reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieci z mała różnicą wieku a dzienne drzemki noworodka

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
Witajcie. Za niedługo będę mamą drugiego synka i mam dylemat jak rozwiązac przebywanie dwójki dzieci (16 miesięczniak i noworodek) podczas drzemek noworodka w dzień. O ile noc już mam przemyślaną (starszak będzie spał w swoim pokoju a noworodek póki co w łóżeczku z nami w dużym pokoju) to dnia sobie nie wyobrażam :). Noworodek większość dnia przesypia, znowu starszak większość dnia się bawi i choć jest grzecznym dzieckiem to wiadomo, że rzuca zabawkami czy zdarza mu się krzyknąć. Jak rozwiązałyście spanie noworodka w dzień? Nie wiem czy się nie będzie budził podczas zabawy starszego. Już myślałam, żeby dokupić dostawkę do łózka (z opcją samodzielnego łóżeczka) i na noc mały będzie spał koło nas a w dzień dostawka będzie służyć jako małe łóżeczko w dużym pokoju, a normalne łózko będzie stało oddzielnie i będę małego przenosić na drzemki dzienne do oddzielnego pokoju (mam elektroniczną nianie z wideo). Ale wtedy trochę się mnoży tych łózek. Czy zaryzykować przebywanie starszaka i noworodka w jednym pokoju (dużym) czy znowu na czas drzemek noworodka w dzień przenosić starszaka do jego pokoju i tam się z nim bawić (co też oznacza przenoszenie co chwila zabawek z jednego miejsca na drugie). Już sama nie wiem
 
reklama
karolyn1987 życiem pokaże:blink: Zależy jak trudno będzie uśpić małego, czy będzie miał twardy sen czy raczej z tych wrażliwszych, jak często będzie spał bo są też noworodki co śpią mniej jak moje pierwsze dziecko - prawie wcale. U mnie była trochę większa różnica bo 2 lata ale nie rozdzielałam ich jakoś specjalnie. Tylko córka spała jak zabita i zasypiała sama bez żadnego problemu w łóżeczku, nawet bez smoczka.. Często nawet nie wiedziałam, że śpi:sorry2: Więc nie nastawiaj się na nic, jak dzidzia się urodzi to wtedy będziesz wiedziała co robić;-) ;)
 
U mnie między synkami większa różnica - 26 miesięcy. Jednak w ciągu dnia maluszek spał w innym pokoju. Mały miał kolki, dużo płakał więc każdy jego sen był na wagę złota. Zainwestowaliśmy w szumisia, aby zagłuszał zabawy starszaka w swoim pokoju. Ale też myślę że wszystko wyklaruje się po porodzie. Każde dziecko inne :)
 
U mnie między synkami większa różnica - 26 miesięcy. Jednak w ciągu dnia maluszek spał w innym pokoju. Mały miał kolki, dużo płakał więc każdy jego sen był na wagę złota. Zainwestowaliśmy w szumisia, aby zagłuszał zabawy starszaka w swoim pokoju. Ale też myślę że wszystko wyklaruje się po porodzie. Każde dziecko inne :)
Miesliscie jedno lozeczko ktore stalo w innym pokoju czy jak?

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Właśnie ja też myślę o dostawce chicco. Wtedy w nocy i w dzień jak noworodek nie spi bedzie z nami a na czas drzemki w dzien drugie lozeczko 120×60 bedzie stalo w pokoju starszaka i tam go będę przenosic. Mam kamerę więc tu się nie boję

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśłi noworodek nie będzie miał problemów z zasypianiem to nie powinny przeszkadzać mu ewentualne hałasy ze strony starszaka, ale ja najlepiej położyłabym młodsze dziecko w osobnym pokoju z elekroniczną nianią.
 
U mnie dwa lata roznicy miedzy dziecmi. Kazdy ma swoje lozko + Maly spi w nocy w naszej sypialni w koszu mojzesza. W ciagu dnia staram sie klasc go do lozeczka w jego pokoju. Starszy na czas drzemki brata w ciagu dnia stara sie byc ciszej ale roznie to bywa ;)
Nie uzywam niani chociaz mieszkam w domu dwupoziomowym. Slysze malego bedac w ogrodku ;)
 
U nas jest różnica dokładnie 2 lat, mały ma łóżeczko u nas w sypialni, ale śpi tam głównie w nocy. My mamy dodatkowy "domowy" wózek nie dużych rozmiarów (używany) i mały śpi w nim na drzemkach. Jak córka za bardzo zaczyna hałasować to przewoże małego do przedpokoju, ale praktycznie cały czas jest z nami w salonie. Łatwiej mi go uśpić w wózku a do hałasu staramy się go "przyzwyczajać", ale dzieci są różne wiec z tym hałasem ciężko przewidzieć. Wózek polecam też do usypiania :)
 
reklama
Do góry