reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieci z konfliktu serologicznego

Dzięki dziewczyny za odpowiedź:tak: czyli z tego co wyczytalam wszystko zależy od mojej córci:-D wystarczy zbadać jej grupę krwi i wszystko będzie jasne:tak: mam nadzieję że ma moją:-pZastanawiam się tylko czemu w szpitalu nie zbadali małej grupy krwi:baffled::confused: Brali jej tylko krew do badania (z pięty) przy wypisie do domu i mówili że wysyłają ją do Warszawy, tam jest badana i jak jest wszystko ok to na tym koniec a jak wyjdzie coś niepokojącego to się ze mną centrala skontaktuje. Nie dzwonili więc widocznie było wszystko ok:tak:
Jeśli chodzi o immunoglobulinę to wiem ze nie dostalam bo po pierwsze byłaby taka adnotacja w karcie wypisu ze szpitala (co potwierdziła później też moja lekarka prowadząca ciaże), a po drugie musieliby mnie kłóć igłą a tego nie robili:-D
 
reklama
ASIU - mala z cala pewnoscia miala wiecej badan....nie tylko przy wypisie do domu ;-) Krew pobiera sie niebawem po urodzeniu....robi sie i grupe i morfologie, poza tym sa bardzo wazne badania przesiewowe pod kątem niedoczynnosci tarczycy i fenyloketonurii.....
Gdyby wczesniej nie robili chocby morfologii, to nie mieliby pewnosci ze jest z mala wszystko ok i nie wyszlybyscie do domu ;-)
A ja Tobie zycze zeby corcia odziedziczyla rh po Tobie - i bedzie jeden problem z glowy :-):tak:
 
Dzięki:-), swoją drogą córcia prawie wszystko ( a już z pewnością urodę) odziedziczyla po tatusiu więc chociaż krew moglaby wziąść sobie ode mnie:-D jak na razie jestem nastawiona optymistycznie, jak pojawią się problemy to będzie czas na zmartwienia;-)
 
ASIU - to dziwne ze mała nie miała badanej grupy krwi po porodzie :baffled: wrecz wydaje mi sie to niemozliwe...... :tak:
ja równiez nie wiem jaka grupe krwi ma moja mała

Pierwsza ciaze poronilam (8 tydz.) i tez nie dostalam immunoglobuliny, bo podobno tak wczesnie nie ma jeszcze grupy krwi.
:tak:

ja pierwsza ciąże poroniłam (16 tc) i dostałam immunoglobuline w zastrzyku :tak:
po porodzie równiez dostałam immunoglobuline w kroplówce :tak:
ja mam RH ( - ) mój maz RH(+)

pod koniec ciazy miałam robione badania na przeciwciała i ich nie stwierdzono .

ale słyszałam ze niewazne jakie RH ma dziecko jezeli matka dziecka ma RH(-) TO podaja po porodzie i po poronieniu - mi podano immunoglobuline
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
iwona z tego może być piękne dziecko z grupą A lub B minus lub plus ;)
ja mam ARH- mąż ORH+ a syn dla odmiany ARH+ :)
ja dostałam immunoglobulinę tylko po porodzie, w ciąży przeciwciał nie stwierdzono.
mi lekarz wytłumaczył tak: że gdy dziecko ma grupę ojca, i przy porodzie bądź przy poronieniu jego krew (-) dostaje się do naszego organizmu (+) wtedy nasz org. zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciwko "intruzowi" RH+. dlatego podaje się zastrzyk po poronienu bądź porodzie. ale gdy dziecko ma grupę matki to immunoglobulina jest zbędna. tak powiedział mój gin :)
w ciąży (moja pierwsza) miałam problemu ale nie związane z niezgodnością :)
moja siostra też minusówka, pierwsza dzidzia poroniona, przyczyny nie znam, miałam 7 lat wtedy więc się nie znałam a teraz nie wracamy do tego po prostu. a później synek i córka, również z problemami w ciąży, takimi samymi jak u mnie zresztą ale nie związanymi z (-)
 
Witam
ja mam 3-kę dzieci i krew A RH- a mąż - B RH +
Iza ma krew AB RH-
Natalia - A RH-
Maruś - A RH+ po porodzie podano mi immunoglobinę
 
reklama
Cześć, dziewczyny. Odświeżam wątek, bo razem z mężem mamy niezgodność serologiczną i całkiem możliwe, że u nas też pojawi się konfilkt. Przeskanowałam cały wątek i nie martwię się akurat o to, jakiej płci będzie maluszek ;). Bardziej chodzi mi o te wszystkie powikłania, które pojawiają się kiedy dziecko odziedziczy grupę krwi ojca. Co robi się, zeby temu zapobiec? Przyznam szczerze, ze stresuje mnie kazdy szczegol ciąży, bo to będzie nasze pierwsze bardzo wyczekiwane dziecko. Ktoś coś?
 
Do góry