reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci z małą różnicą wieku

  • Starter tematu użytkownik an
  • Rozpoczęty
U

użytkownik an

Gość
Cześć czy któraś z Was ma dzieci z małą różnicą wieku ?;) Jestem w 2m ciąży , mój synek ma 16m , gdy urodzi się brat lub siostra będzie miał prawie dwa latka (druga dzidzi urodzi się około 15 grudnia synek z 2 stycznia ) trochę się cykam chociaż wiedziałam na co się decyduje ;)
Kwestie że będzie ciężko już przerobiłam w głowie bo to wiem ale mam pewne obawy co do kilku kwestii
Np spania , mój mąż nieraz chodzi na nocki i nie mam pojęcia jak będzie wyglądać wspólne usypianie :( chyba to mnie najbardziej stresuje
 
reklama
Rozwiązanie
@Mama2018mama2019 mam w domu 15 miesiecznego synka i 6 miesieczna corke. Skoro masz samodzielne dziecko to sobie poradzisz. Jestem sama w dzien i kiedy go usypiam, on w lozeczku, ja leze obok w lozku, to coreczka albo na cycu, albo lezy obok mnie, albo juz spi w swoim lozeczku. Poczatki beda trudne, wypracujesz sobie nowy syatem pracy w domu. Na poczatku tez starszak musi sie przyzwyczaic, ze teraz wiecej czasu poswiecisz mlodszemu. Jak bedziesz przy nim caly czas, to szybko zaakceptuje nowa sytuacje. Moj synek lubi bardzo siostre. Poradzisz sobie. Dwulatek to nardzo samodzielne dziecko.
Jak urodziłam córeczkę to syn miał 2,5 roku. Łatwo nie jest ale jak nikgo nie ma w domu to usypiam dwójkę na raz i tu potrzebna jest cierpliwość :) ale nie jest to niewykonalne. Syn ma już swoje łóżko i jest o tyle łatwiej że nie trzeba go bujać. Starszego kładłam do łóżka, młodsza na rękach, siedziałam na końcu łóżka i śpiewałam, w końcu zasypiali oboje :)
 
Spokojnie dasz radę;) wypracujesz sobie własny system spania, kąpania, karmienia itd:) ja mam trójkę z różnicami co dwa lata. Moja koleżanka ma trójkę dzieci, najstarszy ma 2,5 roku (nie ma bliźniaków) mąż dwa tygodnie jest w domu, dwa tygodnie w pracy i tak na zmianę i świetnie sobie radzi :) tez dasz radę!
 
Cześć czy któraś z Was ma dzieci z małą różnicą wieku ?;) Jestem w 2m ciąży , mój synek ma 16m , gdy urodzi się brat lub siostra będzie miał prawie dwa latka (druga dzidzi urodzi się około 15 grudnia synek z 2 stycznia ) trochę się cykam chociaż wiedziałam na co się decyduje ;)
Kwestie że będzie ciężko już przerobiłam w głowie bo to wiem ale mam pewne obawy co do kilku kwestii
Np spania , mój mąż nieraz chodzi na nocki i nie mam pojęcia jak będzie wyglądać wspólne usypianie :( chyba to mnie najbardziej stresuje
Tez mam stresa bo niby 3 dziecko to juz łatwiej ale miedzy pierwsza dwojka mam 6,5roku roznicy a tu bedzie 26miesiecy. Tym bardziej ze mloda salej jest na piersi. Bardzo chcialam zeby teraz nie bylo takiej roznicy ale chyba zakladalam ze przyjdzie nam się starac tak dlugo jak ostatnio. Ja to juz pomalu planuje jakies chusty dostawki niewiem trzeba będzie sie porzadnie zorganizować
 
U nas jest różnica 2 lat i 10 dni a w rodzinie mam też różnice 16 miesięcy ;) wszystko do ogarnięcia. U nas akurat jeszcze zanim drugie dziecko się urodziło wyrobiliśmy sobie system zasypiania z córką i ona po prostu szła spać po przeczytaniu bajki i tulaskach sama w swoim łóżeczku więc nie było to problematyczne. Najgorzej było jak trzeba było nakarmić małego (na początku trwało to około 30 min) a drugie dziecko w miarę spokojnie musiało się czymś zająć. Na szczęście dwulatek to już dziecko które rozumie niektóre rzeczy i myślę że to kwestia wypracowania sobie jakiegoś systemu ;)
 
Mój synek zasypia na łóżku jest kąpiel mleczko i kładzie się na łóżko ale muszę przy nim być i zasypia tylko że w nocy się budzi i wstaje w łóżeczku po czym przychodzi do nas. Muszę go douczyć do porodu :( zanim urodzi się drugie dziecko będzie miał swój pokoik i tak myślę może tata by tam z nim spał gdy nie ma nocki a jak ma to jakoś się przemeczyny i zorganizujemy
 
No i tak synek jest też bardzo samodzielny , dużo sie bawi sam i zajmuje , wystarczy tylko przy nim poprostu być , na piętrze niżej mamy babcie więc liczę że mi pomoże no i tata łącznie 2 tygodnie w miesiącu pracuje po 12h i 2 ma wolne ;)
 
reklama
Ja urodziłam drugie dziecko kiedy starszy syn miał niespełna 16 miesięcy.

Kwestie usypiania to bardzo indywidualna rzecz. Ja wcześnie już uczyłam malego usypiam leżąc na noc i śpiewając mu. Potem było mi latwiej usypiac. Kładlismy się razem, ja po środku. Z jednej syn z drugiej córka przy piersi.

Na dzień to bardziej skomplikowane było. Młodą bujałam mogą w kolysce, synka bujałam w łóżeczku rękoma lub kiedy były gorsze dni, jednego na rękach, drugiego w łóżeczku lub kolysce. Zazwyczaj spali razem. Oboje długo spali w dzień więc było łatwiej.

Powodzenia. Dasz radę! Początki trudne ale z czasem coraz lepiej.
 
reklama
Jak urodzi się drugie dziecko to różnica między nimi będzie 2 lata bez jednego tygodnia. Starsza córka urodzona 16 października, młodsza ma datę na 8 października.
Tez się czasami zastanawiam czy dobrze zrobiłam ale co będzie to będzie. Poradzimy sobie. Ciężkie czasy maja to do siebie ze zawsze przemijają
 
Do góry