reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieciaczkowe menu

własnie widziałam ostatnio te kubki z lovi 360, a one działaja tak jak niekapki? bo sie nie orientuje :p dziecko musi pociągnąć zeby sie napic?
 
reklama
My mamy kubeczek Lovi 360, ale Adasiowi średnio się podoba jak narazie... woli Avent z ustnikiem. Lovi nie ma żadnego ustnika, jest to kubek z uszczelką silikonową która zabezpiecza przed rozlewaniem, dziecko musi mocno się zassać do kubeczka, żeby poleciało piciu.

justyna - ja kupiłam na Allegro, ceny niższe jak w sklepie nawet z przesyłką.
 
a ile posiłków dzienne jedzą wasze dzieci teraz?
bo moja je 5 w tym 1 raz owoce lub jogurt , 1 raz zupkę, 2 razy kaszke i raz mleko, nie wiem czy to nie za mało.. ;p
 
dziecko powinno jeść 5 posiłków... u nas przynajmniej tak jest +cyc

Marta ja wiem że na allegro taniej ale i tak za drogo :-( może któraś babcia zasponsoruje
 
U nas z piciem to różnie. Niekapek działa np. w aucie i w wózku. W domu kubeczek ze słomką :-)

Max teraz akurat nie ma apetytyu bo chyba ząbkuje ale wygląda to tak:
rano śniadanko
w zalezności o której Młody zje to drugie śniadanie albo obiad około 13-stej
potem około 17-stej posiłek rózny czasami mus owocowy, czasami kaszka, czasami kaszka w owocami
potem około 21-szej mleko z kleikiem ryzowym

wychodzą mi 4 posiłki ale Max to z tych co już nie uznają mleka i je porządnie całą miseczkę i częściej nie jest głodny
 
u mnie jest 5, ale w sumie niecałe. Chyba muszę mu rano dawać kaszkę na gęsto łyżeczką, bo poprostu z butli zjada tylko 80ml...owoce o 11 z biszkoptem albo kleikiem, mały słoiczek. ok. 14.30 obiad. ok 18 wypija 80 ml mleka a czasami 60 i o 20.30 kaszka 120-150 i do tego 30-60 samego mleka w nocy dwa razy po 90ml mleka.
Jakoś mu apetyt na mleczne jedzonko przechodzi, dlatego stwierdziła, że dobrze że w nocy mleko pije. Teraz mu się ze spaniem poprzestawiało i też tak dziwnie je.

A co do niekapka to gryzie ustnik. Mamy taki z tommie tippie bo ten z aventu za dużo się lało i się dusił. Mamy też ten kubieczek specjalny polecany przez Zawitkowskiego do nauki picia, ale muszę go całego poobkładać śliniakami bo do przebrania. Sam go nie trzyma ochywiści. Niekapek musi być ze wszystkich stron obejrzany zanim wyląduje w buzi. W summie jest po takim piciu do przeb rania i nic się nie napił.
 
Ostatnia edycja:
U nas jest 5 posiłków:

1. 5 rano mleczko na 210 ml wody - 7 miarek
2. 9 kaszka na 150 ml wody/mleka
3. 13 obiadek
4. ok. 16/17 - deserek/podwieczorek - owoc, jogurt/itp. :)
5. ok. 19/20 - mleczko i tu wypija różnie w zależności od tego jak najadł się w punkcie 4 :)
 
no to u mnie jest tak:
7.00 mleko150ml
10.00 kaszka na mleku modyfikowanym 150ml
13.00 obiadek
16.00 mleko przed drzemką 150 ml
18.00 deserek
20.00 kaszka 150ml
czyli u nas wychodzi 6 posiłków i dodam ze pomiędzy posiłkami wpadnie jakiś biszkopt,chrupka,paróweczka czy chlebek z szyneczką.
 
reklama
u nas słomka nic nie dała :-( od jakiegoś czasu poluję na kubek niekapek z lovi 360 ale jest strasznie drogi

Justyna masz racje, ze drogi, a najgorsze to ze nie masz gwarancji, ze jak kupisz to zacznie pic. Moja sis to ma kolekcje kubkow niekapkow:tak:, ten lovi 360 tez, i co? dooopa blada, z tego tez Ola nie piła. Antos wszystko dziedziczy, bo prawie nowe, szkoda mi kasy na nowe. Teraz pije z aventu., ale tez jakos bez przekonania. Musze przywiesc od sis ten lovi, moze nam sie przyda chociaz.

My mamy kubeczek Lovi 360, ale Adasiowi średnio się podoba jak narazie... woli Avent z ustnikiem. Lovi nie ma żadnego ustnika, jest to kubek z uszczelką silikonową która zabezpiecza przed rozlewaniem, dziecko musi mocno się zassać do kubeczka, żeby poleciało piciu.

Marta
my mamy taki z awentu

AVENT Kubek niekapek MAGICZNY 200 ml 6m+ miękki

w dodatku rozowy:-D, bo po Oli, prawie nieuzywany, wyparzyłam tylko i uzywamy tzn. Antos. A Adaś tez ma z miekkim ustnikiem?

Ogolnie tch kubkow jest w sklepach pod dostatkiem, niwewiadomo ktory wybrac:eek:

U nas Antos je 5 posiłkow od dawna tylko godziny sie zmieniaja i posiłki. Teraz to wyglada tak:


1. 5.30-6.30 mleczko 210
2. 10.30 deserek /kaszka max 150ml w zaleznosci o ktorej je pierwszy posiłek. Jak mleczko zje wczesniej to jada kaszke, a jak pozniej to nie chce kaszki bo chyba brzuszek za pełny jeszcze i wtedy zjada deserek
3. 14.00 obiadek
4. 17.30 uzaleznione od pkt.2
5. ok. 21 mleczko, był czas, ze wypijał 240, a od kilku dni to max. 200 wypija. Dzisiaj np. tylko 150 wypił:dry:
 
Do góry