reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci urodzone z niedotlenieniem!!!

U mojej malej usg glowki juz jest chyba nie mozliwe, ciemiaczko juz jej praktycznie zaroslo, a szkoda bo tez bym zrobila!Ale te wszystkie skierowania daje Wam Wasz pediatra?sam czy na Wasza prosbe?Napewno wszystko bedzie dobrze, ale kontroli nigdy za wiele lepiej dmuchac na zimne:). Trzymamy kciuki :-* :-*
 
reklama
Skierowanie do neurologa dostałam od pediatry przy pierwszej wizycie po urodzeniu dziecka. Kolejne wizyty oraz skierowania na badania dostaje juz w poradni neurologicznej. Równoiez skierowanie do poradni rehabilitacyjnej dostałam od neurologa. Jestem tam juz zarejestrowana i gdyby coś mnie niepokoiło moge sie już zgłosić bez skierowania.
Moja doktorka - pediatra jest bardzo skrupulatna i chętnie daje wszelkie skierowania. Mówi że dzieci z obiążonym wywiadem okołoporodowym wymagają większej troski i uwagi.
Mój synek też juz zasnął, dzisiaj wyjątkowo spokojnie, bo ostatnio dał mi się trochę we znaki.
 
Cześć dziewczyny! Mój synek wprawdzie nie miał niedotlenienia podczas porodu ale również korzystamy z opinii neurologa. Na wizyty jeździmy co 1,5 miesiąca i na USG główki idziemy w poniedziałek. Wiktorek jest w wieku synka Żabki.
Pisze bo to co napisałaś Mamo Igi spowodowało, że włos mi się na głowie zjerzył. Dawno nie słyszałam czegoś takiego. Co oni Ci naopowiadali!!! Dziecko w łonie matki i podczas porodu dostaje tlen z krwią przez pępowine. Pierwszy oddech łapie po porodzie jak jest już całkiem na zewnątrz. Co ma rączka przy nosku do niedotlenienia. Mój synek też miał rączke obok główki podczas porodu mam to oczywiście wpisane w książeczke jako powikłanie. Twój poród był źle monitorowany. Co wskazywało KTG? Jakie było tętno dziecka?
 
Witajcie!
Przepraszam ze sie dlugo nie odzywalam ale wiecie swieta ida, sprzatanko zakupy i takie tam.
mobugaj ja to wiedzialam, ale wtedy o tym nie myslalam(w glowie mialam jedno ze to moja wina i tyle!) i zeby ktos mi powiedzial ze z na jest wszystko dobrze ze nie wplynie to na jej rozwoj fizyczny jak i psychiczny. KTG oczywiscie mialam robione, wiem ze mnie nie zdziwilo gdybym slyszala ze cos jej nie tak napewno bym cos powiedziala (w czasie ciazy mialam robione kilka razy, wszystko bylo dobrze) nie wiem naprawde nie wiem :(. Pozdrawiam

Az mi zly polecialy!!!!ide sie wyciszyc
 
Wiktorek urodził się z wagą 2,5 kg. Tak malutkie dzieciątka mają robione u nas w szpitalu obligatoryjnie usg przezciemiączkowe. Na tym badaniu wyszło, że mały ma maciupeniką i niegroźną torbielke. Na następnym usg okazało się, że torbielka się nie zmniejszyła za to jest jeszcze jedna i stan po przebytym IVH II stopnia. Dlatego Wiktorek musi być pod opieką neurologa. Jutro idziemy na kolejne badanie.
Monika
 
Witajcie, u nas również trwają przygotowania do świąt. Mąż mi dzielnie pomaga. Może jutro kupimy już choinkę, nie mogę się doczekać jak będę ją ubierać razem z synkiem. Całe ubiegłoroczne święta wyobrażałam sobie, jak to będzie za rok, kiedy mój synek będzie już na tym świecie. ::)
Kacperek dzisiaj już drugi raz przeturlał się z plecków na brzuszek, to jego nowa umiejętność, do tej pory przewracał się tylko z brzuszka na plecki. Teraz śpi sobie słodko w leżaczku, jest bardzo wrażliwy na pogode i niskie ciśnienie sprawia że jest senny.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Żabko a kiedy urodził się Kacperek? Wiktorek 29.07.05. Narazie przekreca się z brzuszka na plecki ;D. I to chyba tylko dlatego, że na brzuszku nielubi leżeć ;D.
 
Kacperek urodził się 21 lipca. Z brzuszka na plecki również zaczął się przewracać, bo nie lubi leżec na brzuchu. Kilka razy mało brakowało żeby przewrócił się na brzuch, kiedy sięgał po zabawki leżące w pewnej odległości. Ale udało mu się to dopiero wtedy, kiedy mąż trzymał go za nóżkę i synek sie po prostu odepchnął od jego dłoni. Dzisiaj się przewrócił kiedy go przewijałam. Zauważyłam że swoje największe jak do tej pory wyczyny wykonywał kiedy był nagi. Pozwlam mu od czasu do czasu pobrykać kiedy jest rozebrany, bo wtedy dziecko czuje się bardzo swobodnie.
 
reklama
Witajcie!
No to teraz pilnowac jak oczka w glowie szczegolnie na lozku( na najlepiej klasc na podloge wyscielona kocykiem). Ja tez pamietam jak bylam szczesliwa jak Igunia zaczela sie perzewracac pozniej siadac, raczkowac, cudne chwile:)a teraz czekam na chodzenie i oczywiscie ZĄBKA!!!!

mobugaj to Twoj maluszek to byla kruszynka!!!A co to jest IVH II stopnia?Jejku biedne malenstwo!ale te torbieli nie sa az takie grozne, oczywiscie jak sa pod kontrola?Duzo zdrowka dla Twojego szkraba i milych wiesci jutro. Daj znac

Zabka my choinke juz dzisiaj ubralismy ale moja cora bardziej przeszkadzala niz pomagala, ale efekt koncowy super nawet Iguni sie podoba:) ;D zycze Wam przyjemnego ubierania razem i tak samo slicznej ;D
 
Do góry