waga urodzeniowa.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuje za odpowiedź. Dobrze że wszystko już u was dobrze. Ja na szczęście dziś kończe już 35 tydzień i mała podobno waży 2234g lekarz mówił że to troche ponad norme ale to niby lepiej. Tylko łożysko które było bardzo nisko jakoś nagle poszło w góre że go nie mógł znaleść a przyznam że nie mam kiedy za wiele odpoczywać...
 
reklama
Witam,
Ja córkę urodziłam w 36,5. W 31 tyg wylądowałam na tydzień na patologii ciąży z powodu skrócenia szyjki i wtedy miałam podane sterydy na rozwój płuc maleństwa. Martwiłam się żeby wytrzymać choć do 34 tyg a udało się prawie do 37 :) mała ważyła 2590, dostała 10 pkt i oprócz tego że w pierwszym tygodniu miała ostrą żółtaczkę to wszystko było w porządku :) teraz mała ma 21 miesięcy, mówi już zdaniami, a biega od 13 miesiąca. Głowa do góry, teraz już z górki ;)
 
reklama
Do góry