reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci urodzone z niedotlenieniem!!!

marysia868 masz rację, przede wszystkim idź do dobrego specjalisty. Nasza lekarka od rehabilitacji powiedziała, że dziecko ma czas do 18 m. ż. żeby zacząć chodzić, także spokojnie, nie martw się. Mój Kuba zaczął chodzić w wieku 14 miesięcy (urodzeniowych, bo jest wcześniakiem urodzonym 1,5 m-ca przed terminem).
 
reklama
Witam. Mój syn również urodził się z niedotlenieniem i w zamartwicy. Wszystko dlatego że lekarz zbyt długo zwlekał (19godz). Przez pierwsze dwa dni nie przynieśli mi dziecka. Synek dostał tylko 3pkt. Teraz synuś ma prawie 7msc i rozwija się prawidłowo.
Obraz 631.jpg
 
Witam
Mój pierwszy synek tez urodził sie z niedotlenieniem. od razu trafił do inkubatora. Wszystko to z winy lekarzy którzy przeciagali moj poród (16 godzin). Syn ma teraz 8 lat i jest dzieckiem nadpobudliwym, lekliwym. Lekarze zgodnie orzekli, że jest to wynik niedotlenienia przy porodzie. Musze was jednak pocieszyc, ze mimo iz trzeba jego wychowaniu poświęcic więcej troski niz przecietnemu dziecku to Bogucha rozwija sie wspaniale, intelektualnie przewyzsza dzieci ze swojego rocznika ( mial robione testy), uczy sie świetnie, pisze wiersze... jednak.... nie moglam go oddać do panstwowej szkoły bo nauczycielka nie poradziła by soebie z nim. Często podczas zajęć "odlatuje" - wyłacza sie zupełnie i pogrąza we własnym swiecie, jego wahania nastrojów sa dobijajace....

Wszystko to co przezyłam podczas porodu wplynelo na moją decyzje o CC - tak urodziłam drugiego synka. Pozdrawiam serdecznie, troche sie rozpisałam.
W takich sytuacjach warto zgłosić się do fundacji, która pomoże Ci ustalić, czy była to wina lekarzy. Niedotlenienie noworodka może być efektem zaniedbań personelu medycznego i wtedy rodzice mają możliwość z pomocą fundacji Rejestr Błędów Medycznych walczyć o odszkodowanie, aby uzyskać środki na bardzo kosztowną rehabilitację.
 
Jak wygląda wasze leczenie? Rehabilitacja? Czy są postępy?
Mój syn obecnie ma 4,5 roku. Jest bardzo mądrym dzieckiem. Jak niedotlenienie na niego w płynęło w pełni będę wiedziała ok 10 roku życia, potem ok 19 roku życia jak ostatnio się dowiedziałam.
Rehabilitacja jest ważna. Nie wiem kiedy urodziłaś. I co potrzebujesz
 
Mój syn obecnie ma 4,5 roku. Jest bardzo mądrym dzieckiem. Jak niedotlenienie na niego w płynęło w pełni będę wiedziała ok 10 roku życia, potem ok 19 roku życia jak ostatnio się dowiedziałam.
Rehabilitacja jest ważna. Nie wiem kiedy urodziłaś. I co potrzebujesz
Czyli teraz rozwija się prawidłowo? Ja urodziłam 3 tygodnie temu, na dzień dzisiejszy syn jest tylko lekko spięty w okolicy łopatki. Lekarze mi mówią że kluczowe są dwa pierwsze lata. A dlaczego dopiero około 10 roku życia będzie wiadomo?
Chciałam właśnie dopytać czy faktycznie taka rehabilitacja przynosi efekty bo jestem tym wszystkim przerażona ;(
 
Czyli teraz rozwija się prawidłowo? Ja urodziłam 3 tygodnie temu, na dzień dzisiejszy syn jest tylko lekko spięty w okolicy łopatki. Lekarze mi mówią że kluczowe są dwa pierwsze lata. A dlaczego dopiero około 10 roku życia będzie wiadomo?
Chciałam właśnie dopytać czy faktycznie taka rehabilitacja przynosi efekty bo jestem tym wszystkim przerażona ;(
Mając wspomnienie własnego przerażenia mogę sobie tylko wyobrazić co czujesz.
Ogólnie te dzieci całkiem dobrze się rozwijają. Oczywiście okoliczności porodu mają wpływ na różnice. Jednak tylko czas pokaże, jak twój maluch będzie się rozwijał. U nas rehabilitacja trwa. Dziś mam inną wiedzę na ten temat niż wtedy. Wielu rzeczy nie wiedziałam. Lekarze mnie zbywali.
Tak rehabilitacja jest kluczowa. To, jakie będą zmiany w mózgu pokarze czas, rozwój dziecka, może ktoś pokusi się o badania mózgu.
Czy twój syn miał wylew? To się niestety zdarza.
Nie wiem czy wciąż jest ustawa za życiem. Jeśli tak, to załatw sobie. Poczytaj co i jak i gdzie. Załatw Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Dobrze, by dziecko zobaczył lekarz rehabilitacji. Najlepiej taki, który umie oceniać dzieci metoda prechta. Potrzebujesz dobrego neurologa i rehabilitanta. Z czasem, jeśli będzie wam więcej rehabilitacji trzeba, to jest jeszcze OKRO. Tylko nie przesadz z rehabilitacja, bo nie będzie efektów. Nie powiem Ci, że będzie dobrze, bo nie wiem jak będzie. Z całą pewnością bądź dobrej myśli. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości. Pytaj
 
reklama
Do góry