reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci z wrodzoną wadą.

Dołączył(a)
14 Październik 2013
Postów
4
Witam. Mój półtoraroczny roczny synek ma stwierdzoną wrodzoną szpotawość nóg z przywiedzeniem przodostopia. Ma również stwierdzony zaburzony stereotyp chodu. Byliśmy już na dwóch dwutygodniowych turnusach rehabilitacyjnych, do tego ortezy. Moje pytanie brzmi czy ja z tego tytułu mogę się ubiegać o jakiś zasiłek czy świadczenie pieniężne? Dojazdy na rehabilitacje plus specjalistyczne obuwie to duży koszt. I gdzie się zgłaszać do MOPSU? Bardzo dziękuję o porady.
 
reklama
Beata91 najlepiej zgłosić się do MOPSU i zapytać co można w tej sytuacji zrobić. Jest coś takiego jak zasiłek pielegnacyjny oraz świadczenie pielęgnacyjne oba przyznawane dzieciom, które mają stwierdzoną niepełnosprawność. Wydaje mi się, że jeśli synek ma wrodzoną szpotawość to status niepełnosprawności mu się należy (wystarczy złożyć wniosek z dołączoną całą dokumentacją medyczną i czekać na termin komisji ok 2 miesiące).
 
Do góry